Дечко в голямо легло

  • 3 151
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Ами той доста време изкара в малкото креватче и беше свикнал, да не се разполага на шитоко. Когато купихме апартамента преди година, взехме обзавеждане за детска стая с 2 легла, като едното е на по-горно ниво. Започна да спи на горнот, което е с преградка. После взе да ги сменя прес седмица, ту-горе, ту-доло Grinning

# 16
  • Мнения: 1 866
Не съм я учила. Като стана на 3 г. й направихме едно голямо легло, но понеже е високо (нещо като двуетажно, но по-ниско и отдолу има шкафове вместо 2-ро легло) има преграда. Все пак ме е страх да не падне, слагах възглавници долу известно време, но нямаше инциденти и сега нищо не слагам. Иначе тя беше адски доволна, че има ново легло, дотогава спеше в кошара с решетки. Само се моля да не вземе все пак някой ден да падне, че няма да си го простя. 

# 17
  • София
  • Мнения: 903
Още не сме я преместили в голямо легло ( това ще стане след около 1 месец), но тя много отдавна ( още от 2 годишна) спи в детското легло без решетки. Не съм я учила. Отначало ме беше страх да не падне, но тъй като леглото беше доста ниско, не съм слагала никакви допълнителни прегради. Оттогава е паднала един-единствен път ( и то наскоро - доста след като беше започнала да спи без решетка), защото бълнуваше нещо и се тръшкаше.
Надявам се като я преместим на голямо легло да няма проблеми.

# 18
  • Мнения: 67
Ние преместихме каката в голямо легло, когато беше на година и половина. Преградата я направихме собственоръчно от старо перде и ватирано хасе. Стана досущ като малкото легло-кошара, само че с размерите на голямо.
А когато порасна още малко, махнахме тази преграда и просто обърнахме леглото с таблата навън.  Така се получава една преградка от около 20 -тина см, която няма как да бъде преодоляна на сън, дори  и от "въртящо" се дете.
Дано съм ви била полезна, нас този вариант ни устройва и до сега!

# 19
  • Мнения: 516
Моят син е на 6 години и още пада от леглото. Барикадирам отвсякъде със столове и възглавници и  пак намира, откъде да се изсули.  ooooh!

# 20
  • Мнения: 625
Моето дете от 1 месец спи на голямо легло и е много доволен,но сложихме преграда.

# 21
  • Мнения: 2 732
Колко струва такава преграда и къде се продава?

# 22
  • Мнения: 2 722
На три го поставихме за постоянно в голямо легло, въпреки че преди това инцидентно беше спал на такива.
В началото поставях пред леглото голям плюшен мечок - метър и петдесет дълъг и много дебел - падане не последва.
Махнах мечока, обаче започнаха жегите и дечко започна да се върти като вентилатор - след второто падане приспособих една дъска 50/100 см и сега я поставям между матрака и рамката на леглото. Така като иска да стане през нощта има от къде, а ако се върти като пумпал няма опасност да счупи теракота  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 555
Блазе ви момичета, аз така искам да го науча синът ни да спи на голямо легло, респективно на спалнята ни, но не и не ! Ако го преместя от неговото легло веднага се буди и започва едно скачане и играене, а и другото, от неговото легло няма излизане, а ако го сложа на нормално няма да си легне разбойника  Grinning но определено твърдо съм решила да го местя !

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Мони спи на голямо легло от месец някъде, без специални прегради, досега е падала 2 пъти. Искахме да свикне на голямото легло, преди да се роди бебето. Може би има значение че леглото е персон и половина, т.е. има достатъчно място за въртене и местене. Доволна съм че много бързо и лесно свикна, но си е до дете.

# 25
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря ми е на голямо легло от няколко месеца, защото трябваше да й вземем креватчето за бебето. Матракът беше  много нагоре  и тя падна няколко пъти от леглото, но мъжът ми  свали  летвите, на които се крепи матрака с 5 см по - надолу, така матрака се оказа с 10 см по ниско от самото легло и малката не пада вече, защото опира в дъската на леглото. Ох, незнам дали ме разбрахте, но мога да снимам да видите Laughing

# 26
  • Мнения: 545
...............Аз правя следното-под долния чаршаф слагам прегънато едно одеяло.По този начин детето ако тръгне да пада,се опира на преградката . LaughingМного съм умна........
Наистина, чудесна идея, лесна за изпълнение, при това безплатна Wink)

# 27
  • София
  • Мнения: 888
Момичета,ето малко снимки на нашето легло, на което свалихме матрака:
1. http://www.bgphoto.net/photos/2138/o633221689245156250.JPG
2. http://www.bgphoto.net/photos/2138/o633221690515000000.JPG
3. http://www.bgphoto.net/photos/2138/o633221692146406250.JPG
Но нашето легло е от съвсем  обикновените, защото сме на квартира Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 715
Синът ми беше на 3 когато го преместих да спи сам на голямо легло в детската стая.Слагах му две столчета и не съм имала проблем.Дъщеря ми спи от едногодишна в детската стая,но нея я изместих с бебешкото креватче

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Моята хубавица спи сама на спалнята от как стана на 11 месеца,а ние с баща и спим в моята детска стая на едни ъглови легла Blushи едното е доста по-късо от другото там спя аз.Мъжо каза като ти е толкова акъла ще се свиваш ти Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт