може ли лекарят да откаже секзио при положение ,че си плащаш

  • 3 702
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 622
Точно в тази  статия има информация за Франция. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/925/70/

# 76
ами не знам дали греша или не, мнението съм си изградила от мнения, които съм чела по френски форуми и от една приятелка, която живее в италия и ще ражда там...беше ми писала, ча само в България и в по-западналите страни все още се мъчат жените да раждат нормално...но пък наистина нашата страна е все още далеч от стандартите в европа...щом така изнудват болните и бременните.... просто грозна работа...

 Пак грешка-Дания,Белгия,Норвегия,Германия  /брех,че западнали държави/и т.н,всички така наречени наистина Европейски държави не толерират секциото.Ще ме прощваш,ама Италия си е наздничава в много отношения.За Французите и аз се учудвам,но не споря,може и да е така.

и кое и е назадни4евото? България в коя група е тогава?
обсъждайте реалности, които познавате

# 77
  • Мнения: 2 401
здравейте!мн ме тревожи това ,че лекарите се опитват да разубеждават от секзиоито .вкрай на сметка всеки има право да избере сам за себе си ,особено ,когато ще си платиш.според мен към седмия месец отиваш в някоя от АГ избираш екип и после като дойде време плаща 6 и ти насрочват дата за секзио,така ли е???мерси на тези ,които ще отделят време да ми отговорят




---------------------
Пиши на кирилица!

Ами това според мен означава, че си имала късмета да попаднеш на лекари, не на търгаши. Не бягай от късмета си.  Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 451
Според мен може. Секциото погрешно се смята за лека коремна операция. При второто секцио, получих такива усложнения, че лекарите после цял месец се бориха за живота ми. Да не говорим, че последствията още си ги нося (вече почти година) и още се лекувам. И да, вадят ти матката, колкото и грозно да звучи. Второто ми секцио беше със спинална упойка и ясно чух как опериращият ме лекар каза на асистиращият "Хайде, сега вадим матката". Shocked

# 79
  • София
  • Мнения: 4 966
Може.
Моя ми отказа въпреки факта,че малкия беше с увита пъпна връв около вратлето.

В крайна сметка след 14 часа мъчение,пак се стигна до секцио и то по спешност. Close

# 80
  • Мнения: 46 645
И на мен ми отказа, в Правителствена, предложихме пари, защото исках секцио!!! (И защото бях с 3 миоми, едната 7 сантиметра + лицево разположено бебе, роди се 52 см и 3.600 кг.). Отказа. Прие ме држурния екип, мъчиха ме нормално, направиха ми накрая секцио, след всичките контракции и разкритие  Sick

# 81
  • Мнения: 421
Добре може и аз да съм разбрала погрешно доктора който съм разпитала (понеже не ми се вярва той да се е объркал) - плацентата се вади.Както и да е! Точно страхотиите се опитах да спестя на момичето,защото до сега четях за секциото колко кървава операция била -  а тя е лека (в сравнение с мнооого други операции)  или както я нерекохте банална!

А иначе лекарите имат право да отказват...но 100% ще намериш такъв който да те подкрепи и да направи секциото

# 82
Добре може и аз да съм разбрала погрешно доктора който съм разпитала (понеже не ми се вярва той да се е объркал) - плацентата се вади.Както и да е! Точно страхотиите се опитах да спестя на момичето,защото до сега четях за секциото колко кървава операция била -  а тя е лека (в сравнение с мнооого други операции)  или както я нерекохте банална!

А иначе лекарите имат право да отказват...но 100% ще намериш такъв който да те подкрепи и да направи секциото

Това за кървавата не съм го измислила аз,а го каза лекарка в"Такъв е живота".Не мисля,че ще тръгне да си измисля само,защото я дават по телевизията.Каза,че понеже матката по време на бременност е напоена с най-много кръв и при разрязването и изтича повече кръв от която и да е друга операция и тя се води най-кървавата операция.Спирам да пиша в тая тема,че ще си помислиш,че се заяждам с теб. LaughingНищо лично.Просто като някой сбърка нещо което знам предпочитам да го кажа,за да го поправя.Ми такава съм си каквото на душата такова на устата... Laughing

# 83
  • Мнения: 421
Аз не съм го оспорвала това,че е най-кървавата... (виж за това ккое къде се вади,ще се поинтересувам още утре пак) .Но все пак навсякъде все това пише - колко кървава операция била,но на малко места прочетох,че всъщност е банална.  Определено съм сигурна,че някой като чуе за някоя операция,че е кървава последното,което ще му мине през акъла е "абе да,тя е кървава,ама щото тече кръв,иначе не е много тежка" Както и да е Simple Smile   Явно наитина най-правилното решение е да се оттегля от темата,все оставам грешноразбрана и вместо да се обърне внимание на важното,което искам да подчертая,то се обикаля около някакви други работи.Всичко хубаво,надявам се да няма други като мен да ви оплитат темата

# 84
  • Мнения: 4 451
Еее, момичета, защо пак трябва да става спор. Наистина няма безобидна операция.

# 85
  • Мнения: 660
а го каза лекарка в"Такъв е живота".... понеже матката по време на бременност е напоена с най-много кръв и при разрязването и изтича повече кръв от която и да е друга операция и тя се води най-кървавата операция.

"Такъв е живота" не го гледах и не съм чула какво точно е имала предвид въпросната лекарка, но подобно изказване е абсурдно.  Naughty То може да има смисъл единствено в контекста на специалността "Акушерство и гинекология", в смисъл, че секциото може да е най-кървавата операция в АГ-то, но в никакъв случай не и в медицината като цяло /въпросната лекарка ако е виждала само гинекологични операции и сравнява с тях секциото, да/. Бих казала, че кръвозагубата при едно неусложнено секцио не надвишава значително кръвозагубата при едно неусложнено нормално раждане! Naughty

# 86
  • Мнения: 3 069
Родих секцио по медицински причини, но знам, че ако си платиш на определен доктор, ще ти измисли една камара причини и пак ще то го уреди.Опитай при друг лекар ако трябва.

# 87
# 88
  • Мнения: 80
Край на спора!-и от мен.
Момичето казва че го е страх от нормално раждане,а тук й се представиха всякакви кървави картини. Тя има нужда,според мен,от хора,които да разберат страха й и и да й дават съвети,с които тя сама да вземе най-доброто решение. А тук наистина стана байно поле-ЗА и ПРОТИВ. Всяка една от нас има свое мнение по въпроса от личен опит. Аз,например,както писах по-горе,раждах нормално с епидурална упойка и съм доволна от избора си-и за вид раждане(макар и никога да не ми е минало през ума да си поискам секцио,просто се бях настроила за нормално и бях изгонила от ума си всички страхове от раждането по време на бременността) и за лекар.

Marti24, не се измъчвай от началото с тези страхове. Наслаждавай се на бременността си и когато великото събитие наближи,тогава поговори с лекаря си по този въпрос. До тогава може да си промениш мнението и да искаш да раждаш нормално. А току виж бебето е застанало с дупето напред и ти предпишат секцио. Това е моят съвет,а и надявам се много по-логичен от повечето.
Успех и леко бременеене! preggo stork-boy  babyuu

# 89
  • Мнения: 2 100
Никол, лекаря ти направо ме уби! От 5 вида раждане, само за един не се препоръчва секцио и това е тилно предлежание. А за лицевото почти винаги с еправи секцио. Интересни хора значи!!! Принципите преди всичко!!!  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт