Отговори
# 15
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Внимавайте и като простирате... Наша милост:
Излизам да простирам - късна пролет, но все още студено. Синът ми, на 1г. и 5м. тогава стои в стаята, до вратата/отворена/ и щъка ту вътре, ту вън. Изведнъж решава, трясва вратата и понеже не стигаше дръжката, само леко я докосна, колкото зъбчето да влезе. Ужасът беше пълен. Като видя, че не мога да вляза, като ревна. Живея при свекърва, тя има ключ от етажа ни, но АЗ не бях издърпала ключа! Всички балконски врати бяха затворени. Молих го детенцето да побутне с нещо, но като не стига дръжката и плачейки нищо не чува. Върна се мъжът ми и разби вратата. От тогава като простирам винаги имам едно на ум - слагам нещо, за да не се затворим така пак.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
На мен щеше да ми се случи нещо подобно преди два дни. Водих малкия до поликлиниката и тъй като колата е развалена тръгнахме с количката. Навръщане напазарувахме малко, уж малко, ама и с този тумбак направо капнах от ходене и бутане и във входа го свалих да ходи пеша аз да кача количката. Да, но той много обича докато ние отключваме вратите да се крие по стълбището. Прибрах количката и багажа и излизам да го взема като мисля, че е на площадката, а той слязал 2 етажа на долу (че и като ме чу се смее и продължава да слиза). Добре, че се сетих да взема ключовете. Whistling

# 17
  • Мнения: 1 163
Това с вратите ми е много страшно,ние въпреки,че сме за 2клас преди един месец малката си намуши едно топче желе в носа и реве колкото може,че не излиза,просто се побърках за секунди добре,че се сети да духне с носа та топчето излезе със страшна сила и веднага тръгна силно кръв та се побърках окончателно.Добре,че спря бързо ще ме уморят тези деца без време....

# 18
  • Мнения: 1 035
Изживях подобен ужас преди около 2 години .Тогава лежах в патология ,бременна с близначките.Софи я гледаше свекърва ми.Та става вече почти месец лежа в болницата и не издържам...ходи ми се в къщи макар че идват при мене всеки ден.Изнудвам дежурния лекар да си отида поне за час .Той не е много съгласен ,защото съм с преекламсия,но щом поемам риска аз... Отивам си. Отивам и при детето,и докато разменим няколко думи със свеки ,тя отива до тоалетна .Видяла че големите се заключват та и тя .Обаче после не може да превърти ключа и да излезе ...Аз трлябва да тръгвам. Не трябва да се притеснявам ,че вдигам кръвно а ситуацията направо ме побърква...Слава на Бога бързо се оправи сама.Нямах време за поучения .Отнесе го мъжа ми заради свекито

# 19
Ха, моето хлапе е шести клас. Тази пролет гувернантката звъни една сутрин (аз излизам към 9 и половина, а тя идва в 10)....та двъни жената разтревожена. От пет мин. натиска звънеца на входната врата, набира номера на мобилния на сина....тц, няма никой. Започвам да звъня на домашния и мобилния непрекъснато. Никой не вдига и служебен автомобил , вдигане на паника пред бившия ми мъж, мобилизирам го и него да тръгва към вкъщи и през целия път звъня на двата телефона. Побърках се. Бях в един от офисите ни, които са на два пъти по-голямо разстояние от апартамента на бившия, но разбира се, стигам първа. Гувернантката на стълбищната площадка вече позеленяла от тревоги. Вратата заключена отвътре и ключът в ключалката. Започваме двете да чукаме с всичка сила по вратата на апартамента и едновременно с това да натискаме звънеца. Звъня пак на моя да вземе някакви щанги за разбиване на вратата, мърдата тепърва се беше качил в колата, което значи още поне 15 мин. И познайте......вратата ни се заключва на три нива - секрет, горна ключалка и верига.....познайте за колко минути разбих вратата с голи ръце, веригата също беше сложена. А аз съм 50 килограма...
Дребния щях да го убия, разбира се. Пуснал телевизора и заспал на дивана в хола. От тогава истерясвам ако сутрин, преди да изляза, съм забравила да подсетя - извади си ключа от ключалката.

# 20
  • Мнения: 76
Внимавайте и като простирате... Наша милост:
Излизам да простирам - късна пролет, но все още студено. Синът ми, на 1г. и 5м. тогава стои в стаята, до вратата/отворена/ и щъка ту вътре, ту вън. Изведнъж решава, трясва вратата и понеже не стигаше дръжката, само леко я докосна, колкото зъбчето да влезе. Ужасът беше пълен. Като видя, че не мога да вляза, като ревна. Живея при свекърва, тя има ключ от етажа ни, но АЗ не бях издърпала ключа! Всички балконски врати бяха затворени. Молих го детенцето да побутне с нещо, но като не стига дръжката и плачейки нищо не чува. Върна се мъжът ми и разби вратата. От тогава като простирам винаги имам едно на ум - слагам нещо, за да не се затворим така пак.
Същата случка изживях и аз , само, че ми се наложи да счупя прозореца за да вляза.

