Висок риск при БХС, моля кажете ми!!!!

  • 4 089
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 990
Разбира се ,че има шанс, не се отчайвай и не губи надежда. Желая ти успех и стискам палци  Praynig Praynig Praynig

# 16
  • Мнения: 3 478
Много често стават такива неточности. Не се отчайвайте предварително. Дано амниото покаже добър резултат и се радвате на здраво бебче. Дръж ни в течение. Успех!

# 17
  • Мнения: 218
Много съм притеснена, момичета, моля да ми кажете, ако знаете, при риск 1:76 има ли шанс бебенцето да е здраво?
Сега предстои амниоцентеза, знам че там са 100% и се моля да не покаже нищо, но........ засега притеснението ни е голямо!
Благодаря ви!
От 76 бебета с такъв резултат едно ще има проблеми (но и това е ориентировъчно). Така че вероятността бебето ти да няма здравословни проблеми е все още много голяма! Дано амниоцинтезата ти е добра, стискам палци всичко да е наред Simple Smile

# 18
  • Мнения: 247
Вярвай на професора, той знае какво казва. При мен риска също беше голям- 1 на 140, но амниото показа поне за това, че е наред.
Аз се чудя въобще защо правих БХС а не си направих направо амниоцентеза. Знам за случаи, в които при отличен резултат от БХС (1-7000 ) се роди дете с генетична аномалия от най-тежките. Това изследване е само за риска, който е комплекс от фактори- хормона на плацентата, възрастта и още нещо май беше.
Така че въобще, ама въобще не се шашкай. Е, и на мен така ми казваха, ама и аз се бях панирала, че чак хипнотизирала от ужас. Гледай да не мислиш за това и си направи амнио, за да си спокойна.

# 19
  • Мнения: 438
Най-вероятно ще ти предложат амниоцентеза. Първо се прави БХС защото на 1 от 200 случая при амниоцентезата детето умира. Не се притеснявай всичко ще бъде наред!  Simple Smile Стискам ти палци!  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 089
стискам палци!

при моя близка се оказа, обаче, че бебето е даун. махнаха го в 20-та г.с. при друга -  25-та.

и все пак, стискам палци  Hug

# 21
  • Мнения: 1 098
Аз също имах висок риск. Направих амниоцинтеза, всичко беше наред. Преди две седмици родих здраво момченце. Има доста изписани теми, прочети ги. В нета доста момичета напразно са се притеснявали заради това изследване. сигурна съм, че всичко е наред. Успокой се, радвай се на бременността си, за амниото- ти сама трябва да решиш  Hug

# 22
  • Мнения: 2 494
Аз се чудя въобще защо правих БХС а не си направих направо амниоцентеза.


Сестра ми тя така вика, ако реши пак да бременее - амниото направо-никакво БХС, ама свърши вече.

Утре ще бъде амниоцентезата, дай Боже другата седмица вече да сме спокойни и да чакаме с радост бебчо за новата година
!!!
Благодаря ви, страхотни сте!!! Ще пиша веднага щом разберем резултатите!  Hug

# 23
Разбирам притеснението ви, и аз бих се панирала. Мисля, че много малък процент от майките биха запазили  спокойствие при такъв резултат.
Но все пак не забравяй, че БХС не е диагностика, а само вероятност.
Стскам палци да си имате здраво бебче като коледен подарък Hug

# 24
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Късмет  Hug Дано всичко да е наред   bouquet Стискам палци!

# 25
  • Мнения: 157
Здравей! И при мен рискът беше в твоите гранци (преди 2,5 години). Правих амниоцентеза - в Шейново при д-р Велев. Всичко беше наред. БХС често дава неточни резултати. Велев каза, че при много по-високи рискове от 1/70 амниото е било наред, така че не се притеснявай! Манипулацията е бърза и почти не се усеща - единствено психическото напрежение е огромно. Аз лично, не познавам някой, загубил бебе вследствие на амнио. Късмет!

# 26
Аз СЪМ СИГУРНА 4Е БЕБЕТО ЩЕ ТИ Е ЗДРАВО. Това изследване не е точно.
Моят съвет е да отидеш първо на една фетална морфология и тогава да правиш амиоцентеза.Отиди при д-р Марков .
Той ще ти казе какво да правиш.
Ако искаш координати пиши на лични
Желая ти много късмет

# 27
  • Мнения: 375
Това изследване се прави с компютър все пак и  затова не е точно, но.. като ти кажат че риска да има даун е еди колко си- е кофти! В твоя случай  едно от 75 деца ще има даун! Въпроса е кое? А това  категорично го казва амниоцентезата.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Дано бебчето е здравичко! Praynig

# 29
  • Мнения: 230
i az poznavam maika koqto e rodila s po golqm procent i sega ima prekrasno zdravo detence.Vqrvai 4e vsi4ko 6te e nared pak i amniocentezata ,ako mnogo se pritesnqva da si naprqavi

Общи условия

Активация на акаунт