Към майките на две деца-замисляли ли сте се за трето?

  • 1 877
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
ами аз и за второ не мислех,ама живот и здраве след няколко месеца ще родя и третото  Laughing

# 31
  • Мнения: 102
Второто ни дете е на 3м. и дори вече сме решили кога да започнем с опитите за трето smile3521Без майтап.Уж го изтърсих на шега,а той моя веднага се нави.То лошо няма.Аз съм изкукуригала по принцип така че няма да ми повлияе на психиката newsm62
Само да сме живи и здрави Wink

# 32
  • Мнения: 4 965
МНОГОДЕТНИ МАМИ 21
Клуб на многодетните родители - Пълна къща (7
И ми става жал за съседите ми които имат три деца.Вече са големи.2 момчета и 1 момиче.Всички женени с по 1( големия син с 2) деца.И така 4 семейства в един апартамент от 4 малки стаички.(
Аааа, чакай, чакай.
Щом имат акъл и са достатъчно големи да се оженят, че и деца да правят, значи са достатъчно зрели да си намерят работа и квартира.
Такова поведение е недопустимо!
Родителите не са длъжни да осигурят апартамента и колата на детето! Длъжни са да го отгледат и дадт добро образование, но оттам натътък-извинете, но това е може би само бг манталитет.
Подобно семейство не бих съжалявала.

Точно така, Доня.
В случая по-скоро се възмущавам, че родителите се жертват за неблагодарните си деца и не са успели да ги възпитат достатъчно, за да си вземат сами хляба в ръце.

Най-странно ми е, когато /май само в бг го има това/ се очаква, че родителите трябва да осигурят на чадото жилище за неговото семейство и после да му изгледат децата...
Сори, имам 3 апартамента и 2 къщи /дай Боже и още да имам след години/, ама ако аз им ги дам на готово - те какво ще постигнат сами??? Като умра, пак на тях ще ги оставя - няма на комшиите, я.
Само се моля да успея да направя от децата ми самостоятелни същества, а не да им пера гащите /имам близка, която е на 40 г., а 90-годишната й свекърва й пере гащите и се свира в 1 килерче, докато снахата и сина й живеят в 3-етажната къща на същата тази свекърва, а свекървата си мисли, че "да помага на децата"/.

# 33
  • Мнения: 3 360
Иска ми се ,да,ама тая финансова несигурност не ми позволява Sad

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Да и вече е на път третото ми дете.Ако имам акъл в главата ще ги науча че никой не им е длъжен да ги осигури с апартаменти, коли и охолен живот,те също ще трябва да се потрудят в живота си само да са живи и здрави.
Нашата цел е да ги изградим като личности уважаващи хората да бъдат човеци надяавам се да успея.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 408
Но, аз си имам 1 лаф: "1 дете е задължително, 2 са пожелателни, а 3 са лукс".
Не бих раждала, ако не мога да осигуря еднакви /и добри/ условия на всичките си деца, нито ако раждането на още 1 дете влоши качеството на живот на семейството ни.
Подкрепям.
Но аз и за апартаментите, вилите и колите се позамислям.
Получила съм от родителите си и искам да дам и на децата си.
azaf, има и златната среда. И хляба в ръцете да и дам, образование, среда и както си му е там реда, но като видя, че си стои на краката и нарича нещата с истинските им имена, защо да не и дам и апартамент. Или да и купя кола. Няма 20 годишна пикла да я кача в CLK /това е за майка и/, но някоя дреболия защо не?
Ох, от такива разговори много ме е страх, дай да пораснат живи, здрави, да прескочат наркотици, насилие, неподходящи връзки, да се образоват и дай Боже ще му мисля.

# 36
  • Мнения: 4 965
Azzy , аз също нямам предвид някакви крайни действия или съзнателно да лишавам децата си от нещо.
И аз съм получила много от родителите си, но и много неща съм си направила сама.
А и на 20 г. се надявам да могат сами да си позволят някои неща - ето тук мислим различно - ти казваш "да я качиш в еди-каква си кола", а аз се надявам на 20 г. децата ми да учат, работят и да живеят отделно от мен.
Давала съм и друг път този пример: имам 2 зълви - едната е по-голяма от мъжа ми, а другата доста по-малка. По-голямата е получила много неща от баща си наготово, а сега разчита изцяло на мъжа си и трудно се ориентира сама за основни неща. Малката беше едва на 17 г., когато свекър ми почина - абитуриентка, майка й замина да живее на вилата, брат й и сестра й са доста по-големи... Е, получи наследство апартамент, но това не й помогна особено. Помогна си сама. Намери си работа, подготви се за изпити, приеха я в университет, записа задочно, започна 2-ра работа, напълно самостоятелна . Сега  на 20 г. Взема немислима за възрастта й заплата /не ми се иска да пиша какво работи и сумата/, завърши 3-ти курс и записа 4-ти. Направи си страхотен ремонт на апартамента, а скоро си купи и малка кола на старо.
Идеята ми е, че точно тя е тази от 3-те деца на свекърва ми, която е най-оправна и съм убедена, че тепърва ще постига много неща в живота. Защото се научи /заради обстоятелствата/ да се бори.
Е, дай Боже, моите деца да не се налага да си учат така житейските уроци, но искам да знаят, че е най-сладко да разчиташ на себе си.
Разбира се, ако видя, че опитват, но им е трудно да се справят - ще съм насреща и ще им дам и рамо, и гръб, и покрив.

