EasyJet- скоро и в България.....

  • 1 848
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 173
На 6-ти ноември им е първия полет София - Лондон, с който навлизат в България и засега това е единствената им дестинация. Да се надяваме скоро да открият и още линии.

# 16
  • Мнения: 173
Дори със заплащане на багажа, според мен пак излиза много изгодно - около 60 евро в двете посоки с летищни такси и ако сложиш 6 евро за багаж и 7.50 евро, ако плащаш с кредитна карта (с дебитна е free), става 73.50 евро!

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Те и Wizz в началото имаха двупосочни билети до София от по 60 паунда, ама сега ...
Точно нискобюджетните компании изобщо не ти ги препоръчвам ако ще правиш връзка с друг полет, защото закъснения се случват често, а те не носят никаква отговорност.
А иначе хубаво, но се надявам да пуснат и други дестинации.
Ти да не мислиш, че закъсненията и отмяната на полети е патент само на нискобюджетните линии. Ядовете и провалените планове винаги остават за сметка на пътниците  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 822
Съпругът ми вече си закупи билети от тях.Ще видим,дали ще  е доволен...И аз се надявам,повече компании да се устремят и към Варна...Но май повечето я имат само за лятна дестинация.

# 19
  • Мнения: 6 910
Ти да не мислиш, че закъсненията и отмяната на полети е патент само на нискобюджетните линии. Ядовете и провалените планове винаги остават за сметка на пътниците  Rolling Eyes
Ами не е точно така, има разлика с каква компания летиш. Мой познат това лято летя от Дъблин до Лондон с нискобюджетна компания и имаше голямо закъснение. Когато кацна в Лондон самолетът за Варна все още не беше излетял и имаше шанс да го хване ако багажът му беше чекиран от преди това и имаше бордна карта. Но докато го взе и се придвижи стана късно.

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Бухтичка, ако правиш прекачвания, но ползваш различни авиолинии, даже и да не са нискобюджетни, става същата работа  Crazy
Ако отивам на почивка, предпочитам да платя билет от 80 паунда, вместо от 180  Money Пък и не съм сама, 4 маймуни сме, направи си сметката колко е разликата!
Наистина, за служебни пътувания не случайно фирмите се изхвърлят и взимат бизнес класа, в нискобюджетните май такава няма  Laughing

# 21
  • Мнения: 6 910
Бухтичка, ако правиш прекачвания, но ползваш различни авиолинии, даже и да не са нискобюджетни, става същата работа  Crazy
Не е задължително да е така, поне багажа със сигурност си пътува за където трябва. Заради една патка, която ги дрънкаше същите работи цяла група чинно слезе взе си багажа и после се чекира за следващия полет ooooh! И в крайна сметка не знам от къде ги прекарваха и къде си оставиха багажа, но е факт, че в София не пристигна нито един от техните куфари. А нашите чекирани още от началато (да, с различни авиокомпании бяхме) си бяха там Rolling Eyes
А като ходиш на почивка си вземай каквито искаш билети, не разбрах в каква връзка беше това.

За трети път едитвам, но да поясня за багажа все пак, за да им е ясно на всички. Нискобюджетните компании превозват от точка А до точка Б и нищо друго не ги интересува включително и багажа ти. Те просто не предлагат като услуга да ти прекачват багажа.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 22:48 от Бухтичка

# 22
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Бухтичка, ако правиш прекачвания, но ползваш различни авиолинии, даже и да не са нискобюджетни, става същата работа  Crazy
Не е задължително да е така, поне багажа със сигурност си пътува за където трябва. Заради една патка, която ги дрънкаше същите работи цяла група чинно слезе взе си багажа и после се чекира за следващия полет ooooh! И в крайна сметка не знам от къде ги прекарваха и къде си оставиха багажа, но е факт, че в София не пристигна нито един от техните куфари. А нашите чекирани още от началато (да, с различни авиокомпании бяхме) си бяха там Rolling Eyes
А като ходиш на почивка си вземай каквито искаш билети, не разбрах в каква връзка беше това.

За трети път едитвам, но да поясня за багажа все пак, за да им е ясно на всички. Нискобюджетните компании превозват от точка А до точка Б и нищо друго не ги интересува включително и багажа ти. Те просто не предлагат като услуга да ти прекачват багажа.
Аз пък не разбрах ти какво се опитваш да докажеш с написаното.Обърках се много newsm78
Няма гаранция никога - и без прикачване да си пак може да не ти доиде багажа-  на моят съпруг  не му качили от Лондон чантата в самолета и затова не присигна  в София.Били сме с прикачване и  е пристигал нормално.Късмет!
Вили

# 23
  • Мнения: 6 910
Аз пък не разбрах ти какво се опитваш да докажеш с написаното.Обърках се много newsm78
Няма гаранция никога - и без прикачване да си пак може да не ти доиде багажа-  на моят съпруг  не му качили от Лондон чантата в самолета и затова не присигна  в София.Били сме с прикачване и  е пристигал нормално.Късмет!
Вили
Потребителката твърдеше, че ако се прекачваш на различни самолети от различни авиолинии ставало същата работа, тоест пак трябвало да слизаш да си чакаш багажа и т.н. Обясних й, че не е права. Това дали ще ти дойде багажа е отделно, просто го вмъкнах, защото беше края на цялата история.

# 24
  • Мнения: 494
Ураааа,на-накрая и аз ще ходя на гости на сестра ми в Лондон,толкова често,колкото тя си идва в Бг!(разлика в стандарта,какво да се прави... Laughing) Grinning.Ура отново! Grinning

# 25
  • Мнения: 173
Вече имам закупен билет до Лондон на Easyjet, но няма да мога да пътувам, така че ако някой проявява интерес - билетът е двупосочен, заминаване 29-ти ноември, връщане 6 декември, София - Гетуик, пълната цена е 67 EUR. Името може да се смени, както и датите, но струва, мисля че 20 EUR.

# 26
  • Мнения: 1 299
много им закъсняват полетите, днес се върнах от Лондон с EasyJet и на отиване и на връщане полета излетя с към 20-30 мин закъснение....

# 27
  • Мнения: 3 491
много им закъсняват полетите, днес се върнах от Лондон с EasyJet и на отиване и на връщане полета излетя с към 20-30 мин закъснение....
Това брои ли се за сериозно закъснение?  Laughing Аз съм го изживявала с чешките авиолинии и на отиване, и на връщане (там и разни други изцепки бяха), с Бритиш Еъруеъс пък съм излитала с три часа закъснение. Не знам дали има авиокомпания, застрахована срещу това.
Както и да е, благодаря за информацията.   bouquet Миналата година разглеждах вариант за комбиниран полет Ню Йорк- Лондон-София чрез Уиз Еър, но придвижването между летищата в Лондон абсолютно го обезмисляше във всеки смисъл на думата заради това летище (Лутан ли се казваше?). Гетуик звучи по-нормално. Ако има и връзка на Heathrow, ще е супер!

Общи условия

Активация на акаунт