Оги за белите забрави! Най-послушно ЮЛЧЕ ти бъди!!!

  • 16 771
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 263
Ритка, аз чаках сама да си кажеш, за да ти честитя! Едно голямо ЧЕСТИТО! Моята матка също се е обърнала след бременността и раждането, но то това се вижда чак след като се прибере, което след секцио става доста по-бавно. В общи линии не би трябвало да имаш проблем с износването, казват само, че по-трудно се забременявало  Sad . За бактериите в урината на Майчето - аз задължително бих направила повторно изследване със стерилна урина и чак тогава бих дала антибиотика  Hug .

# 76
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

amei, май абсолютно се разминаваме - вие идвате в София на 2, ние заминаваме за морето на 3; после вие заминавате за морето на 9, ние тогава се връщаме обратно  Sad .

уф, много жалко, Сия Rolling Eyes...нищо, другия пь Peace...весело и3карване на морето  Hug Heart Eyes кьде ще ходите ?

# 77
  • София
  • Мнения: 6 263
уф, много жалко, Сия Rolling Eyes...нищо, другия пь Peace...весело и3карване на морето  Hug Heart Eyes кьде ще ходите ?

В Лозенец. Миналата година много ни хареса, а Миленчето (Мауз) като се чухме дори в началото не разбра, че сме на морето - аз викам, че сме в Лозенец, тя ми вика - да, знам къде живееш  hahaha  Joy (ние живеем в софийския квартал "Лозенец").

# 78
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Bubka моите съболезнования за свекър ти,малчо как прие всичко или не разбра за какво става въпрос?
Амейче,като искаш бебе,да ти пратя моето,че вече толкова ми тежи,не мога да свикна с тази разлика между него и Герито.  Wink в момента тежи 6 кила,тоест само с 3 килограма е по лек от нея  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 6 263
Момичета, току-що майка ми ми съобщи една неприятна новина - вчера 8-годишно момче блъснало в Южния парк с колело момченце на име Виктор, на възраст горе-долу колкото наш'те. Бърза помощ дошла веднага, детенцето било с разбита главичка, би трябвало в момента да е в Пирогов. Най-възмутителното в цялата история е, че бабата на велосипедиста зарязала колелото и веднага отвела внука без да се поинтересуват как е пострадалото детенце. В интерес на истината познавам момченце Виктор, месец-два по-малко от нашите (майка му се казва Мира или по-точно Демира). Във в. "Труд" имало и снимка, майката е в гръб, но описанието й, което ми даде майка ми, съвпада с външността на моята позната. Естествено й звъннах, но телефонът й е на гласова поща. Ако някоя от вас вчера е била в парка и е видяла инцидента, ще съм й благодарна да сподели какво знае, че доста се притесних.

# 80
  • Мнения: 3 116
Сия, нямам информация за случая, но се моля детенцето да се оздравее бързо и да се възстанови без последствия  Praynig Praynig Praynig

За реакцията на въпросната "баба", просто нямам думи  Sick

# 81
  • София
  • Мнения: 10 078
Дано бързо се оправи детенцето  Praynig

Ritka, честита бременност, дано е лека и безпроблемна!

# 82
  • София
  • Мнения: 6 263
Момичета, една приятелка търси жена да й взима детенцето от градина. Живее в "Лагера" (на пазара "Красно село"). Ако някой се сеща за някоя негова съседка (знам, че доста от вас живеят там  Wink), ще сме му благодарни да ни свърже!

# 83
  • Мнения: 496
 Confused Много неприятен инцидент, дано всичко е наред  Praynig

Пиколче, той Гогата нищо не разбра, то аз не съм го водила по погребения и т.н., та така - за него си беше ваканция Sunglasses

За ентерото беше шегичка Peace

# 84
  • Мнения: 1 976
Ritka!!!! ЧЕСТИТА БРЕМЕННОСТ!!!!   bouquet

# 85
  • София
  • Мнения: 529
Ритка, честито!!!Стискам палци да минат леко и безпроблемно бременните месеци и после да се радвате на най-сладкото бебоче!!!
Целувки за каката! Heart Eyes

picola, и при нас бебка расте като гъба и видимо вече настига кака си... скоро ще я задмине... явно й омръзна да носи старите й дрехи Mr. Green

Сия, права значи излезна за този "татко-папарак" в басейна... сега ще издиря списанието да се видим:-)
А излезна и броя на сп. Моето дете, в който нашия тати ревностно защитава тезата, че на татковците мястото е в родилната зала Mr. Green Голяма ни е гордост!

Бубка, съболезнования за свекър ти...
А Гого да оздравява бързичко!

Много скоростна организация за ЧРД сте спретнали... жалко, че ни нямаше в Сф...
А иначе второто ни море с девойките беше страхотно! За почивка и дума не може да става естествено, но поне се отделих от тъпите улици в Младост...
Този път тати си беше на работа, а ние бяхме със сестра ми и племенниците на караваната. Големи помощници ми бяха  Hug ама сега през носа ми излиза. Малката нито в количка седи, нито в кошара, нито никъде... само на ръце (и кенгуро).  #Crazy И каквато е дунда вече едвам я нося.
А Ида взе акъла на леля си - като я видя какво чудо става между люлки, въртележки и хора я описа с думите "Леле, като живак се разпръсна" Mr. Green

Хайде, весело изкарване на почиващите в момента и тези на които им предстои!!!  bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 6 263
Теди, добре дошли  welcome обратно в любимата ни София  Laughing !

Момичета, Ади от 17 септември тръгва на ясла, та ми се ще да ми кажете какво носите във вашата. Една приятелка също вчера ми звънна да ме пита, че те тръгват от 3-и. От яслата ни дадоха списък с необходимите документи, та засега там питанки нямам. Ако някой се сеща да ме допълни или пък да изрази недоумението си какви странни неща искат по нашите квартални ясли, моля!

1. Пантофи (това си е 100% сигурно, пък и го чух от една от лелите).

Всеки ден се носи:

2. Памперси (ако детето още ползва, макар че в повечето ясли поне в началото искат).
3. 1 кат дрехи за преобличане.
4. Шише с вода.
5. Залъгалка (ако детето още ползва).
6. Любима играчка.

Точки 2 и 3 ги знам от една мама, чието дете е в нашата ясла, пък и човек може да ги предположи, а от 4 до 6 вкл. са неща, които не се разрешават навсякъде (понякога са забранени само в някои групи в яслата в зависимост от сестрата и лелята). Директорката на нашата каза, че може да се внасят.

В началото на всеки месец се носят:

7. 2 пакета мокри кърпички.
8. n бр. ролки тоалетна хартия.
9. n l минерална вода.


Не знам точните количества на 8 и 9, предполагам, че ще ни уведомят изрично. Информацията иначе ми е потвърдена от майки  в яслата, а и една приятелка ми каза, че и в тяхната детска градина искали подобни работи. Иначе в яслата на Велина на Ели (velinap) такива неща не искат, но взимат всеки месец 15 лв. дарение + таксата.

Еднократно при записване на детето в яслата искат:

10. 6 лигавника.
11. 6 хавлиени кърпи формат А4.


10 и 11 на мен още никой не ми го е искал, но затова пък на Ели вече са.

# 87
  • Мнения: 669
Ние от понеделник тръгваме на ясла.
В нашата ясла искаха
2бр. хавлиени кърпи
2бр. лигавници (да не са с наилоново покритие от вътрешната страна, защото ги перат в пералня и избелват и незнам си още какво)
пантофи
комплект резервни дрешки
шише с вода ми казаха че не трябва да нося, но тъй като когато Емчо тръгна още не можеше да пие вода от обикновенна чашка му бях занесла такава
залъгалка също му носех (вече я махнахме, така че ще сме без нея)
памперси занасях в началото на седмицата определен брой, и те си му стоят в шкафчето и виждам колко са останали, и му занасям пак като се свършат
мокри кърпи не са ни искали
А в началото на всеки месец искат
3л. мин. изворна вода
салфетки и
тоал. хартия


Та това е общо взето - нещата се припокриват.

Ние днес ходихме пак до нашата лекарка, защото Емчо продължава с кашлицата. Но пак нищо - няма му нищо като го слуша, но той нощновреме се събужда и се прокашля, сутрин като се събуди и следобяд след сън също. Хремата от няколко дни ни спря вече (да чукам на дърво). Но така или иначе ни даде бележка за детската, че е здрав.
А аз току що се обадих на една хомеопатка да го водим Емчо в други ден - дано хомеопатията да ни помогне. Иначе педиатърката ни даде направление за УНГ в Мед. академия при доц. Оливинов (ако сте го чували), бил много добър. за да се изключи евентуално 3-та сливица, или някакви проблеми в тази област. Но смятам първо да посетим хомеопатката и тогава да отидем и там. Че ми писна да блъскам детето си с лекарства и сиропи ей така. Алергия ли е, какво ли е незнам вече.

Ритка честито на теб. Лека и безпроблемна бременност ти желая.

# 88
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
дано всички сте добре!
 Hug

# 89
  • Мнения: 1 878
Уф, таз тема ме изпоти докато я изчета до щастливата развръзка  Whistling, радвам се че всичко е с хепи енд и се надявам на никой повече да не му се налагат да преминава през такива премеждия  Praynig

Бременните пък ми правят деня невероятно хубав, така че давайте момичета, давайте  Mr. Green
Ритка - най-най-щастливата и лека бременност на света ти пожелавам и най-най-прекрасното бебече още веднъж на финала  Hug  Heart Eyes Hug

Ние пък бяхме на моренцето  Hug, не казвам на почивка  ooooh! и има защо, но нещо ме мързи да изпадам в подробности  Mr. Green, както и да е мина и замина, Явото е водна жаба, радва ме, че преодоля страха от скорошното си падане в един басейн и сега отново се радва на гъбясването си във водата  Crazy, батик пък изрови де що пясък има - да не ни се сърдят почиващите след нас на Перла  Sunglasses И така нататък - радвам се да ви видя отново и в добро здраве  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Упс - желаещи за разходка в четвъртък сутрин - 10 ч. в Борисовата градина - мъчим някаква организация с няколко ентусиасти от августовската дружина  Hug

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 00:15 от Sunnily*

Общи условия

Активация на акаунт