Каква е причината да не се разбираме със свекървата?

  • 23 112
  • 206
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 076
А най-вероятно неразбориите със свекървите идват точно от това, че сме млади (или на средна възраст). При всички случаи сега ни е времето да правим каквото ще правим. Същото важи и за мъжете. Не се възмъжава под зоркия поглед на мама, а при сблъскване с живота и последствията от собствените решения. Нали затова са мъже, за да водят семейството и да се грижат за него!
Силният пол сме жените и обикновено ние водим семейството,определяме отношенията с роднините и носим последствията.Възмъжаването на съпрузите ни не е проблем на свекърите.Няма проблем,че майка му си го глези,когато са заедно,щом в къщи се спуска да ми помага във всичко.Както си го науча,с такъв ще живея и няма защо да се сърдя на майка му,че не го е направила вместо мене.Каквото е могла-направила е,точка.То щото моите деца са идеално възпитани Rolling EyesИ аз не съм съвършена,но мъжът ми веднъж не е намерил кусур на мене,или на родителите ми,да ми поставя условия как да го посреща майка ми,как да му говори баща ми и какво са длъжни да направят за нас.Мене лично тази мъжка толерантност ме отрезвява и ме предпазва да издребнявам и иззлобявам.

# 166
  • София
  • Мнения: 62 595
ОХ .....РАДОСТИНЧЕ.......МНОГО ЗЛОБА В ТЕБ БЕ МИЛИЧКА....ЗАЩО ТАКА СИ ОЗЛОБЯЛА ОЩЕ ОТ СЕГА ,А КАТО ОСТАРЕЕШ КАКВА ЩЕ СИ?????? ГОРКИТЕ СНАХИ И ЗЕТЬОВЕ.МИСЛИШ СИ ЧЕ ЩЕ БЪДЕШ ПО -ДОБРА ОТ СВЕКЪРВА СИ ЛИ???????       ЕДВА ЛИ!!!!


А СЪС ЖАБЧЕТО СЪМ  НАПЪЛНО СЪГЛАСНА ТОВА Е ТО ....ЧОВЕК.

Може ли да не ми крещиш с този шрифт? И не ме наричай "миличка", защото не съм ти нито снаха, нито дъщеря. Не ми харесват подобни снизходителни обръщения, защото зная много добре какво се цели - претенции за авторитетност на използващия обръщението.

И моята свекърва изобщо не я пипай. С нея се разбираме чудесно, защото всяка си знае къде е границата. И "горките" снахи и зетьове още са Нероден Петко.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 14:39 от RadostinaHZ

# 167
  • София
  • Мнения: 62 595
...  Но не и да поемам изцяло грижите по внуците, защото родителите им нямат време за тях.

добре де , а кой да поеме грижата, ако родителите нямат време?
как си предсатвяш сама самичка въzрастна жена в днешно време , но не самотна ?

Кой е казал, че ще съм самичка възрастна жена? Аз мъж нямам ли си, с когото да живея докато ни е писано?

А който няма време да си гледа децата да мисли кога да ги създава. Нашите си ги гледаме с баща им. Родителите ни знаят, че се справяме, вземат ги през ваканциите и за празници, радват им се без ние да се пречкаме наоколо. Така могат да си изградят свои взаимоотношения като внуци и баби и дядовци. Мисля, че всички са доволни и не си смесваме правата и задълженията.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 14:34 от RadostinaHZ

# 168
  • Мнения: 804
Бабче, ако те наричат к....ва,  заплашват те , че мъжът ти (синът им) ще ходи по жени,че  ще се срещат тайно от теб с него и хиляди др. простотии не в дом, а от въд планетата ще ти се иска да ги метнеш. Но едно е да искаш, а друго да го направиш.

Думите ти потвърждават написаното от мен. Колкото по-прост е човек, толкова по-сложни са отношенията му с другите хора. Но има нещо, което не разбирам - как жена използваща подобни думи е възпитала сина си?

