В обличкото ми коремче има ДЕКЕМВРИЙСКО бебче!

  • 14 535
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Здравейте пак от мен!Искам да споделя с вас прегледа си при Димитрова.Всичко беше много добре.Прегледа найстина беше около 10 мин.,но прегледа всички органи ,пусна доплер,а промоцията за съпруга ми беше 3D.Видяхме много ясно как си смуче пръста и мъжките му части също се видяха.Димитрова искаше да му види лицето и го гони 5 мин.,но то не си маха ръцете-такова инатче.Накрая го видя.Много съм доволна и смятам найстина,че преглед от 10 минути е достатъчен.До вчера не мислех така,признавам си Embarassed
Много съм щастлива,защото всичко с бебчо е наред Grinning
А,щях да забравя да ви кажа,че вече си има име моето момченце.Решихме с татито да се казва МАРТИН!

# 61
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Иве, мерси- мои са, нали все с нещо трябва да се занимавам и аз при толкова свободно време Simple Smile
Амадис, кви 200 преси бе жена, аз едва по 50 правех и все си влачех биреното коремче Wink
Галчо, нямате си само вие име пък, мойта принцеса ще е Александра, ама е резерве вече за момчето на Дари76, който май ще се казва Александър Joy

# 62
  • Мнения: 70
Здравейте момичета Simple Smile,
не съм писала отдавна, но се информирам честичко със всичко което се случва тук.
Поздрави за госпожите, желая ви щастлив семеен живот.
Венчо, много се радвам за добрите ти резултати от амниото и въобще за всички хубави резултати Hug
Честит празник на мама Яни, да е жива и здрава дъщеричката й и много да я радва.
Простете ми ако пропускам някого и нещо.
А, Валка и аз разгледах декорациите ти, супер са а и снимките ти са много хубави.
Иве, оформлението на новата ни тема, както винаги е перфектно  bouquet
Момичета аз днес бях на преглед, от няколко дни имам менструални болки и контракции, кога болезнени, кога не, оказа се че всичко с бебчо е наред, не знам дали помните, аз съм със серклаж , но и там всичко е Ок. Изписаха  ми едни лекарства обаче, които са ужасно силни, получавам  сърцебиене от тях, пулса ми е 120, Гинипрал се казват, 10 дни трябва да ги пия, но ако нямам подобрение до 1-2 дни, ще ме приемат в болница. Аз вече се чувствам по-добре, дано само някой инфаркт не си докарам с тия хапове, ужасни саааа.
А за килограмите какво да ви кажа.......Не ми се говори по този въпрос!  Stop  Laughing
Лека вечер от мен!

# 63
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
 Валката Аз също харесвам името Александър/ а,но предпочетох Мартин,ако беше девойка Мартина.Наистина декорациите са супер,но като нямам нокти само да се дразна ли !? Sad

# 64
  • Мнения: 482
mama Yanni, някъде съм чела, че ако голямото дете вече ходи на градина, когато се роди бебето ще му бъде по-лесно да приеме промяната ако си има социалните контакти извън къщи. А ако още не ходи на градина, да не се дава точно когато се появи бебето, за да не се почуства изгонено заради него. Моят син е на 3 /навърши ги на 15-и юли/ и още не ходи на градина така, че ще се гледаме всички в къщи. И аз ще раждам със секцио, и първият път така родих и майка ми ще ми помага най-много един месец. Но знам, че ще се справим, аз след първата операция се чуствах много добре и нито веднъж не дадох на майка ми да го изкъпе, тя готвеше и чистеше, переше дрешките на бебето, аз си се занимавах с него и гладех, защото тя не обича.
А братовчедка ми по принуда заради варицела 7 месеца/толкова им продължи карантината/ не пусна дъщеря си на градина, да не зарази бебето. И се справя успешно, също няма кой да и помага. Хубаво е поне първите месец-два да не се носят зарази при бебето, иначе ще ви посъветват педиатрите ако ходи каката на градина да няма контакти с бебо много-много, което е невъзможно поне в началото, после когато загуби интерес към бебето ще е по-различно.

