Не може да свикне с яслата

  • 1 360
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
Затова започнах поста си със: Според мен...
Така че нямаше нужда от размаханите пръсти. Това е моето мнение  Peace
За мен малкото дете има нужда единствено и само от сигурност и родителите си, докато се осъзнае къде и как се движи горе-долу света и никакви мнения и чужди камбанарии не могат да ме разубедят. А и опираме и до въпрос на възможности. А за болестите и антибитоиците на тази невръстна възраст, които са задължителни, предвид многото деца накуп, да не говорим. Както и да е, не споря  Simple Smile
Блонди, недей така категорично...Като пробвате и му хареса на Криско може пак да пишеш   bouquet
Моята вече се "запозна" с децата и играе с тях.. а лелите в яслата ни са много по-добри от детегледачка (сравнявам грижите)

# 16
  • Мнения: 1 942
дали има смисъл да упорствам с яслата Rolling Eyes

Според мен твърдо не. И първите опити също са ненужни. Градината горе-долу /но не съвсем/ я възприемам, но яслата си е крайна мярка, издевателство и мъка за детето. Кой каквото ще да ме убеждава, не може едно дете на годинка или две да го плеснеш само в света, сред куп непознати деца и някакви си лелички. Никога  Naughty Naughty Naughty
Разбирам потребността от тръгването на работа, но в такъв случаи милион пъти е за предпочитане детегледачка. Една и съща, и то не от раз, а след като няколко дни сте били тримата заедно  Peace

Подкрепям с две ръце  Peace Peace

Това е огромен шок за децата. Всичките ни познати деца, които тръгнаха на ясла преди 3 годинки родителите един по един ги спряха от яслата. Много се разстроих когато разбрах, че на едно от най-кротките и послушни деца, които познавам е паднал кичур от косата от стреса, който преживява. Родителите са умни и грижовни хора ако бяха забелязали, че е толкова стресирана щяха да я спрат по-рано, но явно детенцето е изглеждало вече адаптиращо се.... Вярно трудно ни е на една заплата, ама ще чакаме градината.

# 17
  • Мнения: 24 467
По този въпрос съм доста предубедена, тъй като личното ми убеждение е, че ДЯ следва да се ползва само при пълна липса на други възможности. Обяснявала съм причините за тези свои разсъждения многократно по други теми. Бебетата не следва да се насилват /до 2 г. детето за мен е бебе, до 3- в преходна възраст/.
Възпитанието и режимът могат да се налагат едва след около навършени 3 години.
Един месец и половина рев е много, прекалено много. Определено бих потърсила друг вариянт.

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 11:11 от Judy

# 18
  • Мнения: 27 524
Блонди, недей така категорично...Като пробвате и му хареса на Криско може пак да пишеш   bouquet

Нямам обаче ни най-малко намерение да пробвам. Категорична съм  Simple Smile Става въпрос за яслата. На градина сигурно ще го пусна, но това ще е най-рано след навършени 4  Peace

# 19
  • Мнения: 162
Здравейте отново от нас... Виждам, че се е заформила дискусия за и против детските ясли Confused Аз също като че ли предпочитам най-много варианта с частна детска ясла - малко деца в група с повече грижи, но не съм чувала да има във Варна за толкова малки деца newsm78 Знам само за детски градини, които са пълни покрай проблемите с местата и при това нямали предвидени легълца за сън Shocked

Иначе става дума за детска ясла 13 в Младост, там ни е най-близо. Истина е, че не полагат особени усилия да приобщят детето, да му обърнат в началото малко повече внимание, докато посвикне и тръгне с любопитство и желание. Днес не отиде, както ще бъде до края на август. До тогава трябва да вземем принципно решение. Но и вариантът с детегледачка няма да е много безболезнен от гледна точка на раздялата и свикването...

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Има деца, които просто не успяват да свикнат и това е. Кофти късмет, но...Ето, аз съм живият пример. Пробвали са ме, плакала съм много, всеки ден, по цял ден, не рев, а ей така, тихичко, в ъгъла. Спряла съм да се храня и видимо съм дръпнала назад за двайсетината дни, в които съм посещавала детско заведение. Спряха ме от градина. Ей на - станала съм човек Simple Smile Ники, обратно, лесно свикна и мисля че му беше приятно с дечицата по цял ден. Сега наесен ще видим с градината как ще е.

# 21
  • Мнения: 24 467
...Но и вариантът с детегледачка няма да е много безболезнен от гледна точка на раздялата и свикването...

Ползвам такава и за двете ми деца. Изключително съм доволна от точно този вариянт. За бебета и толкова малки деца е идеално Аз не мога да не работя. Не искам да ползвам баби по ред причини. Гледачката е най- добре да избереш сега /ако искаш да пробваш това/ и през този месец да идва за по няколко часа у вас- да свикне детето, тя и ти. При почти месец изкаран по този начин от септември, ако си доволна от конкретния човек, можеш да тръгнеш спокойно на работа и да оставиш детето за по 9 часа на ден.

# 22
  • Мнения: 89
Моето дете тръгна на  ясла две седмици преди да навърши 2.Около месец отказваше да яде/имам предвид абсолютно нищо/ в яслата,но аз съм убедена че там с връстниците ще й е по-добре от колкото в къщи да ме гледа как готвя,чистя и т.н.Оставих си два месеца отпуск и я водих за по няколко часа в началото.Вече свикна и сама иска да ходи дори в събота и неделя.Започна и да яде.Но изцяло си зависи от персонала.Тя си търси лелите и ако някоя от тях е в отпуск и идва замесничка веднага разбирам по настроението на детето като я взема.Може би не сте улучили момента на тръгване/заради ремонтите/ и постояннята смяна на персонала.Опитайте пак след август,ако е свършил ремонта,помоли лелите да играят любимите й игри,да четат любимите й книжки или нещо такова,като за целта ги стимулираш някак си и може би нещата ще потръгнат.Надявам се!Като цяло обаче яслата е плюс за развитието на детето според мен.И в къщи пеем,играем,четем,но не съм предполагала че на две годинки моето дете ще ми пее "Мила мамо" почти без да се запъва/първият път като я изпя цялата  се просълзих,толкова мило ми стана/и това само след месец престой в детското заведение.

Общи условия

Активация на акаунт