Не спи - помогнете!

  • 1 127
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Вивиан,само да те предупредя,че номера със завиването върви само докато бебчето е много малко. Почне ли да поотрасва и да се движи повечко,не става. Наблюдавах бебето на приятелката ми.Тя каза,че от средата на втория месец вече не можела да го излъже. Но със закриването на очичките все още става. Айде дано и при вас подейства,че нали и мама е човек и има нужда от сън.....  bouquet

# 16
  • Мнения: 377
Thanks, Steli!   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 924
Завиването на ръчичките е наистина ефективно.В жегите аз не го завивам, а слагам края на възглавниците върху всяка ръчичка(малкият спи на спалнята).
Иначе добрият сън при него беше мираж,затова вече спи при нас, и е много по-спокоен.
Приспивам го с кърмене,иначе сам заспива трудно.Баща му пък го люлее и му шепти,също действа, но пък веднъж ако свикне да заспива така,после зор се вижда...

# 18
  • Мнения: 377
Колики, че си имаме, имаме си, за съжаление. Давам му капки Саб Симплекс преди всяко хранене. Чай му давах, ама той нещо не пие много вода и чайове.

# 19
  • Мнения: 9 050
Може да са колики, а може и да не са. И моят дребосък беше така от средата на втория месец. Месец и половина продължи това. Направо полудях. Но...всичко свърши, когато на 4 месеца зъбчето изби. Така че, може и зъби да са.
А може просто да му е много горещо. Моят от жегите се изнервя страшно. Добре че си дойдохме на село в Бургас, на климатик. Днес спа 5 часа през деня и сега пак спи.

# 20
  • Мнения: 377
Стига де, как зъбки. Той още няма точно два месеца, дори. Коликите вече ги почват от толкова рано. Ама и зъбите ли. В повече ще ми дойде.

# 21
  • Мнения: 9 050
Аха  Laughing Моят имаш колики до 6-тия месец. Когато отшумяха коликите, вече имаше 4 зъба. Да не те плаша, ама бях полудяла. Ако не реве от едното - реве от другото. Сън - бях забравила какво е.
А най-лошото е, че наистина не мога да ти помогна със съвет как да си облекчиш положението, просто защото на нас нищо не ни помогна. Нито за зъбите, нито за коликите. От къде ли по земното кълбо не ми носиха капки, кремчета, таблетки, прахчета...пак си беше рев и зор.
Само мога да стискам палци бързо да отмине.
И аз по това време бях предприела следната тактика - когато той заспи и аз лягах. Верно понякога той се будеше преди аз да съм заспала, обаче пък и доста съм си поспивала така. Всичко друго бях зарязала. Къщата беше ужас, все нямаше вечеря за таткото. Обаче...това е едиствения начин да посъбереш няколко часа сън.

# 22
  • Мнения: 377
Аз се старая поне да е чисто и подредено, но за готвене - абсурд. Съжалявам го таткото ни , ама това е положението. Бебето преди всичко. От тва старание не спя достатъчно и май е време да се взема в ръце. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 9 050
Първо съня. После чистото и подреденото. Сега не ти е такъв зор. Като започне малкия да лази по пода, тогава си трябва чистенето. Обаче сега - по добре да си се наспала и да си в кондиция. Аз една вечер от умора заспах докато го хранех. Добре, че бях седнала на земята, а не на дивана, та не падна от високо, като го изтървах. Е тогава зарязах всичко и сънят стана най-важен.
Знам, че не е успокоение, но ще мине. Дори може да мине съвсем скоро.
Моят след този период започна да спи по цяла вечер от 22 до 7, понякога до 8. И сега си е така.

# 24
  • Мнения: 377
Абсолютно си права за чистото и подреденото . ще си го наложа. Сега да чистят и подреждат другите.

# 25
  • Мнения: 291
И моят хубостник изобщо не спеше денем до 3тия си месец  Rolling Eyes Сега оба4е си изгради режим, който включва около 40мин спане м/у храненията (яде през около 3,5 часа), когато сме в къщи, а когато сме навън се случва да спи и по 2-2,5 часа. Като всяко друго нещо при бебета и неспането се израства   Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 069
Струва ми се, че ви мъчат коликите.
Аз давах чайче на Хипп от копър.
Много гушкане му трябва на детето, слагай го по коремче върху теб да се затопля и ще прецениш дали е от това или не.

# 27
  • Мнения: 1 165
Ние бяхме така до 5-6 месец.Баща й се шегуваше ,че била като Леонардо Да Винчи-спеше по 15 мин. на 2 часа. След това имахме затишие от 3 месеца и ни започнаха зъбките...

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При нас абсолютно същите неща,които описваш се дължаха на колики Sad

# 29
  • Мнения: 15
Мойто момченце също не спи през деня (близо 4 месеца е) имаше много тежки колики и ние опитах ме всичко и разникапки от чужбина нищо не помогна те вече отминаха но той пак не спи.През ноща спи спокойно от 9 до 7.Преа деня ревем и се забавлява ме , а на мен така ми се спи ама.....

Общи условия

Активация на акаунт