Същото важи и за мъжете. Не се възмъжава под зоркия поглед на мама, а при сблъскване с живота и последствията от собствените решения. Нали затова са мъже, за да водят семейството и да се грижат за него!
Мисля, че един мъж трябва да е възмъжал преди да реши да създава семейство.

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 614
РАДОСТИНЧЕ... Както виждаш не ти крещя а ти пиша най мило  .  Но явно ти си винаги на контра със всеки и със всичко . И  не знам защо точно ти се засегна от по - горе  написано мое мнение ........само твоето мнение ли е валидно.Точно за това говорих за човечноста   но явно при теб липсва.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 614
БАБЧЕ ...браво на тев smile3508   съгласна съм със всичко  Hug

# 171
  • София
  • Мнения: 62 595
РАДОСТИНЧЕ... Както виждаш не ти крещя а ти пиша най мило  .  Но явно ти си винаги на контра със всеки и със всичко . И  не знам защо точно ти се засегна от по - горе  написано мое мнение ........само твоето мнение ли е валидно.Точно за това говорих за човечноста   но явно при теб липсва.

Неписано правило в нета е при нормално изразяване, да се използва обикновена големина на буквите. Изолзването само на главни букви се смята за крещене или най-малкото за лош вкус. А цял пост само с гладни букви ми идва в повече.

Не позна, не съм контра с всички и за всичко. Пиша това, което мисля.
И как ти самата би възприела отправени към теб обръщения за
"ОХ .....РАДОСТИНЧЕ.......МНОГО ЗЛОБА В ТЕБ БЕ МИЛИЧКА....ЗАЩО ТАКА СИ ОЗЛОБЯЛА ОЩЕ ОТ СЕГА ,А КАТО ОСТАРЕЕШ КАКВА ЩЕ СИ?????? ГОРКИТЕ СНАХИ И ЗЕТЬОВЕ.МИСЛИШ СИ ЧЕ ЩЕ БЪДЕШ ПО -ДОБРА ОТ СВЕКЪРВА СИ ЛИ???????       ЕДВА ЛИ!!!!

Позна ли си поста?

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЛИЛА....Браво и на теб smile3508  Много добри разсъждения мила.  love001

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Незнам каква е причината по младите толкова да са озлобени към човека който е родил нейният любим.Само поради тази причина трябва да сте по примирени в приказките си,и да има едно елементарно уважение към него.Не забравяйте че и вие ще остареите и ще бъдите в същата ситоация .Тогава ще говорите по друг начин СИГУРНА СЪМ.И друго -вашите майки които имат снахи и с тях се държат  зле ВИЕ КАК СЕ ЧУСТВАТЕ ААААА. БОЛИ НАЛИ........Любимият ви човек също го БОЛИ НО ДА ВИ УГОДИ НА КАПРИЗИТЕ ,СТОИ И ПРЕГЛЪЩА ВСИЧКО.Прави го заради ВАС .Защото мъжете са толерантни , а вие които толково сте злобни ще дойде и вашият ден,и ще  newsm45  много НО.....ПО-КЪСНООООООООООООООО.
 
Говоря за този мой цитат че се засягаш.  И не си ти човека който ще ми даваш акъл как и какво да пиша .А има една приказка която важи за теб:ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА.

# 174
  • София
  • Мнения: 62 595
Незнам каква е причината по младите толкова да са озлобени към човека който е родил нейният любим.Само поради тази причина трябва да сте по примирени в приказките си,и да има едно елементарно уважение към него.Не забравяйте че и вие ще остареите и ще бъдите в същата ситоация .Тогава ще говорите по друг начин СИГУРНА СЪМ.И друго -вашите майки които имат снахи и с тях се държат  зле ВИЕ КАК СЕ ЧУСТВАТЕ ААААА. БОЛИ НАЛИ........Любимият ви човек също го БОЛИ НО ДА ВИ УГОДИ НА КАПРИЗИТЕ ,СТОИ И ПРЕГЛЪЩА ВСИЧКО.Прави го заради ВАС .Защото мъжете са толерантни , а вие които толково сте злобни ще дойде и вашият ден,и ще  newsm45  много НО.....ПО-КЪСНООООООООООООООО.
 