Не знам дали обяснявам точно възгледите си, но се надявам да става ясна идеята ми.
Самата аз съм възпитана така - баща ми е човек с доста големи финансови възможности, но аз го научих доста късно - дотогава получавах всичко, от което имах нужда, но с определена мярка /определени джобни, абсолютно одобрение да работя през ваканциите, гордост в очите на баща ми, когато настоях аз да си плащам част от висшето образование с изкарани от мен пари - хванах точно периода, в който изцяло всичко беше платено и то с доста солени цифри и т.н./.  А иначе и сега родителите ми са ни едно доста сериозно рамо във всяко 1 начинание /включително и финансово/, за което съм им изключително благодарна.
И така.

...
Ох, от такива разговори много ме е страх, дай да пораснат живи, здрави, да прескочат наркотици, насилие, неподходящи връзки, да се образоват и дай Боже ще му мисля.

За това - мисля същото.
Т.е. сега може само да си мечтаем и пожелаваме, но само да сме живи и здрави - бъдещето ще покаже.
 Praynig

# 37
  • Мнения: 274
Имам син на 11, който отрасна сам, защото в компанията нямаше други деца (поизбързахме). Сега толкова се радва на сестра си, така се грижи за нея...
И двата пъти имах леки бременности и леки раждания, и двете ми деца са били "куклички" като малки - спокойни и усмихнати бебета...
Много искам трето, но мъжът ми не ще.
Понеже между първото и второто дете смених татковците (разведох се, де), мисля да заплаша мъжа ми със смяна, ако не се навие Simple Smile

# 38
  • Мнения: 11 607
Все повече и повече се чувствам малодетна........Преди в подписа ми имаше надпис - Искам близнаци! Все още е актуално това мое желание! Имам желание за четвърто, дори и то да е осиновено...Но времето е пред нас, ще видим какво ще стане! Може и малодетна да си остана!Само ще добавя,че с две деца бяхме по-зле финансово, отколкото сега!

Всеки има право на избор!

# 39
  • Мнения: 1 919
аз съм още в очакване на 1то ама ИСКАМ 3 -ма каквото е рекъл Господ !

# 40
  • София
  • Мнения: 3 408
Azaf,  всичко което казваш го мисля и аз. И аз по същия начин съм получила от родителите си, но много съм направила и аз.
Но знаеш ли какво си мисля? Стана ми мъчно за момичето, останало сирак на 17. Имам много близка приятелка, която на 17 остана кръгъл сирак. Тя не се справи съвсем добре. Едно харчене беше, едно чудо, докато не профука всичко, но друга тема е.
За преждевременно порастване говоря. Но браво на момичето, справило се е.
Но някак си много ми се иска да успея да уцеля баланса. Хем да вменя отговорности, хем да не отнема от очарованието на тези години. Не знам дали ме разбираш правилно, говоря за безгрижието и безхаберието, типично за тази възраст- ученическите години, студенстките години- приказките с приятелки, морето по женски, ей такива. За демонстрация на финансови възможности изобщо не става въпрос, аз също го намирам за проява на лош вкус.
Горе-долу в такава насока мисля, без изобщо да съм убедена доколко съм права.
Много адекватно мислиш, между другото.   bouquet
Понякога срещам много, хм, странни житейски виждания. които искрено ме учудват.

# 41
  • Мнения: 3 205
Да, мислила съм, не, не искам трета бременност. Ако искам трето дете, ще си осиновя след десетина години.

# 42
  • Мнения: 994
Не е лесно, но пък е весело да си в пълна къща Simple Smile. Понякога все още не вярвам, че 3тото детенце е вече факт, но се свиква. Организацията му е цаката.
Но пък аз не мисля да ги осигурявам доживот. Да се оправят сами. Не се чувствам длъжна да им купувам жилища, кола и прочие.
Така смятам и да ги възпитам.

# 43
  • Мнения: 3 478
След като се роди малката определено се замислих за трето, времето ще покаже. Таткото се дърпа, но на мен ми се иска да пробваме за трето някой ден.

# 44
  • Мнения: 4 451
Да, аз често мисля за трето детенце. Радвам се, че със съпруга ми сме на едно мнение.
azaf, заставам зад всяка казана от теб дума. Hug

Общи условия

Активация на акаунт