антидепресанти и забременяване ?

  • 58 542
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Какво ли значи лекарства в рискова група  С и D newsm78

# 16
  • Мнения: 526
Какво ли значи лекарства в рискова група  С и D newsm78
Лекарствата се делят на четири групи.Първите 2-А и В,могат без притеснение да се приемат по време на бременност,защото не се свързват с риск за развитието на плода.Група С са лекарства,които се избягват,защото няма достатъчно проучвания,доказващи,че не са вредни и се приемат само в случай,когато ползата от приемането им надвишава риска за бебето.Група Д са абсолютно противопоказни за приемане по време на бременност.
Предполагам,че те интересува именно класификацията,свързана с бременността  bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Какво ли значи лекарства в рискова група  С и D newsm78
Лекарствата се делят на четири групи.Първите 2-А и В,могат без притеснение да се приемат по време на бременност,защото не се свързват с риск за развитието на плода.Група С са лекарства,които се избягват,защото няма достатъчно проучвания,доказващи,че не са вредни и се приемат само в случай,когато ползата от приемането им надвишава риска за бебето.Група Д са абсолютно противопоказни за приемане по време на бременност.
Предполагам,че те интересува именно класификацията,свързана с бременността  bouquet
Благодаря за отговора ти Heart Eyes
Точно това ме интересуваше. Лошото е ,че мойте лекарства са точно в гадните групи.  CryОт там и извода , да не си и помислям за бременност. Това е мое мнение тъй като лекарката ми  ми казва , че няма да съм първата забременяла по време на такова лечение. Аз мисля обаче друго.

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 16:43 от casablanka

# 18
  • Мнения: 2 422
Браво за решението 6-8 месеца не са много когато ги спреш ще подновите бебеправенето.
УСПЕХ  bouquet

# 19
  • Мнения: 526
Браво за решението 6-8 месеца не са много когато ги спреш ще подновите бебеправенето.
УСПЕХ  bouquet
И аз съм на същото мнение.Надявам се лечението ти да завърши успешно и тогава,вече спокойна,да се заемеш с бебеправене  bouquet

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081

Честно казано първо да си оправя здравето пък после ще му мисля. Чакайте ме след 8 месеца Hug

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 23:27 от casablanka

# 21
  • Мнения: 4 451
Ако забременееш, ще ти спрат антидепресантите веднага.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Ако забременееш, ще ти спрат антидепресантите веднага.
Ми май няма да ми ги спрат веднага Sad Аз ги пия от 6 месеца и тепърва почвам да ги намалявам - не се спират рязко. Sad Иначе да съм ги спряла досега , защото понякога си мисля , че са безсмисленни и всичко е на психична основа, но не става така .

# 23
Ако забременееш, ще ти спрат антидепресантите веднага.
Ми май няма да ми ги спрат веднага Sad Аз ги пия от 6 месеца и тепърва почвам да ги намалявам - не се спират рязко. Sad Иначе да съм ги спряла досега , защото понякога си мисля , че са безсмисленни и всичко е на психична основа, но не става така .

Е то всичко е на психична основа, несъмнено Simple Smile Щом докторите са преценили, че е най-добре за теб да пиеш такива лекарства, направи си целия курс. Освен ако не смяташ, че волята ти е по-силна от заболяването.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Да ти кажа Роска .... ще го преодолея, за сега добре върви лечението.

