Споделете за лекарски грешки в София

  • 6 787
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407
Цитат на: catnadeen
Аз от личен опит ще споделя, че в някои случаи сме склонни да обвиняваме доктора - без да сме сигурни дали има вина или не.... И не мисля, че е възможно с точност да се каже - виновен е или не е .... Казвам - в някои не във всички - разбира се има и такива, които са фрапантни и е очевидна лекарската грешка...

Но пак казвам - внимателно с мнението на пострадалия, защото сме склонни да търсим вина когато ни споходи нещастие - да я търсим дори когато такава няма и всичко е едно лошо стечение на обстоятелствата... Това мога да кажа от личен опит наблюдавайки реакцията на родителите си и приятелите си - добри и мили хора, с широк мироглед, които в нашия случай търсят вина, която според мен не съществува...


Така е, наистина.НЕ винаги може да се предвиди изходът от дадена ситуация.

# 31
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Vache
Lilly, аз пък мисля, че е редно това за журналистическото разследване да бъде споменато в началото!

Подкрепям Vache!
Не е правилно това,че още в 1-вия постинг Lilly не  написа ,че съдейства за журналистическо проучване.

# 32
  • Мнения: 3 861
Мисля, че никой не пише и разказва историите си тук насила ...
И не разбирам защо се стряскате от едно журналистическо разследване, нали по този начин могат да се предотвратят бъдещи издънки на конските доктори. Защото, когато всеки си мълчи те продължават да си правят поразиите.....
А едно такова разследване би ги стреснало, по този начин биха намалели изнудванията за пари, защото колкото по-голяма гласност се дава толкова по-близо биха били действията им до прословутата ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА.
Лично на мен ми омръзна да разбирам за случаи на едни  и същи доктори да правят едни и същи грешки.

# 33
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Lilly
............ могат да се предотвратят бъдещи издънки на конските доктори


Конски доктор = ветеринар. Не знаеш ли?

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Lilly
Мисля, че никой не пише и разказва историите си тук насила ...
И не разбирам защо се стряскате от едно журналистическо разследване, нали по този начин могат да се предотвратят бъдещи издънки на конските доктори. Защото, когато всеки си мълчи те продължават да си правят поразиите.....
А едно такова разследване би ги стреснало, по този начин биха намалели изнудванията за пари, защото колкото по-голяма гласност се дава толкова по-близо биха били действията им до прословутата ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА.
Лично на мен ми омръзна да разбирам за случаи на едни  и същи доктори да правят едни и същи грешки.



Тук изобщо не става дума за стряскане... Това, че аз доброволно пиша нещо в който и да е форум не означава, че разрешавам да ме цитират или да използват думите ми. Ето защо е коректно да се отбележи още в началото за какво става дума... за да не бъдат нарушени правата ни по конституция. Ето сега аз не искам да пиша, няма какво да напиша по темата, а и да имапе, нямаше да го напиша, защото става дума за журналистическо разследване...  А всъщност за какво разследване може да става дума, след като информацията тук не е задължително да е достоверна! Всеки може да напише каквото поиска скрит зад  анонимния ник. Може да оклевети някого (съвсем хипотетично)!

Също така за пореден път не разбирам как хора без медицинско образование могат да бъдат коректив на лекари! За това си има съответните комисии, компетентни в тия работи. Айде стига сме разбирали от всичко!!!! Тук не визирам мамите, пострадали от лекарски грешки, а последното изречение в постинга на Lilly, която очевидно е компетентна по въпроса! Imp

# 35
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Lilly
Цитат на: beep
Цитат на: Lilly
............ могат да се предотвратят бъдещи издънки на конските доктори


Конски доктор = ветеринар. Не знаеш ли?
Именно,  за тях пациентите са животни без чувства, емоции и каквито и да е права

