Моля за съвет относно кърменето на поискване

  • 359
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Бебка е на 9дни и откакто сме се прибрали я кърмя на поискване. Проблемът е, че спи много и минават повече от 4 часа между кърменията, понякога дори и 5. Мислех, че в началото ще се адаптира ден-два и ще почне да си иска по-често , но вече почвам да се притеснявам. Иначе е много лакома, суче  активно по 20 и повече мин., но се страхувам, че преяжда - вечер я боли коремчето и след 1ч. е някакъв ад - буди се през 15-20мин., плаче, пъшка, напъва - единствено се успокоява като я сложа по коремче върху мен. На няколко пъти пробвах да я будя по-рано, но засуква няколко пъти и отново заспива дълбоко. Дайте някакъв съвет, не ми се струва нормално да се храни толкова рядко в този период  Sad

# 1
  • Мнения: 738
Все едно говориш за моя малечко палечко в началото!!!Спеше по 5 часа и се събуждаше много рядко!Не го беди бебчето,когато огладнее ще се събуди-трябва да знаеш че при някой бебчета съня храни в началото!!!След около 15-20 дни ще видиш как ще се буди по на често и ще си изгради собствен режим на хранене!!!Успех!!! breastfeeding

# 2
  • Мнения: 2 807
Здравей, daniabc!
Честито ти бебче!   bouquet

Дъщеря ми също се хранеше много рядко, не само първия, но и втория месец.
Нямаше начин, по който да я разбудя и да я накарам да суче.
Но тя беше с по-продължително физиологична жълтеница, вследствие на моя отрицателен Резус фактор, поради което всъщност и беше по-поспалива.

Това, което трябва да направиш е да се поизцеждаш малко между храненията й, за да може да стимулираш организма да произвежда повече кърма - това така, докато ти се урегулира кърмата.
Пожелавам ти все пак дотогава да се събужда, за да папка по-често.

За неспането и неспокойствието й вечер - не мислиш ли, че може и да са колики?!
При Ива и Мони коликите започнаха още от 7-я ден след раждането.
А и от моя скромен опит, като че ли коликите при момичетата са по-силни и болезнени, отколкото при момчетата.
За да съм 100 % убедена все пак ще трябва да родя още едно момиченце, за да 1:1 момчета и момичета  Wink Laughing

Виждам, че имаш едно по-голямо детенце, така че би трябвало да си наясно с газообразуващите храни, които предизвикват по-силни колики при бебетата.
Ако имаш въпроси все пак - питай.

Желая ти успешно, удовлетворяващо и дъъъъъълго кърмене!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря ви, върнахте ми усмивката   bouquet Възможно е да са колики, при малкия също почнаха много рано, но той пък ядеше през час и половина. Кърма имам достатъчно, тя добре си похапва когато е будна /в родилното и викаха Голямата Ламя, като я засичах на кантара там, още като слезе кърмата  изяждаше по 40-50гр./.  Явно аз съм тази дето има нужда от адаптация...

# 4
  • Мнения: 115
Ето и още един успокоителен отговор. Всичко което си писала е напълно нормално. Маи 90 % от бебоците са така - моята също. Бяхме в болницата цели 12 дена защото моята сладурана спеше, ядеше по малко и не наддаваше, всеки ден чувах "Не е наддала оставате още при нас ", а тя си спееееше ли спеше. Вечер плаче защото явно коликите за започнали раничко - те по принцип се обаждат вечер. Това че съче лакомо и дълго може само да те радва. Ще доиде и период в който постоянно ще иска да е на гърдата ти Simple Smile Желая ти успешно кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт