Споделете за лекарски грешки в София

  • 6 788
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Meli
Лили, бях ти написала нещо по същество - например знаеш ли какво е лекарска грешка, как точно ще се бориш с корупцията и кога за последно си чела не безумно тъпа журналистическа статия на тема здраве и здравеопазване.  Но после видях, че си видеомонтажист. Ми що журналистите не си правят разследването ми е много чудно, а карат тебе да им вършиш черната работа? Simple Smile


Еййй Мели, аз като железопътен инженер така четох една статия за катастрофата на гара Казичене. Малеее, що глупости пишеше там. Журналиста не се беше постарал да напише свястно дори това, което са му разказали железничари. За хора, които разбрат проблематиката звучеше смешно, а за хора, които не разбират... ами те наистина нищо не можеха да разберат...

Ей затова се дразня, поне като пишат да чуят и двете страни, а не да влизат в ролята на лешояди!!! Последното го наблюдаваме често по всички медии...

# 46
  • Мнения: 3 861
"ПОТРЕБИТЕЛКАТА" ще се опита да обясни за ПОСЛЕДЕН път.
Темата не е зададена с цел журналистическо разследване. То би било следствие от споделеното в темата. И това дали е или не е  журналистическо разследване - не разбирам какво значение има. Така или иначе нищо от споделеното не би могло да се използва без знанието и одобрението на ВАС - тези които сте го написали...Аз самата не съм си плащала за раждането и мисля че имах късмета да попадна на свестни лекари, но за съжаление не всички имат моят късмет...
А колкото до "черната работа" това е просто обмяна на инфо между колеги. Със същия успех можеше и да е самата журналистка, но аз съм тази, която вися постоянно във форума а не тя Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 091
не ми пука дали е журналистическо разследване или какво! факт е че непрекъснато патим от "доктори"! Аз не съм смятала да се занимавам със съд относно моя проблем, просто защото приех, че е ЧОВЕШКА грешка! това е!
9 месеца бях бременна, ходих при 2 лекари - прехваленият Димитров от 14, Д-р Кръстев - от Окръжна болница (МБАЛ Света Ана) и никой не видя, че бебка има органови увреждания, несъвместими със живота. Родих я и тя почина на 16-тия ден! Това е! Ама изобщо не ми се говори за това! Факт е, че става дума за груба лекарска грешка - потвърдиха ми го от АГ болница, тъй като липсата на една сърдечна камера, неразвита аорта, поликистоза и хидронефроза се виждат на ехограф в ранните месеци от бремеността! През цялото време - Бог ми е свидетел - хиляди пъти питах какви изследвания трябва да се правят! Явно всеки вижда това, което знае! Дано след моя случай и двамата бъдат по-внимателни! Аз да му мисля, като забременея...
Не мога да ви опиша цветно целия ужас - 2 седмици - когато лежах в патологична бременост, преглеждаха ме непрекъснато и предизвикаха раждане! Социални работници, консилиуми... АД! както и пълна липса на елементарно човешко отношение от страна на колегите в Майчин дом! Даже след като родих бебка, ме сложиха при другите майки - съдрах се от рев! носеха им бебетата да ги кърмят, а моето го преглеждаха в неонатологията... самичко!
Извинете ме, ако съм била малко по-емоционална... Всеки спомен за това ме разтърсва изоснови! Беше едва преди 2 години!

# 48
Нека да се дава гласност по темата защо не?
Ако могат да се предотвратят нови нещастия ЗАЩО НЕ?
Оставете момичето на мира пък било то и журналистическо проучване. Ако може да помогне ...

# 49
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: inamarkova
... както и пълна липса на елементарно човешко отношение от страна на колегите в Майчин дом! Даже след като родих бебка, ме сложиха при другите майки - съдрах се от рев! носеха им бебетата да ги кърмят, а моето го преглеждаха в неонатологията... самичко!


Милата, разплаках се като прочетох това. Не мога да понасям начина, по който се държат обичайно с родилките. Но за преживяното от теб дори и аз нямам думи.
Желая ти много щастие и прекрасни деца!

# 50
  • Мнения: 3 091
Биб, благодаря ти! Продължавам напред! Опитваме и ще ви държа в течение!!!
Пожелавам на всички да са здрави - те и децата им и да са много щастливи!

# 51
  • Мнения: 3 861
Благодаря на всички, които се отзоваха на темата. На тези които бяха против нея ще кажа ДАНО НИКОГА НЕ ИЗПАДАТЕ В СИТУАЦИЯТА В КОЯТО СА ИЗПАДНАЛИ НЯКОИ ОТ МОМИЧЕТАТА, КОИТО ПИСАХА ТУК, а на потърпевшите -- моля се от сърце и душа да имате най - сладките бебешоци и да изживеете най прекрасните мигове с тях Praynig

# 52
  • Мнения: 112
Цитат
Даже след като родих бебка, ме сложиха при другите майки - съдрах се от рев! носеха им бебетата да ги кърмят, а моето го преглеждаха в неонатологията... самичко!


Ако не си плащах по 40 лв на ден за ВИП стая щяха и мен да ме настанят при дугите родилки с бебета. И това ми било "християнско отношение"!

# 53
  • Мнения: 46 515
Цитат на: kotarche
Цитат
Даже след като родих бебка, ме сложиха при другите майки - съдрах се от рев! носеха им бебетата да ги кърмят, а моето го преглеждаха в неонатологията... самичко!


