Мохито...

  • 15 239
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
Ще ми развалят рома с мента!  Crazy
Дечица, как да не ги удуши човек? Веднъж ще ги заведе на баня, а те ще му изядат сапуна...  Mr. Green
Ееех, къде остана Синият Хавай? А Дайкири? А Куба-либре?
Еееехххх...  smile3518

# 16
  • Мнения: 11 747
Аз съм фен,от любимите питиета ми е! Flutter
Правя и в къщи,слагам мента.Пила съм и извън БГ,мисля,че слагат мента,на джоджена не съм му специалист,ако много прилича на ментата,възможно е да не съм го разпознала.Все пак трябва да има ментов аромат.

# 17
  • Мнения: 2 768
Под името "мента" съм купувала до сега 3 различни треви  Grinning

А в двора на свекърва ми има точно такава, като от снимките на мохото.

Според нея, е вид джоджен, наистина с по-ментов вкус. Ще си бъркаме с нея коктейли!


Бубе, не съм ти вече комшийка, ама знаеш къде живея  Wink  Crazy

# 18
  • Мнения: 5 103
Голям фен съм на Мохито.Ментовия аромат е много важен.

# 19
  • Мнения: 1 113
Ех, Как`Сийке, всичко в днешно време развалиха. И му слагат едни такива имена...
Снощи си поръчах коктейл с екзотичното име Папагал. Не пишеше какво съдържа и аз си помислих, че ще е едно такова шаренко, на папагалово оперение ще го докарва по цвят. А то излезе водка, джин и портокалов цвят. Викам на сервитьорката: "Защо се казва Папагал? Той коктейлът си е жълт!", пък тя ми казва: "Като го изпиеш и започнеш да повтаряш едно и също, ще разбереш!"  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 884
Аз съм си поръчвала на Златни ,на 1 басейн на плажа, Мохито и барманът излезе извън бара,надупи се до мен в 1 саксия и оскуба 1 увяхнал джоджен  Joy . Съпругът ми си глътна граматиката   hahaha

# 21
  • Мнения: 2 401
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Айде, за всички ни ще има по едно МОХИТО...  Joy

# 23
  • Мнения: 948
Пила съм Мохито!Харесва ми!Едно от питиетата-фаворити ми е! Heart Eyes
Киса, мерси!Айде, наздраве! Hug

# 24
  • Мнения: 11 747
Мохито не е нов коктейл - известно е,че Хемингуей го е пиел много в Куба с двойна доза ром - като за него  Wink По-рано не знам дали е съществувал.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

Ъ, че каква е цената на този коктейл?  newsm78

# 26
  • Мнения: 884
Евтин е,ама явно са се застояли !  Grinning

# 27
  • Мнения: 11 747
Веднъж с двама господа направихме сметка от 130 лв. само с Мохито-та.  Аз бях преводачката.

Ъ, че каква е цената на този коктейл?  newsm78
На Златните тази година беше 6.50лв

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мадре миа...

Тези мохитос ми навяват такива мокри спомени  Crazy Медитеранео, пусти плажове и много, много мохитос  Grinning И накрая така се намокрихме, че ни се искаше да не си тръгваме от бара  Rolling Eyes

Обичам мохито, защото обичам бял ром.
Слага се джоджен, да. Джодженът е мента. Дива. Това знам аз.
Цената в баровете наоколо се движи между 4 и 7 кинта.

# 29
  • Мнения: 25 620
Снощи си поръчах коктейл с екзотичното име Папагал. Не пишеше какво съдържа и аз си помислих, че ще е едно такова шаренко, на папагалово оперение ще го докарва по цвят. А то излезе водка, джин и портокалов цвят. Викам на сервитьорката: "Защо се казва Папагал? Той коктейлът си е жълт!", пък тя ми казва: "Като го изпиеш и започнеш да повтаряш едно и също, ще разбереш!"  Simple Smile
Joy
Навремето с мъжа ми (още бяхме гаджета) на Слънчев бряг в коктейл-бар "Чайка" (по-дъртите не може да не го знаят!  Mr. Green) попитахме сервитьора защо ни препоръчва "Синия Хавай." А той ни разказа историята за бялото и червеното вино. За който не я знае, става въпрос за следното:
Един баща попитал порасналия си вече син:
- Синко, гледам, че всяка вечер излизаш с приятели, ходите в кръчмата, чувам, че и алкохол поръчвате, та да те питам, ти какво пиеш?
- Вино, тате. - Отговорил синът.
- А какво вино пиеш? - Продължил да любопитства бащата.
- Ами бяло вино, тате.
- Грешиш, синко! Я ми кажи, като пиеш бяло вино, какво пикаеш?
- Ами бяло, тате.
- А така, а като пиеш червено вино, какво пикаеш?
- Пак бяло, тате.
- Аааа, видя ли сега защо човек трябва да пие червено вино, като изпикае бялото, значи, че червеното е останало в него.

 hahaha

Общи условия

Активация на акаунт