# 65
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Чесно казано и аз се чудя дали ще пускам на градина сина си,като се роди малкия.Незнам и как ще бъде с ревноста.Но като му дойде  времето ще мислим.И аз съм със секцио и няма да имам помощ.  newsm78

# 66
  • Мнения: 280
Валка , освен Александър в списъка си имаме и Филип.Доста е оспорвано челното място и накрая може да излезе нещо дето го няма в списъка  Laughing   А така си бях решила ,че ще е Магдалена ,въпреки че все мъжко ми беше в главата и в сънищата. Важното е да е живо и здраво.

# 67
  • Мнения: 561
Здравейте, дами  Simple Smile!!
Въпроса с градината си е на дневен ред, но мисля моя да не го спирам. 1. Големият ще е предучилищна и е абсурд да го спра за дълго, важно време е туй.
2. Бебетата, най-вече кърмените, получават антитела от майката, така че не е толкова страшно, пък и да не е на градина голямото дете не може да не се вижда с приятелчетата месеци, все ще излиза и ще играе с деца, които са на градина, пак ще е в контакт.
3. Вируси вкъщи може да довлече и таткото, а и други роднини.
4. Какво ще ги правите 2 и повече деца в къщи, ако няма кой да помага, колкото и да им е забавно на големите много бързо ще им писне и от ревност ще настояват за повече внимание.

Стела мария е дала чудесен списък с необходимите неща за изписване и на първо време, само мисля, че бодитата е по-добре да се закопчават отпред, а не на раменете, за да не им се нахлузват през главата.
За зимния кош за количка и аз не знам какви да ги чиня....., моята си е лятна, ще пробвам с нея, ако не стане ще купувам, въпреки че хич не ми се ще. Имам кошница за кола и може би в началото в нея, после има едни не знам как се казват, с дръжки за носене, от плат.... и в туй нещо добре опаковано и вътре в количката, надявам се да стане.
Старата зимна количка беше на Mag Ingland, голяма 13 кг., с дебели гуми, тежка и стабилна, със зимен и летен кош. Отървах се от нея с радост  #Crazy , т`ва чудо не се вдигаше. Аз съм мобилен човек, постоянно съм с колата напред, назад, е как се разглобява 4 пъти на ден, прибира в багажника.... кошмар, влачене, когато асансьора е развален. Отщяваше ми се да излизам, ако живеех в по-малък град, да не ми се налага да я сгъвам постоянно и не ползвам тесен асансьор, ок, ама....
А, освен това я купих с вътрешни гуми, уж за по-меко возене и си `фанах белята, непрекъснато някоя беше спукана, добре че имах наблизо помпаджии за велосипеди, та я лепяхме честичко.
От сегашната съм предоволна, на HAUCK /вече май няма такива/, евтинка  Embarassed , с големи гуми, но не надуваеми, 6 кг, ляга до долу, с хубав кош за покупки и цяла дръжка, че другите не са много удобни. Сгъва се на сандвич с едно движение.
http://www.shopping-profis.de/preisvergleich/spielzeug-und-kind/ … 8p135401adn1.html
Тази е по-нов модел, но прилича, даже като гледам е същото, но в други цветове.
Дано да изкараме с нея първата зима......

# 68
  • Мнения: 280
Добро утро   bouquet

Девойки, някоя от вас знае ли каква е тая подготовка на гърдите за кърмене. Четох вчера в едно списание ,че подготовката трябва да почне от 5-6 месец на бременността.