# 21
  • Мнения: 3 537
Голямата щерка ме беше заключила отвън на терасата. Laughing
И то нарочно.Хили ми се отвътре и ми вика"Няма да те пусна вътреееее"Но като видя,че не може да отключи ,наду гайдата веднага.Изплаши се. Mr. GreenТа аз като се развиках,нямаше начин да не ме чуе някой съсед. JoyЗа наш късмет входната врата съм я оставила отключена,та дойде съседката и работата се оправи. Laughing

# 22
  • Мнения: 4 362
Голям ужас си изживяла,важното е че всичко е било наред  Peace
Обаче,честно казано,за това не бях се сетила,че може да ме затвори на балкона докато простирам  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 370
Голям ужас си изживяла,важното е че всичко е било наред  Peace
Обаче,честно казано,за това не бях се сетила,че може да ме затвори на балкона докато простирам  Rolling Eyes
Хе хе-така е, нали за това са форумите, да си споделяме информация, по-големите към по-малките....и доколкото можем, да си оформяме собствен "Наръчник как да опазя малкия изтребител". Mr. Green

# 24
  • БГ
  • Мнения: 351

Момичета да ви разкажа и аз една случка.
Дъщерята 16 год. не идва с нас на гости защото и е скучно и си остава в къщи.Друг път и звъня по наколко пъти и тя се сърди не съм бебе ми вика и си казах  няма да и звъня и без това няма да закъсняваме. Обикновенно ни чака да се приберем,но сега заспала пред телевизора и заключила с резето.И започва едно звънене на вратата, на дом телефон, на мобилния (той обикновенно стой до нея защото го ползва като будилник, но сега го забравила в приятелката)блъскане и тропане по врати и нищо. Събудихме почти целия вход, детето спи, ама на мен какви мисли ми минаха през главата, че я е ударил ток, или че се е задушила от камината и т. н., не ми се струваше нормално да спи толкова дълбоко. Баща и минава от съседния апартамент по един тесен парапет на 6 етаж чупи стъклото на балконската врата , срязва си ръката и докато дойде да отвори по целия коридор кръв.Като отвори вратата и видях тази кръв в първи момент не мога да разбера че е от ръктат му и ми се подкосиха краката помислих си нещо е станало с детето.
Та мисълта ми е и когато са големи стават такива неща и не може всичко да се предвиди винаги   

# 25
  • Мнения: 3 146
Ха, и моят, като беше на годинка и нещо ме зтвори на балкона. Добре че беше лято и отворен прозорецът, скъсах мрежата и влязох.. Уж внимавах, ама то е може 100% от времето да си на 3 места ...

# 26
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Дядото извежда моята, тогава на 2 годинки, яхнала една конче, от тези на колелца.
И я оставя сама на стълбите, пък той да се върне да провери дали е заключил.
А нетърпеливката тръгнала сама да слиза с кончето по стълбите, и не стига че паднала, ами се беше промушила под парапета на стълбите и само някакво желязо я задържало да не се падне надолу към 1вия етаж.
Доста се беше ожулила, оттогава има и едно избито зъбче, което няма изгледи да поникне. Ама пак малкия дявол.


И няколко пъти пада от количката, естествено пак е била с дядото. Докато той стои до нея и зяпа другите майки, тя се изправя в лятната количката и се обляга откъм страната на дръжката,  количката се обръща и тя по лице върху камъните. Още има белег на челото.

# 27
  • Мнения: 10 605
Имаше една тема точно за заключването на терасите и откакто я четох имам едно на ум.
За входната врата досега нямаше опасност, но и ние монтирахме една със сложно заключване и обяснявах на мъжа ми как всичко се случва и трябва да дадем ключ на съседите или на брат ми, ама той не вярва. Като се прибера ще му преразкажа темичката.
Случката с прекачването през терасата я преживяхме в събота, но не детето, а свекър ми се заключил отвън и се наложило да прескача през терасата.

# 28
  • Мнения: 625
Леле,тоя филм изобщо не съм го допускала,вече ще го имам предвид.

# 29
  • Мнения: 1 233
Ще ми е като обеца на ухото тоя случай Shocked

Общи условия

Активация на акаунт