Говоря за този мой цитат че се засягаш.  И не си ти човека който ще ми даваш акъл как и какво да пиша .А има една приказка която важи за теб:ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА.

Конкретно към своята свекърва и към майка си претенции нямам, ако не ми се месят в живота на възрастен човек.
Не ми е приятно някой непознат да ме заплашва с това какво ме чака и да ми вменява някаква хипотетична вина за някакви хипотетични ситуации. Не може да ми говориш за някакви капризи и за какво ми угажда или не мъжът ми, по простата причина, че не познаваш никого от моето семейство.
А ако този твой пост е продиктуван от твоите проблеми със снаха ти (ако имаш такава), това е съвсем друго нещо. Кажи на нея какво мислиш, колко ти е неприятно, колко ти е жал за сина, че ти е довел капризна снаха и т.н.
Аз не съм олицетворение на твоята снаха и няма за какво да съм гузна.

# 175
  • Мнения: 1 898
zi4e57, ти свекърва ли си?
Питам те,не за да се заяждам,а защото ми се струва,че прекалено лично приемаш нещата писани в темата и се натоварваш и ядосваш излишно.

# 176
  • Мнения: 804
Хора, не губете добрия тон. Рискуваме темата да се превърне в огледало на отношенията които критикуваме.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЮЛИЯ....Да  свекърва и тъща съм.От 9г тъща и от 6г свекърва.Слава богу не сме имали  сериозни проблеми нито с единия нито с другия.Но ме издразни това,че хем се разбирала със свекърва си хем говори против свекървите .И още повече че е не коректна спрямо хората във форума.Това е Юлия.
  bouquet

# 178
  • София
  • Мнения: 62 595
ЮЛИЯ....Да  свекърва и тъща съм.От 9г тъща и от 6г свекърва.Слава богу не сме имали  сериозни проблеми нито с единия нито с другия.Но ме издразни това,че хем се разбирала със свекърва си хем говори против нея .И още повече че е не коректна спрямо хората във форума.Това е юлия.
  bouquet

За мен ли става въпрос? Може поне името ми да напишеш, а не да я караш на принципа "думам ти дъще, сещай се, снахо".

И точно, защото е форум мога да пиша каквото реша, стига да не обиждам някого. А в конкретния случай ти започна да адресираш до мен постове, в които ме обвиняваш в омраза, злоба и какво ли не още.

И за финал един виц. Който го знае, да ме извини, че разказвам стари вицове.
Та, срещнали се две приятелки и започнали да си споделят житието и битието. По едно време захванали да си споделят за децата, за внуците. Едната попитала:
- Е, кажи сега, как са младите? Как е снахата, сина?
- Ох, остави се, - казалу другата. - На една снаха попаднахмеее, - и се хванала за главата. - Не ми се говори, изгоря ми момчето. Отивам да ги видя, а тя седнала, снахата, на дивана в хола, прави си маникюр, а цигарата дими в пепелника. Синът ми, горкия, само шета наоколо, децата гледа, яденето готви... Остави се.
- Хубаво, - рекла другата, клатейки глава. - сигурно поне със зет си случила.
- А, от зетя не мога да се оплача. - рекла приятелката. - Много добро момче. А как само се грижи за дъщерята, чуден, чуден. Той чисти, той готви, той децата гледа. А нея я гледа в очите и й се радва как е седнала и си прави маникюр, пък и кафе й носи.

На когото му е светнало, светнало. Аршинът според желанието.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 614
 smile3505

Общи условия

Активация на акаунт