Какво става с тази природа ???

  • 2 326
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Океанските също са красиви.



Това е отпреди  месец в близкия до нас курорт.

# 16
  • Мнения: 4 390
дано е първото и последното за България Praynig.

О, не е първото, едва ли ще е и последното.
Преди доста години /юни 1989/ имаше едно около Плевен - в с. Бохот. Хвърчали са трактори, крави, покриви, а 144 къщи са били напълно разрушени... Confused

# 17
  • Мнения: 2 386
Започвам да се плаша вече!  Shocked Shocked
Стара Загора горя под балкона ми преди да замина, бяха нечувани жеги в страната, после имаше бесни бури, сега и торнадо...

# 18
  • Мнения: 3 830
Нормално е с промяната на климата да се появят и по- често торнада в България. Не забравяйте, че от умерен климатът ни се променя в субтропичен.  Sad

# 19
  • Мнения: 4 585



Точно така, Estellia. Кпиматичните пояси се изместват малко на север.
Умерения климатичен пояс заминава към Полша, Унгария.
И фермерите ни, които четат ще са съобразят с това.
Останалите ще плачат всяка година на държавата.

# 20
  • Мнения: 103
Има ли някой тук, който да приема поне като дискусионна идеята, че Земята е жива? Embarassed

# 21
  • Мнения: 25 619
Искаш да кажеш, че се опитва да изтръска паразитите от козината си ли?  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 103
Нищо не искам да кажа в смисъл на интерпретации, питах въобще дали идеята се приема?

И съм сериозен Mr. Green тук специално и сега..

# 23
  • Мнения: 3 271
Ами зависи какво разбираш под "жива". Според дефиницията, че трябва да се размножава и да има жизнен цикъл - не е. Но ако имаш предвид постоянните промени, които текат - да, разбира се Simple Smile

# 24
  • Мнения: 103
Жизнен цикъл тя си има, но естествено той е доста, доста дълъг, защото примерно една година нейна, примерно, е колкото близо 26000 наши.. една Платонова година, или приблизително 12 пъти по 2160.
Като казвам жива всъщност имам предвид същество, което притежава съзнание. Така е по-точно всъщност, да, т.е въпросът е смятате ли, че Земята има съзнание?
Айде, ще видя днес някой дали ще ми напише нещо.. за да видя дали и аз ще напиша друго нещо newsm78 Mr. Green

Пфуу, днес не вали, ще се бачка Confused свърши почивката Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 300
Винаги си е имало торнадо, порои, жеги. Само че сега има повече информация. Да не би преди 100 години да е имало камери, новини по телевизията?
Иначе сигурно има и промени в климата, но едва ли са чак толкова фрапиращи ( като например да се появи торнадо, ако никога не го е имало).
Иначе от баба ми например съм чувала че е имало такива студове във Варна, че морето е замръзвало и са ходели по него. Ама това е веднъж за последните 70 години. Същото е и с торнадото май- случва се достатъчно рядко.

# 26
  • Мнения: 4 585
Искаш да кажеш, че се опитва да изтръска паразитите от козината си ли?  Mr. Green
По ми прилича с химиотерапия да си мори туморните клетки.

# 27
  • Мнения: 2 013
Има ли някой тук, който да приема поне като дискусионна идеята, че Земята е жива? Embarassed

Една планета срещнала друга планета.
- Как си - попитала първата.
- Мани, мани, боледувам, пипнах хора.
- Е, не се притеснявай, лекува се. 

# 28
  • София
  • Мнения: 897
Има ли някой тук, който да приема поне като дискусионна идеята, че Земята е жива? Embarassed

Да, приемам я.

Как'Сийка, и аз си го мислех така.  Като прекалим със строежите, например, просто се изтръсква Mr. Green


# 29
  • Мнения: 19
Винаги си е имало торнадо, порои, жеги. Само че сега има повече информация. Да не би преди 100 години да е имало камери, новини по телевизията?
Иначе сигурно има и промени в климата, но едва ли са чак толкова фрапиращи ( като например да се появи торнадо, ако никога не го е имало).
Иначе от баба ми например съм чувала че е имало такива студове във Варна, че морето е замръзвало и са ходели по него. Ама това е веднъж за последните 70 години. Същото е и с торнадото май- случва се достатъчно рядко.
#Crazy

Общи условия

Активация на акаунт