# 36
  • Мнения: 3 861
ПЪРВО
Въобще не става дума за използване на това написано тук. Нито едно такова разследване не може да бъде такова ако се използва мнения от какъвто и да било форум, разказче или дочута случка в автобуса.
ВТОРО
Правата на никой няма да бъдат нарушени по конституция - българската, европейската и всички останали.
ТРЕТО
Тук, в този форум, може би има хора пострадали от лекарски грешки, хора, които са били изнудвани от лекари и може би биха се съгласили да разкажат историята си пред медия. Разбира се могат да останат и анонимни ако желаят.
ПОСЛЕДНО
Така нареченото "журналистическо разследване" ще започне тогава, когато ника от форума стане човек и може да застане зад думите си - иначе всеки журналист би станал за смях с история от форум
smile3527

# 37
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Lilly
ПЪРВО
Въобще не става дума за използване на това написано тук. Нито едно такова разследване не може да бъде такова ако се използва мнения от какъвто и да било форум, разказче или дочута случка в автобуса.
ВТОРО
Правата на никой няма да бъдат нарушени по конституция - българската, европейската и всички останали.
ТРЕТО
Тук, в този форум, може би има хора пострадали от лекарски грешки, хора, които са били изнудвани от лекари и може би биха се съгласили да разкажат историята си пред медия. Разбира се могат да останат и анонимни ако желаят.
ПОСЛЕДНО
Така нареченото "журналистическо разследване" ще започне тогава, когато ника от форума стане човек и може да застане зад думите си - иначе всеки журналист би станал за смях с история от форум
smile3527


тъй, де! просто с това трябваше да започнеш...някакси по-коректно е...така и тези, които не желаят да бъдат включвани във въпросното разследване, няма да се хабят да пишат. аз примерно/не че много писах/, но се ядосах, че не съм била известена за какво става дума.

от многото ходене по доктори с Ния съм установила, че медицината далеч не е толкова напреднала, колкото ни се иска. много често се работи с предположения...не защото докторите са некадърници и ни мислят за животни, а защото толкова се знае... да не говорим, че много често им се налага просто да изберат по-малкото зло и ние, които не знаем много неща за медицината, ги обвиняваме за избора на лечение! така че, моля, по-кротко с определения от сорта на "конски доктор".
и за да не настанат бойни действия, ще кажа, че НЕ говоря за случаи, в които "лекар" ти предизвиква раждане за да си в неговата смяна и да не идва допълнително и след това не ти прави секцио, за да не дели парите.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 206
Няма да споря с теб!!! Всичко, което си написала не променя факта, че е некорктно да не се спомене за какво става дума! Хората се подвеждат и пишат неща, които иначе не биха написали. Не вярвам да се намери тук във форума майка, платила под масата за раждане, която да застане дори и анонимна и да разкаже. Както виждаш след като се разбра за какво става дума хората спряха да пишат по темата!

# 39
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Vache
Няма да споря с теб!!! Всичко, което си написала не променя факта, че е некорктно да не се спомене за какво става дума! Хората се подвеждат и пишат неща, които иначе не биха написали. Не вярвам да се намери тук във форума майка, платила под масата за раждане, която да застане дори и анонимна и да разкаже. Както виждаш след като се разбра за какво става дума хората спряха да пишат по темата!


  202uu   202uu

# 40
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Lilly|
Цитат на: agneshka
Цитат на: Lilly
ПЪРВО
Въобще не става дума за използване на това написано тук. Нито едно такова разследване не може да бъде такова ако се използва мнения от какъвто и да било форум, разказче или дочута случка в автобуса.
ВТОРО
Правата на никой няма да бъдат нарушени по конституция - българската, европейската и всички останали.
ТРЕТО
Тук, в този форум, може би има хора пострадали от лекарски грешки, хора, които са били изнудвани от лекари и може би биха се съгласили да разкажат историята си пред медия. Разбира се могат да останат и анонимни ако желаят.
ПОСЛЕДНО
Така нареченото "журналистическо разследване" ще започне тогава, когато ника от форума стане човек и може да застане зад думите си - иначе всеки журналист би станал за смях с история от форум
smile3527


