Колко тежаха децата ви на 4 месеца?

  • 3 488
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери беше 5,800 кг.

# 16
  • Мнения: 660
Въобще не зависи от това дали е на кърма или на АМ.
Peace

Роди се 3700, на 4 месеца беше около 8 и нещо, всички мисе караха, че го прехранвам и че има размери на 7-месечно, а той беше само на кърма Grinning

# 17
  • Мнения: 666
Като се роди Кристиан беше 3.885 толкова и ни изписаха, за 4 дена в болницата си ги възвърна. На 4 месеца беше 7.800 при положение че сме били само на кърма. Първия месец ми качи 1.500 та почнах да кърмя само от една гърда на хранене. И аз мисля че няма значение дали е на кърма или АМ, зависи си от детенце, всички качват различно.

# 18
  • Мнения: 319
Друго, което забравих да ти пиша е, че зависи и колко е шавливо детенцето  newsm32 . Ако е от по-енергичните няма как да надава толкоз колкото по-мързеливите.  Wink

# 19
  • Мнения: 27 524
Около 6. Изобщо не бих се притеснявала. Ужасно ми е неприятно да виждам малки лоени топки с горди майки от тлъстината им, вместо да си дадат сметка, че това нито е нормално, нито полезно. Криско е на 2г и тежи /без да е слаб/ 11кг. Скоро се видяхме с бебе на 11 месеца, което тежеше 13. Просто отвратително  ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 677
Синът ми беше 7,5 кг. На твое място въобще не бих се притеснявала, тъй като толкова много фактора влияят върху теглото на детенцето.

# 21
  • Мнения: 3 069
Ами сега погледнах в дневника му - 7,360кг. малко преди да ги навърши и 64 см.

Около 6. Изобщо не бих се притеснявала. Ужасно ми е неприятно да виждам малки лоени топки с горди майки от тлъстината им, вместо да си дадат сметка, че това нито е нормално, нито полезно. Криско е на 2г и тежи /без да е слаб/ 11кг. Скоро се видяхме с бебе на 11 месеца, което тежеше 13. Просто отвратително  ooooh!

Виктор на 1 година тежеше 11, 140 кг. но това не е от прехранване.Храня го с по-малко количества храна отколкото връстниците му.Тук вече си е и до ген.Бяхме при диетоложка в ВМА и го подложих на диета, която спазва и до момента.
Отвратително за теб или не, има деца при които не е от прехранване.

# 22
  • Мнения: 46 518
Кила без сантиметри нищо не значат. София беше 7.500 кг. на 4 месеца, но 65 см. Има си ориентировъчни норми, според ръста, ето една примерна таблица.

emoli, а колко см. беше на 1 година?

# 23
  • Мнения: 3 069
Кила без сантиметри нищо не значат. София беше 7.500 кг. на 4 месеца, но 65 см. Има си ориентировъчни норми, според ръста, ето една примерна таблица.

emoli, а колко см. беше на 1 година?



 78 см.

# 24
  • Мнения: 46 518
За момчета 78 см. границите са от 8.300 кг. до 13.100 кг., детето ти е в норма, даже не е близо до горната граница  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 677
Скоро се видяхме с бебе на 11 месеца, което тежеше 13. Просто отвратително  ooooh!

Е, хайде сега, чак пък отвратително.
Синът ми е на десет месеца и половина и тежи близо 12 кг. Не бих казала нито че е дебел, нито че е тлъст. Изглежда като съвсем нормално дете на неговата възраст.
Това за килограмите е доста относително - влияят ръст, костна система и какво ли още не.
Не е задължително децата ни да приличат на лоени топки, ако тежат повече от обичайното.

# 26
  • Канада
  • Мнения: 494
Ние сме тежали 7,700 и 65 см,но...Ванко се роди 4,280 и 53 см.И аз мисля,че няма нищо притеснително-ако бебка изглежда добре,хапва си и пълни пампите,килограмите не са от толкова голямо значение.И не сравнявай твоето детенце с останалите-всеки организъм си е строго индивидуален,така че килограмите на 4 месечните бебоци могат да варират в по голям периметър! Peace

# 27
  • Мнения: 2 950
5 700 г и 64 см!

# 28
  • Мнения: 742
Няма за какво да се притесняваш - всяко дететнце си е индивидуално в растежа, Криската винаги е била на границата на допустимия минимум, -сега тежи почти 9кг, но си е много жизнена и просто няма начин да натрупа килограми-всичко се изразходва на секундата Joy

а ето и подобна тема-надявам се да се поуспокоиш Hug



http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130117.msg2437357;topicseen#msg2437357

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 08:32 от todorovibg

# 29
  • Мнения: 393
 7 кг и 64 см

Общи условия

Активация на акаунт