Дохранване в болницата

  • 1 199
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Теди, в Пловдив минаваха и питаха искам ли дохранване (със спринцовка мляко минаваше една сестра). Аз казах не - и повече не са ме питали. Мисля, че навсякъде, където бебето е при майката, оставят майката да дохранва (по своя преценка или не).

# 16
  • Мнения: 4 358
Мерси, Бу!
Направо ме е срам да си кажа, но още от преди да забременея все за това дохрнаване в родилното се притеснявам. Решила съм аз да си занеса кутия с адаптирано мляко, дано не ми се развикат  Neutral Face
Тази алергия ми изпива мозъка Sad

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Теди, против алергия най-чиста работа е хич да не дохранваш - нали за сега ще раждаш нормално, няма проблем.

# 18
  • Мнения: 3 161
Аз избирах м/у Шейново и МД (МА), защото мислех, че са най-добрите. Сега съжалявам, че не проучих и други възможности. Например Света София (Тина Киркова) май са я оправили и е доста добра, но не знам дали дават бебетата след секцио. Трябва да се види също как е 2ра градска, защото тя май се води "Болница-приятел на бебето" (Boo има повече информация за тези болници у нас). А в Шейново има ВИП, както казах (не че можех да си го позволя, но бях готова да дам парите, все пак не раждам всеки ден), обаче стаите са малко, а желаещите много.
Има още един проблем в Шейново: тоалетните. Много по-чисти и нови са от МД, но са по една на етаж (ВИПовете май си имат отделни) и като ти дадат хапчета за разхлабване на 3-я ден след операцията има реална опасност да не стигнеш до края на коридора навреме или да има опашка, защото някой се къпе вътре. Аз много ги молех да ме пуснат по-рано, но не - като вдигнах температура от гърдите искаха още един ден да ме оставят, добре че ме пуснаха 'срещу подпис' (който в крайна сметка никой не ми поиска), и за първи път тогава се разревах от радост, че се прибирам.
Абе за много неща ще трябва да се борим, не само за кърменето - както казва и д-р Бърди, началото на кърменето е много важно. Трябва да има болници, където това е възможно.
(Един куриоз: всички приятелки преди раждането ми казваха колко е гот майката и бебето да са отделно, защото си почиваш, приказваш си с други майки и научаваш много неща, а за бебето ти се грижат по-добре от теб в детското. Та си мисля, че нещо в цялата ни култура и в мисленето на майките също е сбъркано и трябва да се промени).

# 19
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Steisi
Въпросът ми е да дохранвам ли бебето си, ако акушерките услужливо ми подават шишето с адаптирано мляко? Нощем там така или иначе не ги донасят на майките, а ги хранят от шишета.

Не дохранвай. В първите дни бебето няма нужда да поема големи количества храна. А и не е в състояние. Коластрата, която ще имаш или вече имаш ще е достатъчна на мъника.
Да, нощем ги хранят от шише, но е по силите ти, това да остане единственото им изкуствено хранене.

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пак да похваля софийската Окръжна болница (св.Анна) в това отношение - на втория или третия ден след секциото (зависи кога е направено и как се чувства майката) майките се прехвърлят от реанимация в стаите с нормално родилите,бебето им се донася и остава при тях.Шишенце с добавка на секцио-мамите се носи първия ден,но не те карат задължително да я даваш - а като се уверят,че детето наддава и кърмата е слязла (всеки ден преглеждат гърдите,има нагревки и т.н),вече изобщо не ти дават добавка.На нормално родилите мами такива шишенца не се и предлагат - само кърмене.И макар и малко таралежести,ако имаш проблем със слагането на гърда и кърменето,детските сестри много се занимават - за едното момиче в нашата стая седяха около 2 часа,докато успеят да накарат бебето й да засуче.

# 21
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Никаква добавка, ако успееш да се пребориш с персонала.
Моята се роди с усукана пъпна връв и беше на кислород. Дадоха ми я на 30-я час. През това време са я хранили с изкуствено мляко с шишета на Камера (много големи дупки за новородено). После на гърдата само рев и рев. Дохранвах я защото нищо не сучеше и беше родена с ниско тегло и преждевременно. В къщи ми трябваше месец и повече да мине само на кърмене. Упочнявам, че е с алергия към кравето мляко, която не е наследена.
Родих в Шейново, вагинално. Имах право на ВИП стая, но нямаше свободни. Бях в стая с 8 жени. Беше ужас.

# 22
  • Мнения: 350
Аз лично се отказах от Шейново именно, защото бебето не е при майката - ами това си е наистина поредния гаден анахронизъм Twisted Evil  До кога???.
За това раждах в МАйчин дом, за да е до мен и да му давам да суче винаги когато иска. Тогава още не бях изчела библиотеката, не бях много  информирана, но интуитивно му давах да суче, попадайки под обстела  #2gunfire на забележки и коментари на персонала...

# 23
  • Мнения: 3 161
Цитат на: sunny7
За това раждах в МАйчин дом, за да е до мен и да му давам да суче винаги когато иска.
Е аз имах същите съображения но разбрах, че при евентуално секцио в МД ги дават по 15 мин на 3 часа, а в Шейново по 1 час... и наистина се стигна до секцио.

Общи условия

Активация на акаунт