по-лесно ли се гледа второто?

  • 2 074
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Мисля,че зависи от човека!За мен лично няма да е много лесно въпреки че синът ми е вече на 4 години но аз съм си такава паника,че още не съм родила и се притеснявам вече как ще се справяме!Дано си имаме кротко и здраво бебе! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 109
Много е индивидуално и зависи от самото дете.С  каката -о, дете мечта!Нощно време не съм имала проблеми,като по голяма се заиграваше и сама,дори с нея аз завърших задочно и съм я гледала сама,не на бабин дом.Малката ми е  голям АД.До година и половина не си спомням да съм спала повече от 3- 4 часа .Не ме оставяше да се нахраня и по цял ден иска да е вън-слънце,дъжд,студ-ние все вън.
И не е  от липса на опит, младенческа възраст или от друг начин на възпитание.Тя просто си има по-труден характер.

# 17
  • Мнения: 1 426
От всяка гледна точка ми се струва по-лесно. Имаш опит, имаш материална база (дрешки, количка....). Не губиш време в напразни колебания кое е правилно... Е, децата са с различни темпераменти, разбира се, и може да ти се случи второто да е по-проблемно от първото, но пак от психологическа гледна точка ти е по-лесно.

# 18
  • Мнения: 585
Аз бях кълбо от нерви с баткото, шашната от всякъде, нямах информация за кърменето, коликите. Бях с подготовка само от няколкото книжки, които впоследствие разбрах, че са въздух под налягане. Големият ми син имаше страшни колики от 3-я си ден до края на 3-я месец, не се отлепваше от мен, искаше само мен, заспиваше само докато го люшкам на ръце - и това до почти 1г. и 6м.... Много грешки допуснах с него, бях крайно нервна и изморена.
С малкия дори бремеността ми беше по-спокойна, по-зряла, знаех какво да очаквам, какво трябва да купя за бебето, открих Форума за кърмене.
 бях много по-спокойна, знаех как се слага памперс ( преди и това незнаех  Embarassed ), как се къпе бебе, как се маже пъпче, не се обаждах на лекарката на всеки 2 минути.
Разликата между двете деца също се вижда - големият е по-напорист, по-нервен, по-ревнив към мен. Малкият е по-отворен за всички хора, по-контактен и доста по-спокоен от батко си.

Гледането на второто дете е по-осъзнато като удоволствие.Много й се радваме с баща й защото съзнаваме,че гледаме за последно бебе(не плануваме повече деца)и искаме да се насладим на всеки миг.Догато  каката все бързаме да я видим порастнала,малката сякаш искаме да си остане бебенце baby_neutral
[/quote]

По-точно няма как да го кажа!

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, заради натрупания опит с първото.

# 20
  • Мнения: 4 447
Нямам второ още, но определеееено ще ми е доста по-лесно, няма да допусна грешките от първото, чудения и т.н. Доста по-лесно ще ми е, да! От сега си знам какво ЩЕ и какво НЯМА да правя, дано да не забравя за 1-2 години, че мисля второто да е след толкова Joy

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
При мен не мога да каза че с първото ми е било трудно,но едно беше различното малката сякъш растеше с часове не я усетих кога стана момиченце а не е бебе вече,и да може да се каже че е по лесно.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Заради опита-да. Peace
 При нас каката обаче беше супер кротко детенце,нямахме никакви проблеми с отглеждането и.Малкото обаче беше и е,малиииии... ooooh!.Разказа ни играта от всякъде.Хуна,хала,тайфун са малки определения за нея.Ревеше денонощно,не признаваше количката,капризна на храна и всичко,за което можете да се сетите...

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Да
Сега съм по-уверена в себе си.А и тази бременост,ми се струва че минача по-бързо.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами определено е по-лесно. Моите са с малка разлика, година и 3м, малкото въобще не го броях за човек до скоро. Mr. Green Само лежи, яде, реве от време на време и спи. Преди кърменето ми се струваше много досадно, имах чувството, че нон-стоп с детето се разправяам, а сега сякаш 3-те часа (а понякога и по-кратко) са цяла вечност. Много повече време, сили и нерви ми отнема беснеещият, викащ, мръкнащ и тръшкащ се батко. Идвамата са спокойни бебета, нямали сме много безсънни нощи. Сега съм много по-спокойна, не се шашкам. Само с болестите е по-трудно. Синът ми до година и 4 месеца не беше боледувал, но в момента, в който се разболя зарази малкото и бяхме в болница даже. Беше само на 45 дни. Тогава ми спряха тока, и двамата болни. Това е единственото по-трудно с две, че се тревожиш два пъти повече. Но е и два пъти по-весело. И времето наистина минава много бързо с двамата. А и финансово за нас беше по-лесно, всичко имахме от предната година. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 915
Да.
Натрупан опит, знания, рутина.
Притесненията вече не са толкова големи, знаеш кое е тревожно и кое не толкова.
Не се вманиачаваш по някои дреболии, гледаш по-ведро и уверено на проблемни периоди.
Имаш по-дебела кожа и по-здрави нерви.  Laughing

# 26
  • Мнения: 842
На мен определено ми е по-лесно, отколкото първия път. Много по-спокойно ми е не само защото съм по-опитна, но съм и по-зряла, докато първия път - малко детска му работа. Преди бях много изнервена, защото ми беше трудно да свикна с новия начин на живот - с това, че не мога да спя до късно, да скитам по дискотеки и кръчми, да си пия спокойно кафето или да си гледам като хората филма. Сега вече съм свикнала с всичко това и си ми е едно спокоооойно. Преди нямах търпение лапето да порастне, сега ми се иска вечно да си остане бебе.  Въобще радостта за мен е в пъти по-голяма.
Що се отнася до финансовата част на въпроса, ние всичко, което беше останало от баткото,  подарихме и сега за дребния съм купувала абсолютно всичко.

# 27
  • Мнения: 3 034
да. и много по-спокойно.

# 28
  • Мнения: 4 496
В сравнение с третото-да! Mr. Green

# 29
  • Мнения: 393
Да.
Натрупан опит, знания, рутина.
Притесненията вече не са толкова големи, знаеш кое е тревожно и кое не толкова.
Не се вманиачаваш по някои дреболии, гледаш по-ведро и уверено на проблемни периоди.
Имаш по-дебела кожа и по-здрави нерви.  Laughing

Много точно казано! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт