На жегата сега да устоим, СЕПТЕМВРИ с бебе щи ни награди!

  • 13 922
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 259
Хайде и аз цоп в новата тема. Simple Smile Днес следобед ми е последния работен ден  newsm44 за следващите 2 и повече години (не мисля скоро време да се връщам на работа, а като стане това да е на място с по-малко стрес и отговорности).

Да се похваля, че Емко е добре и пак на ясла и си намерихме и купихме от една мама нашата количка. Simple Smile Бяхме се отказали от варианта количка за породени, щото Емко не е толкова малък вече и решихме да купим бъги борд. Но в Продавалника видях много готина немска триколка с летен и зимен кош + една седалка м/у мен и коша за Емко, дето може хем да седи, хем да се вози прав. Много и се кефя. Crazy Grinning

За B Free шишетата - моите са от стария вариант Dr. Brown, според мен, ако може някакво шише да помага с/у колики, то това са тези с тръбичката, наистина никакъв въздух не гълта бебето и не влиза в биберона. Слава Богу много малко съм ги ползвала, защото Емко мога да кажа, че не е имал колики, а и се кърмехме успешно доста дълго време. Сега ще ги преваря за бебо, но се надявам хич да не ми потрябват.

Адисън, мерси много за инфото за Шейново. Тъкмо си мислех другия петък да питам доктора дали се е променило нещо като цени и условия от преди 2 г. Само да добавя - спиналната упойка не се заплаща, защото по принцип се слага при секцио и няма как да не ти я сложат, докато епидуралната е по желание и се заплаща. За ВИП стаите знам, че 2-3 стаи са с една тоалетна, но не с една обща на етажа. Миналия път бях в нормална стая и сега пак искам в такава, че неща да съм сама в стаята. Бебетата ги носеха май последно в 12 ч. вечерта и после в 6 сутринта, т.е. само през нощта им дават АМ и през деня, ако плачат сигурно.

Моя милост започна пренареждане на спалнята и приготвяне на дрешките на бебо, като ги гледам какви са мънички... Heart Eyes нямам търпение да дойде септември. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 745
Привет и от мен.  Hug
Одеве писах,писах и накрая... Нещо се скапа връзката и нямах достъп.За първи път ми се случи и наистина е ужасно.  Mr. Green
Аз пък не спя добре,щото ми е много гадно като се обръщам от едната на другата страна.  Rolling Eyes Направо е ужасно.Като мече съм.Изобщо не съм свикнала с такива кила и габарити и ...  #Crazy Мъж ми само ми се смее.  hahaha hahaha
Отивам да надникна в августинките.Много ми е интересно да чета там,особено разказите за ражданията-направо се разплаквам  Embarassed Ама много вълнуващо звучи.  Blush
Бай за сега.   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 6 259
Имаше проблем с форума, и аз трудно си пуснах постинга.

# 18
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ехоо,здравейте! Grinning
Днес е хубав ден за мен. Сутринта се събудих без болки наникъде и си мисля че това е от чудотворното действие на възглавницата между краката,ама по-големичка. Аз преди пробвах ама с по-малки възглавнички и нямаше ефект. А сегааа кеф. После излязох на разходка въпреки че нямах с кого кафе да пия Sad,но нали всичките ми познати са на работа. Днес мисля да се боядисвам че много съм побеляла,а и трябва да съм хубава,че бебчо  baby_neutralможе да не си хареса мамчето. А също така ми е кеф че на нашия татко му е последен работен ден и излиза в отпуска за две седмици и ще си е при мен. Той все ми вика "Гледай да родиш докато съм в отпуска", аз нямам нищо против де само да е живо и здраво. Praynig Не че после ще има проблем да го пуснат от работа,ама все пак.
Тука мен все ме питат кога ще раждаш, още ли се носите. Ами още, та то си е рано, само 1 седм. е минала от 9ия месец.

# 19
  • Мнения: 405
Здравейте и от нас тримата  Hug
Имам въпрос към мамите разбиращи от счетоводство...Вече съм по майчинство и болничния съм го предала на работното си място,но нищо друго.Чета тук за някаква декларация и документ от банката,но моята счетоводителка твърди че такава декларация се подава до 42-я ден след като родя.Така ли е или тя греши?Благодаря ви  bouquet

# 20
хей ето ме и мен!
тези нямах нет, но ще наваксам с четенето за да разбера кой как е. аз лично съм на нош па - мускулно заради болки в кръста и напрежение в тумбака, незнам докъде ще я докараме така ама поне до понеделник да го избутаме, пък да ми дадът обменната карта и ако ще се ражда - да се ражда по безболезнено.
аз съм стегнала багажа и очаквам включване, ама силно се съмнявам че ще е скоро. по-вероятно е да се насладя на всички болежки до края ....
успех на всички.
 Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 502
liddi, правилно ти е казала - с новия болничен, който ще ти издадат след като родиш трябва да представиш пред работодателя и една декларация, в която се записват имената на детето, кога е родено, е такива неща - тя е готова бланка, май се представя и копие на акта за раждане, а документа от банката е за банковата сметка, по която ще ти привеждат майчинските

# 22
  • София
  • Мнения: 6 259
На мен счетоводителката ми каза, че от мен се иска само да занеса болничния лист и документът от банката (ох, това ми напомня, че забравих да го взема като ходих до банката  ooooh!).

