За наказанията в яслите...

  • 5 953
  • 182
  •   1
Отговори
# 75
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ееее, браво, Judy!
Най-после стигна до извод, който още в началото на темата се спомена няколко пъти.
Много добре и логично разсъждаваш.

Наказанията са приложими, ако има ефект, но за добро и не само за момента.
Ако има подобни странични ефекти, като този детето да се самонаказва, но да не разбира, че не трябва да прави това, то няма смисъл от наказанието.


..........
Що се отнася до това колко им е трудно на учителите и как ние на тяхно място... Бих казала, че и моите клиенти на мое място не биха се справили с моята работа, но това не е причина аз да си я върша зле. Всеки е учил за това, което върши и би следвало да го върши добре. Но любимото на всички държавни служители е, да се оплакват колко много работа имам - сякаш ние другите под сянката седим по цял ден. ooooh! Peace
Тук съм много съгласна. Но със сигурност сестрите в яслата не са учили, че децата в тази в възраст трябва да бъдат наказвани с такива методи.

# 76
  • Мнения: 48 068
в яслата работят медицински сестри и има един педагог на разположение за всички групи, който организира игри и занимания
сестрите не са педагози

# 77
  • Мнения: 24 467
Lilqna, това не е казарма, нито школо от стар тип, а форум. Всеки може да се включи по всяко време във всяка тема и да си каже мнението. Не мога да ставам сутрин в 5.00 часа и само да се ровичкам тук, правя го когато ми е приятно, когато съм свободна и когато желая.
Проблемът, който повдигаш, mamavassi, всъщност намирам за по- съществен. Тъй като лично аз не виждам вариянт как в общинските детски заведения ще се направи промяна: по- качествен персонал, повече такъв за определена бройка деца, персонал от специалисти, а не случайни лелки с незнайно какъв опит и образование.
И как на практика ще се осъществи контролът по дейността им, след като децата, за които тези лелки се грижат, в по- голямата си част не могат да говорят, ка- моли да опишат ситуация. Това не е първата такава тема, нито първият случай на оплакване от страна на родител във връзка с отношение на персонала към детето му.
За съжаление на този етап лично аз практически не виждам как ще се променят нещата. Някой да предлага нещо конструктивно по въпроса? Пък и това не се среща само у нас, когато става въпрос за обществени заведения.

# 78
  • Мнения: 2 950
А ти защо не одобряваш наказанията? Щом не са унизителни или опасни за детето, в тях няма нищо лошо - мое мнение Peace Как покаваш на детето си, че е постъпило лошо, ако с думи и обяснения не става и продължава да прави вредните или опасни неща - примерно да човърка в контакт или да изскача на улицата, отскубвайки се от ръката ти? Аз наказвам. 2 минути примерно да стои до стената без да си играе. Или прибиране вкъщи преждевременно. В яслата ги наказват да стоят до един жираф. Никога не съм имала нищо против. Налага се понякога, особено ако гледаш 25 деца едновременно Rolling Eyes

 smile3521 Общо взето и аз съм на това мнение. Смятам, че наказанието при наличието на 25 деца в една стая не е проблем. На мен винаги ми казват, когато Йоана е била наказана в яслата - случвало се е два пъти. Естествено, че ще я накажат като си е оставила ноктите по лицето на друго дете, което просто й е взело играчката! smile3516

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Развитието на темата, обче ме кара да мисля, че обществото толерира наказанията. Вероятно няма и да говоря с лелката.

Разбира се, че обществото толерира наказанието! За всяко провинение трябва да има някаква санкция. Леко офф, ама всеки закон завършва с глава "Наказания и санкции" или нещо подобно. Както чета нищо кой знае какво не е станало. Детето ти явно разбира и приема защо е било наказано. И доколкото разбрах то само ти е казало, че е ударило друго дете, понеже не го харесвало. Ако имаше някаква предистория, щеше да ти я разкаже. Успокой се и не се хващай толкова за думата "наказание". Нищо лошо няма в нея, ако така нареченото наказание е съобразено с провинението и естествено с възрастта на детето.

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано за агресията в толкова ранна възраст са си виновни родителите ... а пък в яслата е още по- зле, защото детето трябва да се оправя само сред много други достатъчно агресивни деца ... освен това, ако не се разхождат достатъчно и не изхабяват енергия, децата стават още по- щури ... и всичко това накуп + безсмислените наказания .... не водят до добър резултат ...

