Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте !Понеже много искам да влезна в едно училище но не ми достигат към 40 точки ако го сложа на първо място има ли шанс да ме приемат?

# 1
  • Мнения: 12 192
Ако ученик не влезе по първо желание, системата проверя дали балът му стига за второ желание и така докато балът стигне за някое желание. С две думи - ако балът се окаже недостатъчен за първо желание, няма да те приемат по него. Ще се класираш по това желание, за което ти стига балът. Имаш право да не се запишеш, но ще трябва да заявиш в училището, в което си приета, че ще чакаш второ класиране. Ако не стане и на второ, или се записваш там, където си приета или отиваш на трето като гециш мястото и пренареждаш желания според обявените свободни места.

# 2
  • Мнения: 3 743
Имаш около 5 % шанс. За нашето първо желание не ни достигат около 50т, но сме го писали, защото е желано. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 13 828
Ученикът не трябва да цели "да предвиди" за прием къде точно ще му стигнат точките. Ученикът трябва да подреди желанията си. Системата съвсем обективно, според бала, го разпределя там, закъдето точките му стигат. Не старайте да предвиждате. Подреждайте точно както желаете.

1. Най най желаното
2. Много много желано.
3. Много желано
4. Желано, но не чак толкова
5. Желано
6. Т. Н.
За къде ще ви стигнат точките зависи от много фактори, вие не губите нищо ако пожелаете да сте в някое училище с космически точки. Подреждането ви, е според вашето желание. Класирането ще се получи според вашите възможности, демонстрирани на НВО. Ще бъдете класирана на място точно  за където са ви стигнали точките, според класацията на места направена по ваше желание.

От там съвсем Примерно. Вие имате 70 точки от 100. Системата пресмята


1. Най най желаното. Тук се класират всичко с точки от 100 до 90. Вие няма как да се класират.
2. Много много желано. Тук се класират всички с точки от 85 до 90. Вие пак не попадат с бал 70
3. Много желано - тук се класират всички с бал 65 до 85. Вие имате 70 и системата ви класира тук.
4. Желано, но не чак толкова
5. Желано

Желания 1 и 2 ви харесват повече, но не ви стига бала за тях . 3 е най- йаресваното желание, за което ви стига бала. Така, нищо не губите като сте писали тази подредба.

Последна редакция: ср, 05 юли 2023, 08:45 от _re_ge

# 4
  • Мнения: 13
Здравейте ,понеже много искам да влезна в НФСГ ,но не ми достигат 20 точки по първо желание и 17 по второ ,има ли шанс да влезна?

# 5
  • Мнения: 12 192
Няма как да знаете дали точките ще са достатъчни, затова си пишете желанията като започнете от най-желаното към много желано, желано, по-малко желано, приемливо - но такова, за което минималният бал по принцип е бил по-нисък поне с 20-30 точки миналата година. След това чакате. При добро стечение на обстоятелствата и предвид доста ниските резултати тази година по математика, може баловете да се окажат по-ниски и да влезете. А и не се знае тези с по-високите балове накъде ще се насочат. Но задължително разгледайте и други училища с такива профили и се застраховайте.

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 17:48 от Mama Ru

# 6
  • Мнения: 10 494
Здравейте !Понеже много искам да влезна в едно училище но не ми достигат към 40 точки ако го сложа на първо място има ли шанс да ме приемат?
Конкретен отговор: НЕ

# 7
  • София
  • Мнения: 19 253
И само да добавя, без да искам да се правя на даскалица, че в книжовния български правилно е "вляза, изляза" и т.н.

# 8
  • Мнения: 465
И само да добавя, без да искам да се правя на даскалица, че в книжовния български правилно е "вляза, изляза" и т.н.

Запетаите липсват, но нека не сме крайно критични към поредното стресирано дете.

# 9
  • Мнения: 12 192
Успех на децата, които не се страхуват да мечтаят и да следват мечтите си. Нека всяко дете бъде прието по първо желание.
Деца, не правете компромис и дори и да мислите, че нямате шанс, избройте първо най-желаните, но задължително си намерете и хубава алтернатива, която е реална според бала ви, защото никой не може да каже кой и с какъв бал накъде ще се насочи и как ще си подреди желанията.

# 10
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте, не мога да намеря отговор относно записването на приетите ученици на първи етап на класиране или подаването на заявление за участие във второ класиране ☺️От 13 до 17.07 синът ми се налага да замине и 
въпросът ми е: може ли да не присъства лично и родител да го го запише или подаде заявление? Моля за съвети и мнения.
Благодаря!

# 11
  • Мнения: 12 192
Може, по изключение. По правило.трябва да присъства, но ако не може - в болница, на спортен лагер или друго, тогава и родител ще го запише, да. Но все пак говорете и в училището. Ако не е удовлетворен от класирането, отивате в училището, в което е приет и подавате заявление за участие във второ класиране. Мястото му се запазва, в случай, че не се класира на по-предно място.

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 10:59 от Mama Ru

# 12
  • София
  • Мнения: 5 658
Здравейте, не мога да намеря отговор относно записването на приетите ученици на първи етап на класиране или подаването на заявление за участие във второ класиране ☺️От 13 до 17.07 синът ми се налага да замине и 
въпросът ми е: може ли да не присъства лично и родител да го го запише или подаде заявление? Моля за съвети и мнения.
Благодаря!
Ако детето има навършени 14 години към момента на записването/подаването на заявление, е задължително да присъства. Ако няма навършени 14, може само родител.

# 13
  • София
  • Мнения: 396
Здравейте, не мога да намеря отговор относно записването на приетите ученици на първи етап на класиране или подаването на заявление за участие във второ класиране ☺️От 13 до 17.07 синът ми се налага да замине и 
въпросът ми е: може ли да не присъства лично и родител да го го запише или подаде заявление? Моля за съвети и мнения.
Благодаря!
Питахме в РУО София град. Не е необходимо присъствието на детето.

# 14
  • Мнения: 24
Здравейте, ако балът ми за училището, което съм писала на първо желание не стига с около 50 точки, има ли шанс да вляза

Общи условия

Активация на акаунт