Ако не си плащах по 40 лв на ден за ВИП стая щяха и мен да ме настанят при дугите родилки с бебета. И това ми било "християнско отношение"!


Момичета, възмутена съм от отношението към вас  #2gunfire Чета и не ми го побира главата  Sad
Пожелавам ви успех и повече усмивки!

# 54
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Lilly
Благодаря на всички, които се отзоваха на темата. На тези които бяха против нея ще кажа ДАНО НИКОГА НЕ ИЗПАДАТЕ В СИТУАЦИЯТА В КОЯТО СА ИЗПАДНАЛИ НЯКОИ ОТ МОМИЧЕТАТА, КОИТО ПИСАХА ТУК, а на потърпевшите -- моля се от сърце и душа да имате най - сладките бебешоци и да изживеете най прекрасните мигове с тях Praynig

Дано,наистина на никога не се случват такива лоши неща  Praynig
Но,виж какво- не смятам, че някой е бил ПРОТИВ темата ти, а против това,че още в началото не казваш какви са подбудите ти да я пуснеш, разбираш ли сега?

# 55
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Lilly
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: Lilly
Благодаря на всички, които се отзоваха на темата. На тези които бяха против нея ще кажа ДАНО НИКОГА НЕ ИЗПАДАТЕ В СИТУАЦИЯТА В КОЯТО СА ИЗПАДНАЛИ НЯКОИ ОТ МОМИЧЕТАТА, КОИТО ПИСАХА ТУК, а на потърпевшите -- моля се от сърце и душа да имате най - сладките бебешоци и да изживеете най прекрасните мигове с тях Praynig

Дано,наистина на никога не се случват такива лоши неща  Praynig
Но,виж какво- не смятам, че някой е бил ПРОТИВ темата ти, а против това,че още в началото не казваш какви са подбудите ти да я пуснеш, разбираш ли сега?

А пък аз не разбирам какво значение имат изобщо подбудите в случая. Темата е насочена към пострадали. Ако някоя от тях реши да говори то ще го направи без значение дали съм го обявила или не. Освен това както споменах нагоре нищо от тук написаното не може да се използва без одобрението и подкрепата на потърпевшите. Както и  да е. Явно това е много спорна тема и няма да постигнем съгласие. Дано поне да успеем да стреснем някои от лекарите за да намалее безотговорното им отношение към всички ни защото, когато колата се обърне пътища много..., но защо трябва да се обръща???

# 56
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: bubolina
Цитат на: kotarche
Всичко се случи на 29.01. Сутринта в 3:40 се събудих с контракции на 5 мин., изкъпах се, взех си багажа и отидохме в болницата (Света София) около 5:00. В приемния кабинет ме погледнаха за разкритие - имах 2.5см, след което слушаха тоновете на бебето - всичко беше нормално, но лекарят(Благовест Бечев) ми каза че това са подготвителни контракции, да се върна вкъщи - "Ще раждаш, ама не днес". Каза ми като ми станат на 2-3 мин. контракциите тогава да се върна. Прибрахме се вкъщи, тъкмо си обляках нощницата, когато усетих че нещо изтича отдолу. Погледнах и видях че имам кръв. Измих се, облякох се отново и тръгнахме пак към болницата. В приемния кабинет ме провериха пак за разкритие - беше 3см - казаха ми че кръвта е всъщност слузестата запушалка и че ще ме приемат. Избръснаха ме, направиха ми клизма и ме пратиха в предродилна зала. Там като ме сложиха да ми слушат тоновете не можаха да ги намерят. Водиха ме 2 пъти на ултразвук - там констатираха че пъпната връв не пулсира и сърцето също е спряло. И вече ми казаха че бебето е починало и ще чакаме пълното разкритие за да мога да го рода. Разкритието от 3см до 10см се получи за 1 час, след което ме настаниха в родилна зала. Самото раждане протече за по-малко от 10 мин. Нашето бебче се появи с размери 50см, 3.100 кг, само че мъртво. Не можаха да ми изкарат плацентата, заради което се наложи кюртаж. Нямах обяснение за случилото се, опитаха се да ме убедят че е от пушенето, но аз никога не съм пушила.
След направената аутопсия бе установено, че бебчето няма малформации и смъртта е настъпила вследствие на вътрематочно задушаване.
ех,мило котараче,направо се разплаках,миличка ще си имаш най-прекрасното бебче,много съжалявам тези са за разтрел Imp Бъди силна. spoko

Ужасяващи идиоти, които са просто за убиване.Дръж се, ще сме с теб и през следващата бременост и с нетърпение ще чакаме сладката ти рожба.

# 57
  • Мнения: 2 534
Цитат на: nikol78
Цитат на: звезделина
Пример от преди 1 седмица - моя приятелка бременна в 6 г.с. прокърви, приеха я на 5-ти етаж МД, познайте при кой  #Cussing out Попиванова........


Пак МД, пак 5 ет., но друг доктор  Налбански. Бременна в 11 г.с., прокървяване, след като не се намери доктор да благоволи да ме прегледа за 3 дена, накрая ми съобщиха, че не съм бременна Imp  И то с прехваления вагинален ехограф #2gunfire

Пак на въпросния пети етаж ме изкараха болна от диабет , незнам от стреса как наистина не получих . Оказаха се разменени изследвания .

Общи условия

Активация на акаунт