и за да не настанат бойни действия, ще кажа, че НЕ говоря за случаи, в които "лекар" ти предизвиква раждане за да си в неговата смяна и да не идва допълнително и след това не ти прави секцио, за да не дели парите.
Точно там е проблема - когато стане въпрос да се даде някаква гласност на нещо, добро или лошо, хората не искат да говорят. Защо ли?
Може би защото не се пишат истини тук...?
Или защото мен ме прецакаха, но защо само аз да съм прецакана...?
Или защото българина все още не може да говори за проблемите и да ги посочва веднага, да ги назовава с имената им !?!?
Как може да се спре корупцията по болниците и не само там, ако нещата не се променят?
Как ще може човек спокойно да отиде при доктор, когато не е сигурен на какъв ще попадне?
Как може да се има доверие на някой, който например те праща за изследвания в лаборатория, където се работи по-немарливо, объркват се проби и т.н. и ти отиваш там, защото те имат някави си уговорки за процент например.
Ясно ми е, че във форума има доста медицински работници, на които не има харесва това, но самите те знаят, че това е така.
И как можем да предпазим тези, които вървят след нас да не правят нашите грешки, като се крием и не говорим?
С мълчание нищо няма да се промени, за съжаление.....
Съжалявам ако съм малко рязка...

# 41
  • Мнения: 3 537
Аз също съм преживяла гадна история ,загуба на дете поради груба лекарска грешка.Мисля,че темата си е на мястото и трябва да се дава гластност на проблема за да може поне малко да се стреснат тези лекари.И както виждам майките преживели такава случка си споделят,а тези които и грам предсава нямат как се чувства човек в такъв момент не са съгласни да има такава тема.Поне аз оставам с такова впечатление,може и да греша.....незнам.Тези които не сте го преживели и представа си нямате какво е,все едно да ти изтръгнат сърцето или нещо още по -гадно.Иска ти се да изчезнеш от света,да умреш,да те няма..........даже и със думи не може да се опише какво е да загубиш детето си след като си го носила 9 месеца в утробата си,родила си го ,чакала си го с такова желание през цялото това време ........и всичко това по вина на лекаря.И на врага си както се казва не бих пожелала да се случи такова нещо.
Мисля,че темата е достатъчно на мястото си.Че са ужасии-ужасии са,но нали все пак целта е да се предотвратяват поне част от такива случки,а като си го таим в себе си още по-лошо.
Според мен трябва и по телевизията да се направи такова предаване,бих съдействала с удоволствие,като знам,че ще бъде за добро на много бъдещи майки и бъдещи бебета.
Аз съм споделяла историята си,бих я споделила отново ако някой не я е прочел,/подобна е като тази на Котаранчето/,колкото и да ми е трудно да говоря за това.;
Това беше личното ми мнение по въпроса.
Моля ви, недейте да се карате и заяждате,това са ужасни,но много сериозни неща за които трябва да има колкото се повече гласност, в медиите особено.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Lilly
Как може да се спре корупцията по болниците и не само там, ако нещата не се променят?


Ще се променят когато пациентите спрат да давт на лекарите пари под масата. Това важи за корупцията като цяло!

Мен КАТ не ме е спирал, но ако ме спре и съм в нарушение, ще си понеса наказанието. Ако пък не са прави ще обжалвам акта примерно. По същата логика не давам пари на никого под масата, вкл. и на лекари. Раждането ми беше изцяло безплатно. Никой не ме е изнудвал! Когато даваш пари под масата сам участваш в корупцията и нямаш никакво право после да се жалваш!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: *mimis*
И както виждам майките преживели такава случка си споделят,а тези които и грам предсава нямат как се чувства човек в такъв момент не са съгласни да има такава тема.


Грешиш! Проблема е не в това, че тази тема се обсъжда, а че потребителката, която я е пуснала не е уточнила целта й, това, че става дума за журналистическо разследване! Иначе нека да си се обсъжда темата!
Съжалявам, за това, което си преживяла!

# 44
  • Мнения: 637
Лили, бях ти написала нещо по същество - например знаеш ли какво е лекарска грешка, как точно ще се бориш с корупцията и кога за последно си чела не безумно тъпа журналистическа статия на тема здраве и здравеопазване.  Но после видях, че си видеомонтажист. Ми що журналистите не си правят разследването ми е много чудно, а карат тебе да им вършиш черната работа? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт