Трябва ли кърменето да е приятно за майката?!

  • 1 925
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
На мен ми доставяше удоволствие. Мисля, че ако майката е спокойна, няма как да не й хареса. Това е времето, когато детенцето е най-кротко и можеш просто да му се радваш! People Angel  People Angel

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не съм имала проблеми с разранени зърна, и смея да твърдя, че кърменето ми харесваше. Само като видех доволната физиономия, с която щерката засукваше, и ми ставаше едно такова мило...
Не знам кой и откъде е измислил, че кърменето превръща жената в крава, и ако ми падне само....  #Sniper
Не ме набивайте, ама моят светъл пример беше Маци - като роди котенца, цял ден лежи при тях, мие ги, кърми ги и като бозаят, тя се разтапя и примижава от кеф... Значи това го има в природата изобщо, не е измислено от "заклети фанатици на кърменето". Просто ние сме се отдалечили от природата и на моменто модното взема връх над естественото.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами, Зъхи, според мен си е до нагласа.Ти още отпреди си беше с отрицателна такава, заради първия неуспешен опит, предполагах, че и сега така ще се чувстваш.Психиката е основна в случая, според мен.Няма как да ти хареса, ако си настроена, че е гадно.Обаче това какво общо има с качествата ти като майка Shocked Не разбирам.........как изобщо си го мислиш? Shocked
За мене кърменето е превъзходно изживяване.Не самото сукане, не физическо удоволствие, а по-скоро някаква душевна наслада.Ники е много миличък, като се смее на гърдата и й говори Laughing , обичам гушкането, което върви с кърменето, харесва ми начина, по който си протяга ръчичката да ме хване за носа, докато яде Laughing Харесва ми как сумти Animal Pig Ясно е, че такъв контакт може да се поддържа само с по-голямо бебе, което вече има социално поведение.Когато беше новородено, кърменето имаше за мен по-малка емоционална стойност, носеше ми по- скоро чисто физическо облекчение на препълнените гърди Wink
Значи, според мен , природата е направила така, че кърменето да ни харесва, за да кърмим по-дълго.И като всяко нещо в природата, и това не се получава при всички еднакво Rolling Eyes Някои са вманиачени фенове, други умерени привърженици, на трети хич не им допада...Не се коси, че си от последната група.Това, че кърмиш, въпреки всичко, в името на доброто на Ема, показва колко добра майка си всъщност.Дай й добрия старт, пък ако кърменето продължава да те оставя безчувствена - ами спираш и това е!По-добре щастлива майка с шише, отколкото депресирана кърмачка Crossing Arms
Айде стискам палци, знаеш за какво Wink

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не, аз изобщо не съм депресирана, не сте ме разбрали правилно... С първото дете наистина кърмех и ревях по цял ден. Сега съм много по-спокойна, учудващо, особено като се има предвид проблемите, които имахме с Ема досега... Просто... не ми харесва да съм кърмачка. Мога да го изтърпя, може дори да ми хареса след време, когато бебето започне да става по-контактно и да откликва, не знам... Но за момента го чувствам само като задължение, при това... неприятно.  Embarassed Тъпо ми е, че се чувствам така, но нищо не мога да направя. Може би е ззаради началото, дано!  Rolling Eyes

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Shali
Първите два месеца, че да не кажа и три, който ми каже, че е изпитвал удоволствие от кърменето, ще го черпя  Grinning .


Е, ще трябва да черпиш! Wink Беше ми кеф от самото начало! Още в болницата - щом бебка засучеше и ми ставаше едно такова, спокойно, отпуснато, чувствено... не знам как да го опиша... Усещането беше много приятно! Не съм имала никакви проблеми - нито разранени зърна, нито течащи гърди, нито препълване...

# 20
  • Мнения: 1 391
на мен също ми хареса към 4ти месец - в началото ми беше по-трудно..... и аз цедях и т.н.
Ама при мен - като знам че е за бебка добре и забравям приятно ли ми е или не.... т.е. аз съм нямала проблем с това - приятно ми е, да

На един курс ни бяха казали - трябва да кърмите с позитивна нагласа... .ако ви е неприятно или сте недоволни, по-добре изцедете и дайте от шише, но не кърмете с лоша нагласа....
Съгласна съм с това
Бебето усеща енергията и ако кърмиш с неприязън, това няма да е същото, отколкото, ако е с желание. Ако не ти харесва по-добре изцеждай... или не кърми.....

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Зъхи, дай си време! Все пак с такова начало, а и са минали едва 3 седмици... Изчакай, без да имаш някакви очаквания или изисквания - пък каквото - такова  Grinning
Може и сама да се изненадаш след време! Grinning

# 22
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Цитат на: Shali
Първите два месеца, че да не кажа и три, който ми каже, че е изпитвал удоволствие от кърменето, ще го черпя  Grinning !


Айде чакям черпнята  #Milti Винаги ми е било приятно да си кърмя децата. Мъника е на почти 7 месеца и продължавам да го кърмя с кеф. Нито ракади имах, нито наранени зърна, нито проблеми с мастит, въпреки че съм на възраст вече  Grinning

# 23
  • Мнения: 5 255
На мен пък ми е приятно
Удоволствието е взаимно Heart Eyes
Късметлийка съм, че нямах и нямам проблеми с кърменето.
 Praynig Радвам се, че не съм разбрала що е разранени зърна.
Миналата година вдигнах температура - имах запушен канал, но се възстанових за 2 дни.
Продължаваме да си доставяме взаимно удоволствие с Лора.
Желая на повечето майки избрали кърменето да имат удоволствието, което ние изпитваме  Wink .

# 24
  • Мнения: 5 255
Кой каза, че черпи  Thinking
Бройте ме и мен  Wink

# 25
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Mariely


Айде чакям черпнята  #Milti


Пролетния панаир със сигурност ще го пропуснем тази година, но за есенния сме в Пловдив и ще викна по една безалкохолна   beer !

И теб mam@, и теб  Grinning !

 Wink   Grinning

# 26
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Mariely
Цитат на: Shali
Първите два месеца, че да не кажа и три, който ми каже, че е изпитвал удоволствие от кърменето, ще го черпя  Grinning !


Айде чакям черпнята  #Milti

и аз, и аз Wink
Зъхи, и според мен е до нагласа...но за тези неща няма "трябва"...на някои им харесва, на други - не...а това за "лоша майка ли съм?", все едно не съм го прочела!

# 27
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Shali
И теб mam@, и теб  Grinning !

 Wink   Grinning


# 28
  • Мнения: 1 517
На мен кърменето в самото начало ми беше болезнено, после - как да кажа, нито приятно, нито неприятно. Просто едно задължение към бебето.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 310
Цитат на: petty
На мен кърменето в самото начало ми беше болезнено, после - как да кажа, нито приятно, нито неприятно. Просто едно задължение към бебето.

Така е гадно, бе  #Shocked
На мен кърменето ми беше кошмарно първите 20 дена, вкараха ме в болница, оперираха ме и като се събудих се оказа че докато съм спала са ми вляли 7 банки с какво ли не и още 2 капеха междувременно..... щях да умра, гърдите ми бяха пред пръсване, а не можех да се изцедя, 4-5часа нямаше как да си мръдна ръката даже... след едноседмичен престой в болницата, кърмата ми драстично намаля.... и като се върнах в къщи настана една.... бебка ревеше нон-стоп, че не и стига.... и тъкмо реших, спирам да кърмя и минаваме само на адаптирано и тя кърмата взе че си дойде сама, явно при мен спокойствието се оказа решаващ фактор. Още си спомнян как мама ми казваше, изтрай поне 40 дена, да кърмиш  Mr. Green добре е за бебка  Mr. Green
След всичките премеждия, нещата в един момент се нормализираха и от тогава кърменето за мене е невероятно удоволствие  Embarassed  Али ме гледа с такава преданност, докато суче, а и така дяволито се усмихва като се напапка.... мноооооооого е сладка....
Та от моя случай личи, че май не е само до нагласа, аз исках да кърмя,но това никога не ми е било фикс идея и когато реших да минем на адаптирано мляко кърмата ми дойде  #Shocked
Огромна заслуга за това че кърмя има форума, ако не бях прочела тук за кърменето на поискване и т.н. щях да слушам педиатърката и да не кърмя  ooooh!
И сега по темата  Embarassed  естественно че трябва! Аз не бих кърмила ако не ми беше приятно! С риска да ме заплюят, заявявам, че ако чуствах кърменето като неприятно задължение бих минала на адаптирано мляко!

Общи условия

Активация на акаунт