въпрос за бамбука

  • 8 764
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 937
bushkata, аз съм малко по на юг, но ще оцелее и при теб, мисля. Този на снимката е почти три годишен. Зелен е и през зимата. Писах в някоя от градинарските теми, че е странно същество, корените му постоянно търсят пролука и излизат на невероятни места, понякога доста далеч от основното растение, избиват твърди и остри върхове. Расте изумително бързо - сравнявали сме го с височината на децата - ако единият ден е било до рамото, на следващия - вече минава над главичката Shocked
офф - чувала съм, че едно от най-жестоките наказания през древността (в Китай, ако не се лъжа), е било да те завържат в бамбукова гора - растението минава през теб и те оплита за нула време - сигурна и мъчителна смърт.
 

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 10:09 от Verdad

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Имам в саксия точно такъв бамбук - донесох си го от бамбуковта горичка в Сандански  Laughing
Живея в Драгаевци и се чудя, ако го посадя на двора, дали ще изкара зимата? (не че вече има зими, ама все пак...)

бушката, като го сееш изкопай дупка където ще е, ама по-голяма от необходимото. после вътре постели дебело полиетиленово фолио, от всякъде.
сложи пръст и тогава засей бамбука, така няма да ти се разпростира из цялата градина Peace

# 17
  • Мнения: 1 906
От къде се купуват семена на бамбук? Никога и никъде не съм виждала  Shocked.

# 18
  • Мнения: 1 937
Купихме бамбука отгледан, на вичокина около 15 см., от едно "Опитно поле" наблизо, в което развъждат разни екзотични и не толкова екзотични растения.

Аз лично се съмнявам, че полиетиленово фолио, колкото и дебело да е, ще ограничи набезите.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Аз лично се съмнявам, че полиетиленово фолио, колкото и дебело да е, ще ограничи набезите.

ако е направено както трябва ще ги ограничи. така засаждат бамбукът в нашата ботаническа градина, за  да не превземе всичко...

има фолио, което се ползва за направата на езерца, защо да не спре корените на бамбука?

# 20
  • Мнения: 1 937
Не споря, asyalein, просто се учудвам, защото го наблюдавах как пробива с твърде остри и дебели върхове, в които многократно съм се спъвала. Та си мислех, че може да пробие всичко!

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не споря, asyalein, просто се учудвам, защото го наблюдавах как пробива с твърде остри и дебели върхове, в които многократно съм се спъвала. Та си мислех, че може да пробие всичко!

 Thinking в корените ли се спъваш? тук не се подават корени от никъде...
скоро даже гледах от къде да си взема издънка, някоя малка и не много порасла и се оказа, че цялото растение е скупчено на едно определено място и не се разпространява... стана ми интересни и после видях как го сеят. Peace

има 7-8 различни вида бамбук наредени около едно езерце...ама всички си растат на малко пространство

Общи условия

Активация на акаунт