Без цикъл толкова дълго! Има ли и други?

  • 3 445
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Скоро ще стане 1 г. откакто се кърмим и все още нямам цикъл. Знам, 4е е нормално докато кърмя да нямам, но все ми се струва, 4е 1 г. е доста дълго време. Има ли и други кърма4ки в това положение? Досега беше добре така, но някак си ве4е ми се иска да ми дойде...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Нормално е и повече даже Simple Smile Аз не бях от щастливките - само 8 месеца, но някои се радват на над година безциклие Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 224
И аз нямах година и 2-3 месеца. Много бях щастлива!Радвай се - за какво ти е? Освен ако не планираш следващото бебе...Така е по-добре, почива си репродуктивната ти система.

# 3
  • Мнения: 1 091
И аз нямах година и 2-3 месеца. Много бях щастлива!Радвай се - за какво ти е? Освен ако не планираш следващото бебе...Така е по-добре, почива си репродуктивната ти система.

Да де, ама не планирам следващо бебе, та и това е 4аст от проблема. Все ме е страх да не стане нещо и да не разбера навреме...Пък като ти дойде си спокоен, 4е няма да има изненади. Wink

# 4
  • Мнения: 4 242
Моя дружка с бебе вече на година и 9 месеца още няма цикъл, малката суче доста често все още. Те искат трето дете, обаче се тревожи да не би нещо да не е наред с нея. Посъветвах я да прави по един тест всеки месец.

# 5
  • Мнения: 2 467
 Ще дойде, спокойно. Нямаш поводи за притеснение.
При мен дойде 1г и 4м след раждането.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 512
А аз си мислех че 10 м и половина е много.

# 7
  • Мнения: 25
И аз нямам още пък ве4е 7 месеца кърмя.Дано и скоро да не се появи , 4е така свикнах с тази благодат:)

# 8
  • София
  • Мнения: 12 263
  Пу и аз да се запиша. Една година вече, дори бях спряла да се замислям. Хич не ми липсва, а и съм преглеждала стари теми с този въпрос и знам че понякога може доста да се забави  Wink

# 9
  • Мнения: 306
на мен цикълът ми се възобнови вчера Crossing Arms  (синът ми е на година и две седмици Peace)

и аз на моменти се притеснявах от липсата му, но едва втори ден днес, а вече се чувствам така, все едно никога не е липсвал Crossing Arms
пусти женски тегоби  smile3511

нормално е, четох, при продължително (и интензивно) кърмене, не се тревожи Peace


# 10
  • Мнения: 386
  Пу и аз да се запиша. Една година вече, дори бях спряла да се замислям. Хич не ми липсва, а и съм преглеждала стари теми с този въпрос и знам че понякога може доста да се забави  Wink
Ха и при мене 1 година и  1 месец никакъв го няма, всъщност като се замисля ако не броим раждането не се е появявал от 23 Октомври 2005 година  Joy Не виждам поводи за притеснение при положение, че кърменето е на поскване  Peace

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
1г и 3м при мен липсваше.
Щом не планирате бебе, можеш да си сложиш спирала и проблема е решен.

# 12
  • Мнения: 3 089
Радвай се - за какво ти е? Освен ако не планираш следващото бебе...

хи-хи
аз пък нямам от февруари 2005. за това време бременях първи път, родих и кърмих първото, после забременях с второто и сега вече 3-ти месец кърмя номер 2. нищо чудно да успея да го докарам до 3 години безциклие  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 091
Радвай се - за какво ти е? Освен ако не планираш следващото бебе...

хи-хи
аз пък нямам от февруари 2005. за това време бременях първи път, родих и кърмих първото, после забременях с второто и сега вече 3-ти месец кърмя номер 2. нищо чудно да успея да го докарам до 3 години безциклие  Mr. Green
Леле, majceto, не се въздържах да ти кажа едно голямо "Браво!".

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
А колко МАКСИМУМ е възможно да липсва цикълът ?  До края на кърменето? Екстремни случаи, които сте чували?  Изключвам наличието на някакви болестни причини.

# 15
  • Мнения: 4 242
majceto ти от раз ли си забременяла, още с първата овулация искам да кажа, без да е имало цикъл?

# 16
  • Мнения: 264
Хич не се и притеснявам от липсата на цикъл вече почти 9 месеца, без бременеето. Само дето мъжо решил, че като нямам цикъл, значи не мога да забременея отново, че имахме малко емоции ....  #2gunfire На всичкото отгоре това ни е второ, пък той не разбрал че и без цикъл може да има овулация....  bash

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Нищо не разбирате от духова музика, впрочем  Mr. Green

Скоро в часът на Цветков изказване от виден лекар, че докато кърми жената поне веднъж на 8 часа, цикъл НЯМА. Това, което било при някои, е мнимо кръвотечение. Бременност по време на кърмене (ако майката кърми поне 3 пъти за 24 часа) НЕ Е ВЪЗМОЖНА.

Да са живи и здрави кърмещите майки, които имат мнимо кръвотечени и са малко нещо бременни наужким  Mr. Green

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
...в отговор на горното изказване се обади една мама, която каза - ама как, не е вярно! Сега проверих в бг-мамма статии за цикъл, фертилност и бременност по време на кърмене и това не е така.

Естествено, докторът започна да се търкаля от хилеж - форуми, ала-бала, пълни глупости били това. Той е лекар и от практиката си го знае, и в учебниците го пише черно на бяло - кърми ли майката, истински цикъл няма, не е фертилна и съответно не може да забременее. Тъй да си знаете.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 888
И аз от ноември 2004 г. когато забременях с първото, родих, изкарах без цикъл до 8 месец на каката, 2 месеца "уж" дойде и "стана" второто, хайде 2-рата бременност и сега вече 7 месеца няма никой, много ще съм щастлива, ако поне още година не се появи... Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 12 263
   Ей, ама ха... Много често започна да се  споменава този форум  Wink Да вземем да си го прекръстим, за да звучи по представително, да не умре от смях скоро някои компетентен лекар!!!  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 63
Аз си мисля, че съм доста екстремен случай. За пръв път ми дойде миналия месец, Ели беше на 2г. и 1м. почти, от 1г. ходя на работа, а кърмачето ми - на ясла, така че правим поне 10ч. пауза на ден, но ей го на.  Simple Smile . Честно казано, зарадвах се, като дойде - почувствах се по-женствена така  Joy

# 22
  • Мнения: 1 091
...в отговор на горното изказване се обади една мама, която каза - ама как, не е вярно! Сега проверих в бг-мамма статии за цикъл, фертилност и бременност по време на кърмене и това не е така.

Естествено, докторът започна да се търкаля от хилеж - форуми, ала-бала, пълни глупости били това. Той е лекар и от практиката си го знае, и в учебниците го пише черно на бяло - кърми ли майката, истински цикъл няма, не е фертилна и съответно не може да забременее. Тъй да си знаете.  Mr. Green

Ам4е аз к'во се притеснявам тогава Mr. Green
Леле, Бу, немога да повярвам, 4е това лекар го твърди Shocked
gu6ter4e, засега май биеш рекорда!

# 23
  • Мнения: 7 091
Този лекар не е наред! Да дойде да му покажа какво мнимо кръвотечение имам от 40-тия ден с Калин и 38-мия с Елена, да погледне и статистиката с бременните майки дето кърмят и пак ще си говорим.
Мале направо ме разбива невежеството на такива индивиди и отсичането" това НЕ МОЖЕ да стане или това ГО НЯМА", щото в учебниците пишело така  ooooh!( които кой знае от коя година са  Rolling Eyes)

 #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 3 572
Мале направо ме разбива невежеството на такива индивиди и отсичането" това НЕ МОЖЕ да стане или това ГО НЯМА", щото в учебниците пишело така  ooooh!( които кой знае от коя година са  Rolling Eyes)

 #Crazy

Като се има предвид, че лекарят, който каза това е небезизвестният доц. Щерев... други коментари са излишни.

# 25
  • Мнения: 4 242
Знаех си аз че нещо не наред Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 293
Ами аз така с кърмене и без цикъл забременях с второто. Явно наужким. Laughing
Умирах да отговарям на въпроса - "първи ден от последната ви менструация" за определяне на термина. Веднъж на един доктор - специалист по фетална морфология (не УНГ, например Wink ) се наложи да му обяснявам подробно понятието "лактационна аменорея", а той ме гледаше с недоверие все едно нещо го лъжа.
Та и доцента може да е пропуснал тази лекция.