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет и от мен днес,
за последно пиша то Бургас. В Понеделник ще се включа вече от Плевен.
Нищо интересно при мен, освен че моя бебок ми насини ребрата да ме блъска от вчера
Хубав ден

# 24
  • Мнения: 141
Здравейте, и от мен !  smile3525
Добре дошли на двете нови мамчета Валентия и strix   bouquet   bouquet   bouquet
Весич, специални Благодарности  Hug, мислех да ходя в събота
При мен няма нищо ново , все още не сме приключили с ремонта и се занимаваме с това и след това  newsm28 newsm79 newsm75 ама му се вижда края, аз също се замислям за секцио  newsm78
Карен с теб сме Praynig

# 25
Ей ме и мен. Аз таз нощ пак будувах заради мойто мъж и бебчо ей страшна комбина са още от ся да ви кажа решили са да ме уморят и тва си е мъника отвътре ме ръчка newsm30, а мъжо ми ми мята ръце отвън box.
Та след туй будуване към 5 се кротнаха и двамата и аз успях да заспя та до 11 си откарах, поизмих си чинииките  1dishes намацах си косичката ( както беше писала някоя маминка преди малко да се харесаме на бебока - да не взема да го стресна като '' ме види '' ) и сега сърбам кафенце  food010 и ви чета творенията.
Снощи се замислих дрешките на ръка или на пералня ги перете и тва одеалце ( някво пухино е като го испера дали няма да се стикли newsm78 ( ама ква дума измислих ) сигурно после ще трябва с нещо да го среша.
Аз заминавам да се чипам че да не остана без коса гледам ся още малко час ще откарам с таз боя Rolling Eyes, ама така е то като седна на компа и се забравям... то за тва все си загарям и манджите Laughing....

# 26
  • Мнения: 368
Привет и от мен.
Днес бях на ЖК и за мъничко се засякох с Тиара и Морена в Тина Киркова.
Ние засега също сме от фините гаджета - тежим 2033 грама, мааалко по-малко от това, което отговаряло за седмиците, а главичката и крачето отговарят на 34та седмица. Мъжлето се очертава с тънка талия, но иначе е добре. Единственото кофти при мен е, че пак ще трябва да пия желязо, че хемобглобин 106 съм докарала и то след като съм пила месец желязо  Sick Sick Sick А от тез таблетки такъв запек (ша ма прощавате) получавам, че направо не е истина!

Килата ми досега са +9 и кръвно 110/70, та сме ок. Другото неприятно е, че няма да си раждам при докторката, която ме следи, защото влиза на операция за очите и няма да работи поне до 1 октомври, та другата седмица ще се запознавам с нов доктор. А като се знам колко трудно се доверявам на някой, направо не знам.

Лиди, за първия болничен носиш на работодателя - декларация за съответствие на IBAN номера (с подпис и печат от банката), декларация за банковата сметка (приложение N7 на НОИ) и болничния.

Предродилна среща на софийски бремелинки!

Желаещи: Мишока, Morena, Кукла, Katrin7, Thumbelina, mackomacko, Galia2007, Ваня, Сладка мама, бени4
Датa: 15 август (сряда)
Час - по хладно, да речем 18.30
Място - Хепи (на Света Неделя)


Хайде, целувки от мен.

# 27
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ей тва за таз декларация дето се вписват и данните на бебето не го знаех. В наща фирма май има от всички декларации готови и ти само попълваш на място, а хубавото също е че мойта счетоводителка ми е взела декларацията от банката служебно (и без това са изкарвали на всички от фирмата). Иначе ми каза при всеки болничен да ходя лично, сигурно ще има разни работи да се попълват от мен. На мен не ми пречи, че ми е наблизо работата.

# 28
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета  Hug
Аз май винаги ги улучвам тези грешки в базите данни и все не мога да пиша нищо дълго време. Ама какво да се прави. Аз по принцип им действам така на компютрите - вечно се скапва нещо най-ненадейно и без да имало преди подобни проблеми са даден комп. Пък аз ги обичам компютрите. Ама дето вика един колега - то май в това е проблемът. Както и да е.  Вижте какви работи ви говоря. Исках само да ви кажа здрасти днес и да ви пожелая хубав и прохладен ден на всички  Hug Peace   Grinning

А моето бебче нещо много взе да се върти, нали коремът ми е голям, и започнах да се притеснявам пък сега да не би да реши да се обърне неправилно в някаква поза. Ох, дано да не го направи!  Praynig

# 29
  • Мнения: 229
Да се отчета и аз по обедно време.
Майсторите ми и хабер си нямат да приключват и направо полудявам!  smile3511 Това цивилизацията е ужасно нещо, ша знаете.  Naughty  Ако не бяхме толкоз цивилизовани, как хич нямаше да ни пречи да си живеем в кочинката, ама пусто му свикнало на чисто и подредено...  cry Но щом от няколко дни чак мъжът ми започна да се дразни (а той иначе си е перде, като повечето мъже, и не забелязва особено как е наоколо), значи сме достигнали прага на свинщината. Animal Pig
Стискайте палци наистина да приключат и да се изнесат днес до края на деня. Никога не съм предполагала, че ще дойде денят, в който аз самата ще си мечтая да  newsm28 newsm79   hahaha

Общи условия

Активация на акаунт