# 25
  • Мнения: 2 005
Мила , не мога да ти дам в случая никакъв съвет , а да ти кажа , че аз също пиех антидеприсанти и когато разбрах , че съм бременна ги спрях Rolling EyesНо през цялата бременност продължих да пия съвсем малка доза антелипсин , защото него ще си го пия до края на живота Rolling EyesПробвах да го спра по време на бременност, но се оказа невъзможно  Sad  Еееееееее, родих живичко и за сега здраво и щастливо момченце  Joy Joy JoyНо решението го взимаш единствено ти HugУспех в бебеправенето  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз няма да давам съвети, само ще ти кажа, че също правим опити за бебче от доста време. И тъй като по принцип от няколко години страдам от сезонна депресия, която се обостря от психическа преумора, каквато имах тази година (съкращение, много натоварена работа и разни битовизми от различен произход) ми се наложи отново да вземам антидепресанти. Все още пия през 2, 3 дни пароксат по четвърт таблетка и антелепсин по 1/8 таблетка и би трябвало също скоро да ги спра. Говорих с психиатъра, който посещавам по въпроса с бебеправенето и той беше категоричен, че да забременея на фона на антидепресанти не е проблем, след това ще трябва да се спрат но по изготвена схема, а не отведнъж-защото това означава провал на лечението. Така че успокой се, ако забременееш има изход от ситуацията. От друга страна по мнението на моя доктор самата бременност действа като антидепресант, тъй като се отделят хормони които стимулират организма да произвежда ендорфини-нещо такова беше. Желая ти успех!!!

# 27
  • Мнения: 375
По въпроса за антидепресантите и бременност ще споделя и моят опит по въпроса.От 6 г пия антидепресант и Ривотрил,а в момента анидепресант и Ксанакс.Страдам от Паническо Разстройство и силно изразени фобии.Проблемът при мен е хроничен.Правих опит за спиране на антидепресанта преди 3.5 години,резултатът беше трагичен,изпаднах в много тежко състояние-не можех да ставам от леглото,не можех да ям,или каквото хапнех повръщах.Трябваха ми няколко месеца,за да мога да водя някакъв нормален живот.От 1 година съм омъжена.Вече съм на 30.На всичко отгоре имам страх да забременея и да родя,защото какви ли не мисли ми се въртят в главата.Освен това не мога да спра и хапчетата Sad.Изобщо гадост.Знам много по въпроса за бременност и антидепресанти.Ходила съм при лекар,който се занимава от 17 години с това,който иска мога да дам координати.мойта психиатърка,казва,че 1-те три месеца не трябва да се пие антидепресанта,а да се спре веднага(а нали се сещате какво може да провокира това),и че може да се пие Ривотрил.Другата лекарка обаче,която се занимава от 17 години с това е на съвсем друго мнение.Андидепресанта не се спира по време на бременност,НО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КЪРМИ ДОКАТО СЕ ПИЕ!Знам,че дават на бременни СЕРОПРАМ и ЗОЛОФТ със сигурност.По въпроса за Ривотрил и Ксанакс не мога да дам точен отговор все още,защото съм чула противоречиви мнения,който иска да знае подробности мога да отговоря.Та аз съм пред дилемата БРЕМЕННА С ХАПЧЕТА ИЛИ БЕЗ ДЕТЕ.Която не е лесен избор.Мога да продължа да пиша само питайте.

# 28
  • Мнения: 802
roni77
Имам позната, която живее в чужбина - работата на мъжа й е такава, че често пътуват и сменя държавите - беше в Америка, и в доста страни в Европа .
Сега живее в Лондон  т.е. направила е консулатции с доста и различни по народност психиатри относно антидепресантите и бременността..
Тя имаше същия пробрем като твоя .
Години наред не можеш да реши какво да направи , НО в крайна сметка
Тя избра БРЕМЕННА С ЛЕКАРСТВА !
Имаше две бременности, и двете ги изкара на лекарства - антидепресанти и успокоителни
 / не мога да кажа точно какво е пила / .
За кърменето - тя просто НЕ кърмеше защото не можеше да спре лекарствата .
Сега е добре и се радва на две прекрасни живи и здрави деца .

и най - интересното - изведнъж тя се оправи, изхвърли всички лекарства и реши , че няма нужда вече от тях .
Дали лечението е било успешно  или промяната в живота й - не мога да кажа ?!
Но скоро се чухме и тя каза така :
"Аз съм най - щастливата жена и майка, излекувах се и искам трето дете ! "

# 29

Общи условия

Активация на акаунт