# 27
  • Мнения: 2 807
Има ли и други кърма4ки в това положение?

Има, има  Grinning

# 28
  • Мнения: 7 091
Като се има предвид, че лекарят, който каза това е небезизвестният доц. Щерев... други коментари са излишни.


Ооо, Бу трябваше с това да започне  Laughing Направо всичко друго е излишно! Peace

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз съм от бременните кърмачки. Като си дойда в Сф, ще отида да кърмя при доц.Щерев със снимките от ехографа, искам да видя как ще се смее тогава  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 715
Кърмих синът ми до 10 месеца и нямах цикъл.След като спрях да кърмя не ми дойде още 4 месеца,значи ми е дошло 1 година и два месеца след раждането

# 31
какво да кажа пък аз? Последният ми цикъл беше през април 2002!!!! Сега е август 2007!!! Е, родих 3 деца набързо  Wink, все още се кърмим с третото....иска ми се вече да съм с цикъл, но ще почакам... Thinking

# 32
  • Мнения: 4 181
На мен може да се каже, че ми дойде  1г и 4 месеца след раждането. Казвам може да се каже, защото оттогава имам нещо като зацапване за около 2 дни, когато "уж" ми идва, даже зацапване е силно казано.
При мен обаче ефекта е комбиниран, защото освен че кърмя с Мирена  Peace

за тези от вас, които приемат лиспата на цикъл като повод за притеснение от бременност ( не ми е ясно кога намирате време за секс  Laughing) сложете си спирала, ако не планирате скорошна такава  Peace
Аз например при един от профилактичните ми прегледи гинеколожката ми каза, че съм в овулация, а още нямах цикъл  Peace Това е за доц.Щерев  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 386
какво да кажа пък аз? Последният ми цикъл беше през април 2002!!!! Сега е август 2007!!! Е, родих 3 деца набързо  Wink, все още се кърмим с третото....иска ми се вече да съм с цикъл, но ще почакам... Thinking
tooth smile3501 newsm51 Grinning smile3555 thumbsup smile3501

# 34
  • София
  • Мнения: 1 877
миа е на 14 м., но  хич не ми е до М сега  Mr. Green екстра съм си! Whistling

# 35
  • Мнения: 2 829
И аз още нямам цикъл-малкия тия дни направи 1 годинка. Аз от нова бременност не се притеснявам-ако стане ще е добре дошла, обаче дребния е доста пристрастен и може би няма да стане скоро.

# 36
  • Мнения: 48 034
при мен освен кърменето явно имаше инфекция, защото след посещение на гинеколог пих антибиотик и след него ми дойде и оттогава ми е почти редовен цикъла, така че все пак не е лошо да си правите профилактични прегледи и секрети въпреки кърменето

# 37
  • Мнения: 826
Има, има bowuu
Кърмачев е на 1г. Цикъл няма  Hug
От време на време ле-е-екичко се притеснявам, ама тия дни видях един пакет дамски превръзки... като се замисля- не ми липсва особено- нито цикъла, нито екстрите към него ooooh!.
Като разчиствах си открих рецептата за спиралата, която гинеколожката ми даде непосредствено след раждането- тя смяташе, че няма да се кърмим особено продължително  Mr. Green Ще стане на парцал тая рецепта от подмятане... Та в тая връзка се замислям- дали да не сложа спирала и преди да ми е дошъл цъкъла  Thinking

# 38
Я да се запиша и аз Hug
Второто ми дете е на 4 месеца и въобще не бях наясно дали трябва да имам цикъл или няма да ми идва докато кърмя newsm78. Един ми казва че трябва да ми дойде друг казва че не трябва вече се обърках тотално.
С първото дете кърмих само 40 дни и след това си ми дойде още на следващия месец.
Искам също да питам може ли сега докато кърмя да си сложа спирала и колко процента тя гарантира  да не забременея пак Embarassed. Защото като си помисля че може пак да стане косата ми се изправя Cry

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Ако кърмиш на поискване средно 8 пъти в денонощие, по-скоро до 6-месечна възраст (до захранването) е вероятно да не ти дойде цикълът. След това кога ще дойде - зависи от това, колко често кърмиш и каква ти е наследствеността (т.е. ако майка ти навремето ви е кърмила на поискване и не сте рано захранени, можеш горе-долу да очакваш да ти дойде тогава, когато и на нея навремето, но не задължително).

За спиралата и сигурността й - консултирай се с гинеколог.

# 40
  • Мнения: 2 807
какво да кажа пък аз? Последният ми цикъл беше през април 2002!!!! Сега е август 2007!!! Е, родих 3 деца набързо  Wink...

Е, ти и мен мина даже - не с децата, де  Wink  Hug
Последният - 2004 г..

А каква е разликата между твоите дечковци?

# 41
  • Мнения: 2 807
OLYMPIA, ЧеСтиТо бебче!   bouquet
Много се радвам за теб/вас  Heart Eyes

Лека, безпроблемна бременност и весело кърмене в тандем ти желая!  Hug

П.П. Видя ли, че стана, при все че кърмиш детенце няколко пъти в денонощието?!

И сори за оффа  Blush

# 42
  • Мнения: 2 332
1г и 3м при мен липсваше.
Щом не планирате бебе, можеш да си сложиш спирала и проблема е решен.

За спиралата не съм сигурна дали може да се постави при условие, че няма цикъл - поне моята гинеколожка ми каза, че може да ми постави, след като спря да кърмя и ми се регулира цикъла. Е, и аз съм от предимно кърмещите без цикъл, Гери утре става на 9 месеца.

И аз съм от бременните кърмачки. Като си дойда в Сф, ще отида да кърмя при доц.Щерев със снимките от ехографа, искам да видя как ще се смее тогава  Laughing
Супер!  Peace И аз гледах това предаване на Милен, и останах втрещена от убедеността на доктора...

# 43
  • Мнения: 4 181
1г и 3м при мен липсваше.
Щом не планирате бебе, можеш да си сложиш спирала и проблема е решен.

За спиралата не съм сигурна дали може да се постави при условие, че няма цикъл - поне моята гинеколожка ми каза, че може да ми постави, след като спря да кърмя и ми се регулира цикъла. Е, и аз съм от предимно кърмещите без цикъл, Гери утре става на 9 месеца.


става въпрос за обикновените спирали.Мирената е по-различна, тя става за кърмачки без цикъл  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 4 242
SAKURA супер си!   bouquet

# 45
Здравейте!
при мен знаете ли какво се получи?
ДОИДЕ МИ ВЧЕРА Weary
Незнам  какво да мисля само 4 месеца кърмих. Не ми е спряла кърмата имам си и то доста, но ми тече като чешма Rolling Eyes

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Спокойно. Няма и да ти спре кърмата. При всяка майка цикълът се възстановява индивидуално, но това не оказва влияние на по-нататъшното успешно кърмене. Но казват, че цикълът след раждане най-често е по-обилен, но пък трае ден-два по-малко в общия случай. Дето се вика - танто за кукуриго малко е работата  Grinning

# 47
  • Мнения: 3
аз мисля да ходя на гинеколог защото така или иначе мисля да си сложа една спирала и ще видим какво ще стане

# 48
  • Мнения: 826
Пфу, да не се похвали човек с едногодишното му отсъствие /на цикъла/, и тойа цъфна  ooooh!
Е-е-ех, от вчера се завърнах в редиците на циклоимащите Crazy

# 49
  • Мнения: 2 332
Пфу, да не се похвали човек с едногодишното му отсъствие /на цикъла/, и тойа цъфна  ooooh!
Е-е-ех, от вчера се завърнах в редиците на циклоимащите Crazy

Хахахаха, и при мен така - от вчера. Но при мен не е особено обилен, явно тепърва ще се регулира...

# 50
  • Мнения: 498
ЧАстито бе Роси! Simple Smile

При мен е суша...ама докога  newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 4 381
2г., след като тръгнах на работа и се разредиха кърменията се появава всеки месец. До скоро  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 586
15 месеца след раждането се появи при мен, но още около година отне регулирането му докато стигне до ежемесечно отчитане Simple Smile.

# 53
  • Мнения: 1 432
И аз нямам цикъл още,виж колко сме големи.Кърмим се постоянно,ако това има зна4ение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт