При преносване - средства за предизвикване на разкритие

  • 14 379
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 721
За предизвикване на раждането какво по често се използва: Вкл на системи или хапче Цитотек? Кое е по добре???

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитотек НЕ е одобрен за предизвикване на раждане! Оправдано е да се използва само при мъртъв плод или такъв с малформации, когато се предизвиква аборт по медицински причини. Таблетки, които са одобрени за предизвикване на раждане, са Простин - значително по-скъпи са, но са друг модел простагландини, които не подлагат на такъв риск бебето. Във форума има множество теми за двата вида таблетки и за предизвиканото раждане.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 721
Мерси за инфото,че дочух че ако не родя навреме ако ми предизвикват май ще е с Цитотек  Shocked

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Да разкажа и аз моята история.
Контракциите ми започнаха на втория ден след термина, но бяха нерегулирани и доста слаби като затихваха от време на време. Отидох в болницата и от там ме пратиха да си ходя в къщи, като установиха, че нямам и милиметър разкритие, въпреки че тапата ми беше паднала същата сутрин. Докторът, който ме прегледа дори каза че ще родя след 5-6 дни, като преди това ми задава въпроси за продължителността на цикъла ми, който е 32-33 дни. Да, ама бебка тръгна три дни след това, въпреки че много бавно правех разкритие и се наложи да ми сложат система Окситоцин. След системата всичко стана много бързо, не зная колко от нея успя да изтече, но 3-4 часа след поставянето и вече бях родила.
Желая ти късмет и леко раждане!

# 19
  • Мнения: 473
по закон чакат 7 дни и взимат решение как ще се процедира, като при мен на 6 тия ден от преносването лекаря се опита при прегледа да си подбутне матката / беше неприятно/ и да тръгне раждането , но не стана... и на следващия ден с лекарство първо влагалищно / само че не си спомням името/ и след това система окситоцин, пукнаха мо мехура и родих за 1,5 часа без упойка. Важно  е как ще ти се поддаде организма на лекарствата... при мен стана светкавично и нямаше време за упойка. Задължително през 7 дни преносване и по време на предизвикването - следене на тоновете на детето и запис.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 721
Записвам се само  Peace Ще ви чета после!  Party

# 21
  • Мнения: 553
Здравейте,
много се страхувам че реално ще съм преносила още преди да ми е дошъл термина.
Детенце си върви по показатели с 2 седмици напред спрямо гестационните и това лично според мен е нормално защото си знам че сме си го направили доста преди 14 ден спрямо който изчисляват термина. Шантава работа но така или иначе овулацията ми е била на 5-6 ден от  началото на цикъла. Теста за ранна бременност също потвърди че съм заченала по-рано. От феталната морфология също  потвърдиха че е с около две седмици напред.
Притеснявам се че въпраки резултатите от феталната и от прегледите не са ми коригирали официално термина на хартия и дали да преносвам,няма детенце да се мъчи а по документи да е още рано  Sad и  да ми откажат да го следят като преносено- тонове и т.н.

# 22
  • Мнения: 984
oceanid не знам дали си от София, но в Тина Киркова можеш да ходиш да ти слушат тоновете по всяко време през 9тия месец /безплатно е/. Предполагам че когато влезеш в 9тия месец /ако още не си/ и ти дадат документите за раждане можеш да обсъдиш това с доктора си. Също не бъди толкова сигурна че ще преносиш. Бебчо може да реши сам да си излезе точно когато му е времето - той си знае най-добре  Mr. Green
Стискам палци за леко раждане и скоро да се похвалиш със здраво бебче  Hug

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Много хубава тема PeaceДнес ми е термина и ще се възползвам от някои от съветите. Grinning

# 24
  • Мнения: 1 172
Нашата я предизвикаха с хапче,но не знам как се казва.Беше пети ден преносване,доктора каза,че можем да я чакаме само още ден-два и ние решихме с мъжа ми веднага да я предизвикаме,но понеже всичко е Божа работа,преди да подейства хапчето ми изтекоха водите!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 618
здравей, аз преносих пет дни, като ми казаха петия ден да отида за преносване в болницата. Всъщност не се наложи, защото предната вечер ми изтекоха водите. Не ми слагах ахапче, а системи и то 1 1/2 часа преди раждането, защото след продължителни контракции, нямах никакво разкритие. Е, роди се накрая, няма как. Леко раждане ти желая! Hug

# 26
  • Мнения: 553
Бебчо може да реши сам да си излезе точно когато му е времето - той си знае най-добре  Mr. Green
Стискам палци за леко раждане и скоро да се похвалиш със здраво бебче  Hug

Благодаря ти за отговора и за пожеланието. И аз на това се надявам, бебчо да направи каквото си знае най-добре.
Иначе смятам да раждам точно в тина киркова, като първия път... но ще трябва да почакам до средата-края на ноември първо ... ooooh! ooooh! ooooh!
така ми е писнало от това повръщане вече 6-7 месеца...явно ще си повръщам до последно като с баткото....

Общи условия

Активация на акаунт