Колко време оставяте 8-месечните си бебета да седят

  • 1 765
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 660
На 8 месеца май вече се изправяше сам от легнало в седнало положение и нямаше как да го ограничавам, а още от 5 и половина го оставях да седи, защото иначе ревеше Peace

# 16
  • Мнения: 994
Много се притесних сега. Ще направя консултация, но си мисля, че при него си е и мързел.

Ей не се шашкай толкова. При всяко детенце е различно. И аз се бях притеснила за малкия, защото големите още на 6 месеца бяха доста подвижни, но ето той пък от раз се разви. Съвсем от скоро (10ина дена) пълзи, седи и се изправя.  Почакай още малко - примерно да е на 8 1/2,  и ако все още не проявява желание да се преобръща тогава потърси консултация с невролог. Опитай се да го стимулираш с някой интересен предмет или играчка - може пък да си надвие мързела.
Спокойно и успех   bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 176
Не съм засичала време, но е малко - около 2-3 минути. Той повече и не се задържа на едно място и се килва. От 8-мия месец се опитва да се изправя и да върви, но седнал определено не му е много удобно. Може би си зависи и от детето. Ако твоето му е удобно седнало, явно седи добре и едва ли му пречи на гръбнака.

# 18
  • Мнения: 3 069
Ами детето само ще си покаже когато е изморено и ще се смъкне до легнало положение.Вики започна да седи стабилно на 8 месеца и 10 дни и от тогаава не мога да го накарам да легне....та камо ли да го да го гътвам легнал през 2-3 минути.....абсурдно ми звучи.

# 19
  • Мнения: 666
Имам приятелка която живэ в Холандия, здравната система там е безумна така че не им се връзвай. Аз винаги съм на принципа че детето само си показва кога може да седи, пълзи, ходи и т.н.

# 20
  • Канада
  • Мнения: 494
И аз съм на мнение,че детето само си показва кога и за какво е готово.Лекарите понякога се увличат ми се струва!Според мен,най добре е ако имаш възможност да се консултираш с още един,да не кажа с двама лекари и тогава да се притесняваш!Аз с триста зора удържах нашия син до 6 месеца да не седи и да пълзи,на седем започна сам да се изправя,така че на 8 месеца просто нямаше шанс да го държа легнал.
Желая ти успех!

# 21
  • Мнения: 2 096
Мисля че това което ти е казла лекарката е съобраено със особеностите на твоето дете.. всяко дете е различно.. не е важно другите кога са си сложили дечицата.. моят съвет е да слагаш детето по корем ако може.. прави му гимнастика и и му показвай онова упражнение за обръщане.... постепенно ще се начуи да се обръща.. ако може да се вдига сам и да сяда явно няма проблем.. но ако ти го слагаш да сяда а наистина гръбчето му не е готово (това което ти е показала за гръбнака е вярно) тогава наистина ще се умори.. Плаче ли от умора.. килва ли се на една страна.. подпряно ли му е гръбчето или стои без упора.. Идеята е "Гледай детето, а не месеците. Нека то те води"

# 22
  • северно море
  • Мнения: 321
Имам приятелка която живэ в Холандия, здравната система там е безумна така че не им се връзвай. Аз винаги съм на принципа че детето само си показва кога може да седи, пълзи, ходи и т.н.
Е,4ак безумна не е

# 23
  • Мнения: 2 673
за първи път чувам, ОСЕМ МЕСЕЧНО бебе да се ограничава да седи ShockedДетето само определя колко да седи ....Особено пък на тази възраст. МОйто дете ходи, седи в кошарата или проходилката колкото си иска. Когато му стане скучно го махам от паяка, или си ляга в леглото...

# 24
  • София
  • Мнения: 622
синът ми е на осем месеца, седи, пълзи и се изправя, не съм го пазила да не седи- той пищеше, ако го сложат легнал. Постилай на пода одеало и чаршафче, натрупай разни играчки и го слагай по корем-би трябвало скоро да се научи да пълзи и обръща.

# 25
  • Мнения: 193
Истината е, че аз го оставям седнал. Той или седи или се смъква като се умори. Може от седнало положение да се хвърли по корем. Понякога се опитва да се обърне, стига буквално "до ръба" и замръзва така, не смее повече. Не може от легнало положение сам да седне, ако не му подам ръка и не му окажа макар и малка помощ.

# 26
  • Мнения: 990
Оставях ги , а те като се уморят се търкулваха и лягаха или по корем или по гръб.

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На 8 месеца малкия беше на пода, пълзеше и сядаше колкото си иска. На 9 месеца вече ходеше подпирайки се по мебелите.

# 28
  • Мнения: 1 264
Калоян също не можеше да сяда от легнало положение, когато беше на 8 месеца, не можеше да се върти. Само мрънкаше да го изправя, искаше да ходи, седеше седнал колкото си иска, хвърчеше с проходилката. На 8 1/2 м вече започна да се върти като пумпал. На 9м. започна сам да се изправя, а после и да сяда от легнало положение. На 9 1/2 м. се пусна да ходи сам.
Казвам всичко това, за да те успокоя. Всяко дете е различно.  Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Нека си седи колкото може.Когато се измори сам ще си полегне. Моите и двамата пролазиха след като проходиха, но за седенето не съм ги ограничавала.

Общи условия

Активация на акаунт