# 81
  • Мнения: 48 068
аз много пъти съм казвала че за всяко нещо говоря с лелите, и с директорката много често си говорим, дори само за да ги похваля
защо да не споделиш с лелята че детето ти е направило еди-как-си и кажи че се интересуваш как ги наказват и при какви обстоятелства и че искаш да знаеш как се държи твоето дете там и да ти казват когато го наказват и т н
мисля че това е нещо нормално и няма защо да се притесняваш
според нашата директорка ние им поверяваме най-ценното си, а не просто сизахвърляме децата там
децата не са виновни за малките им/ни заплати и за това че сме/са изнервени
повечето сестри са свестни и разбрани, но наистина не са педагози
това не пречи да съм по-доволна от яслата, отколкото от педагозите в детската Wink

# 82
  • Мнения: 2 161
Когато Наско е удрял пред мен друго дете, го дръпвам настрани и му казвам "не удряй повече, защото те прибирам" - и съм го прибирала.
Това си е чиста проба наказание.Проблемът ти е,че по-скоро не търпиш други да прилагат по-строги мерки спрямо детето ти.Но когато го повериш на две възпитателки,сред още 15 дечица-неизбежно е.
Аз също не намирам нищо лошо в наказанията.Лошо е да крещиш и да удряш.

# 83
  • Мнения: 920
Една като забля, втора се обади и после дружно, в хор (или в стадо) всички почнаха да ме убеждават, че нещо само аз не съм в час и няма друг начин да се гледат 20 деца накуп...
Между другото, в групата на детето ми има не повече от 10-12 деца.  И ако някой е останал с погрешно впечатление, не е побойник, дето раздава тукати и шутове наляво и надясно. Дори почти никога не удря, освен когато си брани играчка или "територия", както вече казах.

Значи ти смяташ, че е редно детето ти да удря, но не и да е наказвано за това.

Никой не те убеждава, всеки изказва мнението си. А ти обиждаш.

# 84
  • Мнения: 131
secretgarden i ziqizagi, много ми е интересно,като е толкова странно за Вас едно дете да си прибира играчките на тази възраст,как ли ще научите вашите да си оправят стаята или да си пишат домашните,когато пораснат...И въобще не е вярно,че едно дете на 2 години не разбира и неосъзнава.Моята дъщеря като си влезе ,веднага си събува обувките и си ги слага в шкафа за обувки и аз мисля че  едно 2 годишно момиченце ,което от сега се учи на ред,няма нищо лошо,а напротив.И защо да не и казвам,че ако не си прибере играчките няма да излезе???Нима ти или някой друг ще се върне да и ги подреди??Ок,ама колко пъти така,веднъж ,2,3,и така до като се омъжи т.н. Много ми е чудно ,защо когато някой сподели мнение,което не налага,все се намира някой ,който да го оплюе,та нали тука сме се събрали,за да си помагаме и на децата си също.
И пак казвам както всеки човек,така и всяко дете е различно и на различен етап от възрастта му важат правилата и наказанията,пък било то редни или нередни..

# 85
  • Мнения: 10 742
Мама на Ваяна, децата са различни.
Казах, че моето е диваче - винаги е бил такъв - свръхактивен.
Чудесно е, че имаш кротко и послушно дете.
Но на моето на 1.5г. и да му кажа: Ако/Когато прибереш играчките, ще излезем! Няма никакъв ефект. Играе и не му пречи дали сме вън или вътре.
Не познавам дете на неговата възраст при което да действа това. Не казвам, че няма - просто аз не познавам.
Опитвам се да го уча да ги прибира, но като игра: Казвам му: Хайде да сложим играчките в кутията! Аз слагам една-две, а той останалите.
Не знам от колко годишна си я приучила на тези навици и  не те критикувам, напротив: завиждам ти, че си успяла.

# 86
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм оплювала никого, изказах мнение, че за мен това е прекалено  ... според мен, децата  трябва да бъдат волни птици

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Струва ми се, че не трябва да се залита към чак толкова строго възпитание ... представям си, че като пораснат, ще имат  натрапливости, като в темата за странностите - простиране по цветове, размери и нюанси щипки, което за мен е ненужна психическа натовареност

# 88
  • Мнения: 131
Ок,извинявайте,явно не съм Ви разбрала правилно..Simple Smile
Истина е,че е послушна и емоционална и явно това я "стимулира",но като цяло е доста енергично дете.Знам и аз виждам,че не при всички действа,но с времето...И аз не знам от кога съм почнала да я приучавам,но има и друго,тя е дева ,а те както знаете са много чистолюбиви,суетни и подредени. Grinning Може и това да оказва влияние,съдя по баща и ,и той е дева. Peace,ама той обича някой друг да му слугува  Joy
Аз не я ограничавам  чак толкова много и смятам че си е достатъчно волна,но малко ред ,когато прекали ще и е само от полза....
 Hug

# 89
  • Мнения: 494
Аз пък ,като мама на две палави момченца,смятам,че последното изречение на мама на Ваяна е абсолютно задължително правило във възпитанието.Наистина,малко ред(може и малко повече,зависи от случая Grinning),когато прекалят ,наистина е от полза newsm10

Общи условия

Активация на акаунт