# 69
  • Мнения: 444
Здравейте момичета , хайде и  аз да се отчета .....че отдавна не съм го правила !!!!
С бебо всичко е наред , със сигурност е мъж и вече си има име -Алекс - измисли го батко му ... без да сме споменавали това име или да имаме познат с такова , малкия на всички разправя че ще си има братче и ще се казва така , името е хубаво и с таткото се съгласихме !
Относно пазаруването и ние ще изчакаме до края както направихме и първия път , а и на първо време май само шишета и няколко нови бодита ще вземем , количка имам на чико - клик клак система от тези със столчетата за кола задни единични гуми , предните са двойни ... страшно удобна количка , маневрена  единствения и недостатък че тежи , но те всички са тежки с изключение на летните модели !
За градината , моя син досега не е ходил , но мисля живот и здраве чак март да го пусна ... иска си детето !
За килограмите ....Валка и аз съм 9 отгоре    , но не се притеснявам до тук са по малко отколкото при първата ми бременност , където бях до това време 20 отгоре и после още 20 до края 
За околоплодните води и мойте бяха първия път мноого имах огромен корем и като ми ги спукаха преди раждане се смали на полувина , а нямах захар !
Весел ден на всички и ако се заформи някоя Софийска среща ... свиркайте вече съм на линия !!!!!

# 70
  • Мнения: 444
Добро утро   bouquet

Девойки, някоя от вас знае ли каква е тая подготовка на гърдите за кърмене. Четох вчера в едно списание ,че подготовката трябва да почне от 5-6 месец на бременността.
До колкото знам се прави няколко седмици преди раждане , поне нещо такова си спомням , но не съм го правила .... ставаше въпрос за массажи на гърдите , подготовка на зърната  , обливане с топъл и студен душ , мазане със специални кремове , и се препоръчва ходенето без сутиен !!!!

# 71
  • Мнения: 482
Добро утро! За гърдите да ви кажа. При първата бременност мисля в последните два месеца се масажират зърната като леко се издърпват, за да се оформят, това е ако имате плоски зърна. Понеже моите са си големи, моята лекарка ме посъветва никакви масажи, защото и без това предизвиква контракции дразненето на зърната. Само от осмия месец всеки ден по два пъти да ги мажа с Гармастан - едно мехлемче за омекотяване на зърната, ползвах го и после 2-3 месеца, докато ми свикнат гърдите със сученето, предпазва от напукване и болезнени рагади.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 078
Здравейте и от мен  bouquet

Честито на всички,които са имали празници по всякакви поводи.Да сте щастливи семейства,със здрави и радостни дечица и ,разбира се,богати  Grinning  bouquet
Добро утро   bouquet

Девойки, някоя от вас знае ли каква е тая подготовка на гърдите за кърмене. Четох вчера в едно списание ,че подготовката трябва да почне от 5-6 месец на бременността.

Аз миех зърната с някаква по-груба гъба от естествени материали.Вярно,малко неприятно,но помага.Зърната загрубяват и не се напукват по време на кърменето.След банята намазвах с масло,от сорта пшеничен зародиш,но за това не си спомням точно.Наистина нямах никакви проблеми.

А за металните копчета по бодитата,Венчо,само внимавай да не слагаш веднага,ако евентуално,сушиш или топлиш на радиатора,че стават горещи.Иначе няма никакъв проблем.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Привет, мами! Hug
Аз се включвам по темата за гърдите. На нас в курса за бременни ни казаха задължително да носим сутиен и дори да спим с него! Мек и без банели естествено! За да не увисват гърдите. Аз лично си купих за кърмачки и съм много доволна - не стяга, памучен е и е много удобен! А за зърната за сега не правя нищо специално, просто като си мажа гърдите с пшеничен зародиш, тях не ги мажа, за да не омекват...
Галчо, и аз мисля за име Мартина! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 482
Момичета, на някой случвало ли се е да изкара някакъв вирус по време на бременност? Синът ми е с вирус - разстройство и повръща по-предишната нощ, няма температура, но педиатърът каза аз да се пазя. Ето, че днес и аз имам разстройство, дали може да се отрази негативно на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт