Колко време оставяте 8-месечните си бебета да седят

  • 1 773
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 193
Много ви благодаря. Sleepy много ме успокои  Simple Smile Вече се чудех какъв лекар да търся, много се шашнах от вчера.

# 31
  • София
  • Мнения: 721
Много ви благодаря. Sleepy много ме успокои  Simple Smile Вече се чудех какъв лекар да търся, много се шашнах от вчера.

И аз да ти кажа да не се притесняваш. Повечето мами са изредили постиженията на бебоците, а при вас точно това е проблемът - че детенцето още не може самичко да става, да се опира по мебелите, да пълзи и всичко останало, което прочетох.
Първо - деца не се сравняват. Всички се развиват различно и това не е състезание. Моят Алексис още не може да седи стабилно, не пълзи, няма нито един зъб Mr. Green Но си е изключително жилаво и жизнено бебе, по цял ден рита легнал, обича много по корем и да го държа под мишниците правичък и да подскачаме Heart Eyes
Второ - ако бебето е по-тежичко, ортопедите наистина препоръчват да не се слагат много седнали и да не се дължат прави, защото костната структура е още крехка за тежестта им. Така че детенцето когато е готово само ще си покаже, природата си знае работата Simple Smile

Целувки на малкия бонбон и щом лекарят не е видял някакъв проблем не се притеснявай, след някой друг месец ще тича из къщи Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай - нека сам да си определя как да застава. Не можеш да държиш 8 месечно бебе легнало - това е абсурд. Моята дъщеря се изправи на 8 месеца и половина, дотогава пълзеше, обръщаше се и седеше стабилно. Когато на консултацията на 8 месеца лекарката разбра, че още не се е изправила много ме стресна - било страшно. Нищо подобно - след 2 седмици детето се изправи и  повече легнала не съм я видяла будна.

# 33
  • Мнения: 1 986
  Аз оставям дъщеря ми да стои,колкото иска WinkВъобще не си представям да я оставя легнала,такъв писък на недоволство ще има..... ooooh!Когато се умори,й проличава-започва да протяга ръце да я взема Grinning

# 34
  • Мнения: 1 449
Pontes е напълно права.

Да добавя - детенцето може изведнъж да започне да се обръща само и да се изправя до седнало положение, без никаква помощ и излишно насърчаване. Казвам го от опит.

Понякога се опитва да се обърне, стига буквално "до ръба" и замръзва така, не смее повече. Не може от легнало положение сам да седне, ако не му подам ръка и не му окажа макар и малка помощ.
Дъщеря ми буквално изведнъж започна да се обръща, а съвсем отскоро - да се вдига от легнало до седнало положение (направи го сама и без много-много усилия 3 пъти за 1 един ден, без никакви опити преди това!) Търпение и без притеснение.

# 35
  • Мнения: 1 988
IrenaD, не съм искала да те притеснявам, но е добре да направиш консултация. Дотогава прави масажи, упражнения и го оставяй да стои повече време по корем. Можеш да зададеш въпрос на Д-р Нивеа Бейби.

# 36
  • Мнения: 73
Както много мами преди мен, съм на мнение, че детето само решава кога е готово и за колко време да стои на едно място. Започнахме да я слагаме седнала като направи 6 месеца, защото много се изнервяше легнала, но не сме я подпирали. В края на 6 тия месец вече си седеше стабилно сама и се изправяше. А за пълзенето, още не пълзи, но се върти усилено и стига където си пожелае с въртене  Grinning Така че, не се притеснявай

# 37
  • Мнения: 1 207
Та аз памперса му не мога да сменя,защото го слагам да легне и се започва една борба ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт