На колко месеца пропълзяха вашите бебета

  • 2 204
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Канада
  • Мнения: 494
Пропълзя на 6 месеца и няколко дни,но хубаво (на 4 крака) лазеше след седмия месец.

# 16
  • Мнения: 3 069
Виктор е на 1 година и 2 месеца и още не пълзи а вече прохожда много стабилно.
Диетоложката му каза, че първо ще проходи и тогава ще започне да лази и се оказа права Simple Smile

# 17
  • Мнения: 855
Сисо започна да прави опитите си за пълзене на 9 месеца, сега пълзи и пушек се вдига  Crazy

# 18
  • Мнения: 994
Дъщерята така и не пропълзя - направо започна да ходи.
Синовете- големият на  6, а малкият на 8 м.

# 19
  • Мнения: 2 849
Някъде на 6м ,на 7м. обикаляше кошарата вече .

# 20
  • Мнения: 5 183
на 10,5 месеца пропълзя
на година и 4 месеца проходи

# 21
  • Мнения: 2 908
Все  още не пълзи.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 561
На 10 пропълзя, но все още не върви  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 35 951
на 6, а на 10 проходи
Можеше да пълзи но не искаше, опитваше се да се изправя и да прави крачки придържейки се за нещо.
На 10 месеца вече започна да прекосява стаята - това са по 2-3 метра.

# 24
  • Мнения: 2 019
на 7месеца

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
гледам, много майки са писали, че бебетата им са пропълзели на 6 месеца и по-рано. това ми се струва невероятно. може би обяснението за тая буйна акселерация се крие в написаното от една от тези майки - "пропълзя на 6, но истински (на 4 крака) някъде след 7-мия месец". ами то под "пълзене" се има предвид придвижване на 4 крака, за какво друго пълзене е ставало дума на 6 месеца?

по книжките пише, че обикновено пропълзяват между 8-10 месец, ако изобщо го усвоят това нещо, не е задължително.
моят син пропълзя уверено на 8 месеца точно, иначе се опитваше от поне 1 месец по-рано, но тия опити не се зачетоха за рекорда... Wink

# 26
  • Мнения: 990
Никога не са лазили ,направо проходиха  Grinning

# 27
  • Мнения: 27 524
Около десетия  Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
два дена след като стана на 11! Бях се притеснила много! После и късно проходи: 3-4 дена преди да стане на година и 2 месеца! Tired

# 29
  • Мнения: 3 205
Опитите за пълзене почнаха от 4 месеца и половина (първо люлеене на ръце и крака, после подскоци на задни крака, редувани със забиване на главата и подпиране на нея, докато набере скорост за следващия скок), а самото пълзене вече - крака след крак и ръка след ръка, без подскачане и забиване на глава, беше усвоено на 5 месеца и половина.
Не мисля, че става въпрос за акселерация (jam  Mr. Green ) , защото просто другите неща - сядане (на 7 месеца), изправяне (8 месеца) и прохождане (1 год.) станаха при него средно около месец по-късно от описаното в книгите. Аз си го обяснявам с това, че той почна доста късно да се обръща и като усвои пълзенето, просто вече нямаше нужда от друг начин на изправяне и придвижване, защото можеше да стигне с лекота до където и до каквото си пожелае. Много е индивидуално, нито баща му, нито аз сме пълзели като малки - но пък сме седнали доста рано и сме проходили рано. Докато аз почти се бях отчаяла, че Иво някога ще се откаже от пълзенето като хлебарка из къщи и навън...

Общи условия

Активация на акаунт