Овчедушието човешко

  • 1 836
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Ако някой си мисли, че от Стефан Цанев може да му стане ясно, каквото и да било, значи просто влиза в общия куп на роптаещите...
Що,що? Аз намерих много логични и интересни обяснения на нещата  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 9 093
Онзи ден имах приятна среща с един грък и неговата съпруга, българка.
Интервюирах ги по един повод, както и да е...човекът изрази мнение, обезпокоен, че не може да проумее защо българите са такива: не са доволни от нещо, но вместо да излезнат на улицата да протестират и да направят нещо с живота си, те се примиряват и предпочитат да роптая скрито, но не и да променят нещата.
Знаете ги гърците какви са - е, българите са пълна противоположност.

# 17
  • Мнения: 183
Защо сме такива ,роптаещи,мърморещи,недоволни и същевременно свити,нерешителни,търпеливи?Какво ли е наред в живота ни и в държавата ,като се започне от некадърни лекари,липса на достатъчно дет.градини,безхаберно здравеопазване и........................... можем да си изброяваме още мноооого,но само толкова,до тука,а решителността и радикалната промяна на нещата остава преборена от ОВЧЕДУШИЕТО.Защо?

Не знам вие защо сте. Аз не съм. 
Каква не си? newsm78Да не ставаш предводител на революция извън форума?

# 18
  • Мнения: 6 029
щот сме си такива. факт. и вчера си говорихме с приятели именно за това. нищо не става от нас. дори да става - страх ни е. не го правим. защото рискуваме. защо пък трябва да се рискува? по-добре да си стоя за 400лв. заплата, тя поне ми е сигурна. ми ако не успея с новото начинание, ако това, ако онова... и накрая па същото.и така до края на света Mr. Green

# 19
  • Мнения: 768
 Обезвериха се хората. На кого да повярват...като свалят сегашните, нали пак някой като тях ще седне на топлото местенце. Като протестираш, кой ще те чуе наистина...най-много да ти обяснят как няма пари за това или онова. От друга страна това непрекъснато мачкане....май доста успешен начин да се управляват масите....давай им малко пари, вдигай им редовно цените да се стресират, показвай им по телевизията и във вестниците само ужасии и негативи да са доволни, че поне са живи....и ето резултат - покорни смазани овчици.

# 20
  • Мнения: 4 195
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.

как помъдря откакто се ожени, нямам какво да добавя, изключително изчерпателен си и моето мнение е същото Peace

# 21
  • Мнения: 2 070
Не спадам към овчедуш/н/ите...
Нито към оплакващщите се.
Ако ме мързи се присъединявам към протест, ако не ме мързи организирам такъв....

Бъзикам се. В последното изречение.
Нещо Лиска ме зарази с тва нейното изречениеразделяне.

# 22
  • Мнения: 2 070
Ей в тази тема и аз си задавах подобни въпроси, но от друга гледна точка.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154834.0

Не смятам, че сме такива. Часто от нас да, други не, събуждаме се малко по малко. Поне бойкот на Топлофикация да бяхме направили. Ама организиран. Ще вземе пък да гръмне АЕЦ-а, ще прегрее...  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Робското самосъзнание и очакванията някой друг да ни оправи.
Вдигаме революции само на ракийка и салатка в кухнята. На сутринта имаме махмурлук и пак псуваме. Заради махмурлука.


Винаги съм си мислила, че народ, измислил поговорката "Преклонена глава сабя не я сече" има нещо овчо по рождение. А откакто родих и всички ми пожелават дъщеря ми да я "насерат кокошките" и на чаровната й усмивка отговарят с "грозно бебе", само затвърди вътрешното ми убеждение...  Confused Такива сме си. Явно.

Иначе тук сме всичките много борбени, много войнствени, много "готови за каузата", до дупка и до край, но на протеста за детските градини дойдоха 15-ина майки я има, я не.  Tired

# 24
  • Мнения: 920
Защо сме такива ,роптаещи,мърморещи,недоволни и същевременно свити,нерешителни,търпеливи?Какво ли е наред в живота ни и в държавата ,като се започне от некадърни лекари,липса на достатъчно дет.градини,безхаберно здравеопазване и........................... можем да си изброяваме още мноооого,но само толкова,до тука,а решителността и радикалната промяна на нещата остава преборена от ОВЧЕДУШИЕТО.Защо?

Не знам вие защо сте. Аз не съм. 
Каква не си? newsm78Да не ставаш предводител на революция извън форума?


Не, привърженик съм на мирните средства за борба.

# 25
  • Мнения: 920
Дадох и лекарство преди половин час.
На лекар немога да отида току тъй, живея доста далеч от градът където е болницата, а за да ми дадат разрешение да отида там, трябва първо да се обадя и те да преценят. Освен това аз не мога да отида сега, защото в момента нямам кола, а за да ми изпратят те, от болницата лекар тук в къщи, трябва да преценят, че положението е сериозно.
Ще изчакам лекарството да подейства и ще се обадя в болницата да попитам.


Божеее, направо ми се сви корема от притеснение  Cry Cry Cry Cry

Но аз не мога да отида ей така на лаборатория, тук при нас не е по желание(не живея в Бг). Трябва лекар да те упъти, ако той прецени. Освен това в аптеката не можеш да купих почти никакви лекарства без рецепта. Само един вид Панадол има за децата и това е. Това и дадох и аз. Днес е малко по-добре. Температурата е около 38 градуса. Дай Боже да не е нещо сериозно. Но все още няма никакви симптоми на настинка или нещо подобно. Само температура.
Благодаря ви много за съветите. Снощи направо се шашнах от притеснение.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug


А какво ще кажете за това здравеопазване.

# 26
  • Мнения: 7 837
А какво ще кажете за това здравеопазване.

И какво очакваш, всички да зацъкат с език и след някой и друг ден да се появи тема за шибаните български лекари, а?

Сега ще дойде и бабчето да ми развие кухи и безсмислено-многословни теории, кой как ни бил обременил... Хората мрънкат, защото само така могат да се разтоватят. Естествено, натоварват другите, но на кой му пука.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 074
щот сме си такива. факт. и вчера си говорихме с приятели именно за това. нищо не става от нас. дори да става - страх ни е. не го правим. защото рискуваме. защо пък трябва да се рискува? по-добре да си стоя за 400лв. заплата, тя поне ми е сигурна. ми ако не успея с новото начинание, ако това, ако онова... и накрая па същото.и така до края на света Mr. Green

Това са глупости, да прощаваш.
Повече от един милион решиха, че няма да си стоят за 400 лв. заплатки, хванаха си багажчето и рискуваха да са немили-недраги в чужбина. Това са 12-15% от цялото ни население и много по-голям процент от българите тук. Така че да обвиняваш някого в овчедушие е глупаво.
Аз стоя на удивителните 230 лв. като даскал, защото си имам принципи, в които вярвам и те са много по-силни от меркантилните политици, които се опитват да ни досъсипят. Млада съм, за уточнение, кадърна съм и, да, имам много какво друго да правя. А трябва ли?

Че си мълчим - не е вярно по никакъв начин. Протестираме, използваме всякакви законови и не дотам (визирам протестите за Странджа) средства за привличане на вниманието. На големите работи им трябва много време.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Робската психика, но и нещо друго доста важно - липсата на единство.

Защото никой индивидуално не постига  резултат на макрониво, за това трябва мнозинство.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 074
Светла, аз пък съм на принципа - "една лястовица пролет прави" Wink
Сама се оправям, направих паралелка за чудо и приказ, за пет години привлякох над 30 000 лв. инвестиции и то в рамките на държавно училище! Става, само желание и желязна воля се изискват плюс умението да убеждаваш. Вярвам, че навсякъде е възможно да се реализира човек и вярвам, че и в България изискванията към самия ни живот нарастват, ставаме по-смели, по-образовани (уви, не в буквалния смисъл, но вече много хора са видяли какво е у чужбината та могат да сравнят), от там и по недоволни и неудовлетворени.
Но темата беше за българското овчедушие и мълчание. Да, има го и този момент, но смятам, че постепенно нещата се променят. По-добре нещата да се оправят преди да се е стигнало до национална стачка, но не вярвам. Това не е от овчедушие, а от нахалството и мърсотията на политиците ни, които са се самозабравили до немай къде. И не ми обяснявайте, че е лесно да се отървем от подобни кърлежи.
Става с отрова и утрепване на всичките, но готови ли сме за революция? А след това?

Общи условия

Активация на акаунт