Някой правил ли е инхалациа с лайка на бебе

  • 10 118
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Не мисля ,че има алергия към лайката.  Доколкото знам  доста неща са алрегени. Сиропа от мащерка  е алерген.И доста други чайове също. А пък да не говорим за храните които му давам да яде.Отделно е още на кърма и това ще рече че и храната дето  ям е алреген за него. Както писах по-горе има и червени небни дъги, като при вирус. При алергия би се зачервило не само това място. Кларитина ми го дадоха мисля превантивно.А само със стеримара би се оправил ако не беше боледувал двата месеца.Сега вече не знам. Днес носът му не е така хъркащ, но все още е пресипнал. Ама не посмях да му правя инхалации. Пием по-малко чай от лайка, коларгола стеримара и едно вит.Ц. Дано му мине!

# 16
  • Мнения: 1 559
Нетка, предполагам, че всички майки, които "лекуват" децата си с Боаронска "хомеопатия" (отиват и по своя инициатива или по съвет на джи пи-то купуват хомеопатични лекарства, които са за определени изолирани от общата картина  симптоми и противоречат на принципа за тоталността от симптоми и на принципа за единственото лекарство в опредления момент) го правят с надеждата да избегнат АБ. Джи пи-та или педиатри, нямащи понятие от хомеопатия, окуражават майките колко е безвредна и безобидна хомеопатията...Ами да, само дето това, което масово се изписва граничи с абсурда и е в в противоречие с принципите и законите на хомеопатията!
Не е вярно, че при истинската хомеопатия се дават "сума ти пари". Първоначалното интервю (продължаващо 2 часа, а понякога и повече) струва около 40-50 лв. Следващите посещения са по 15-25 лв като някои хомеопати предвиждат безплатен преглед - проследяване няколко дни (или седмица-две) след този, който пациентът е заплатил. Освен това хомеопатичните лекарства ти излизат на практика безплатни, докато за разните АБ и капки за еди какво си не може да се каже същото. Целта на хомеопатичното лечение е да се преодолее възприемчивостта към определени отклонения от здраве, т.е. детето да боледува все по-рядко и все по-леко и бързо да се справя с болестта.

що се отнася до алергените, които преминават през кърмата, има противоречиви теории. Аз съм склонна да се доверя на тази, според която при дечица, които не са с фамилна обремененост от алергии, не е нужно майката да пази строга диета като избягва често срещаните алергени. Идеята е, че организмът на бебето "опитва" различните храни през кърмата (която както сигурно знаеш, помага да се избегнат или да се проявят в по-лека форма алергиите, ако бебето е кърмено, отколкото ако не е). Дори за алергични дечица е препоръчително новите храни (които е по-вероятно да са проблемни) да се въвеждат най-напред в менюто на майката и бебето да се захранва с тях чрез кърмата.
Отклонявам се в тази посока, за да отбележа, че между алергените, които преминават през кърмата, и същите тези алергени, директно давани на бебето, разликата е огромна. Много бебета нямат проблеми, ако кърмещите ги майки си хапват алергени, но същите тези алергени въведени директно могат да направят куп поразии на незрялото бебешко организъмче.
И аз се присъединявам към мнението на firebird - по-разумният вариант е да избягваш неподходящите за възрастта на бебето алергени, вместо да се опитваш да замажеш евентуалната реакция на организма с "профилактичен" прием на антихистамин. Антихистамините не са безобидни и не може да се дават ей така за профилактика...

И още една вметка - firebird, действително не е добре да се смесва хомеопатичното лечение с алопатични лекарства. Последните потискат определени симптоми и може да объркат цялостната картина, може на хомеопата да му е трудно да се ориентира кои симптоми са на болестта и кои са предизвикани от алопатичното лекарство. Но ползата определено не е "никаква", ако хомеопатът е опитен и успее да се ориентира в цялата каша.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 098
Да аз съм правила. От една годинка до към четири.

По препоръка на лекарката правех така:
Когато детето спи слагам една тенджера със запарена лайка и сода на столче до легълцето. Върху облегалката на стола и перилата на легълцето мятам одеалце, така че парата да остава под одеалцето и детето да диша. Стоя задължително до леглото, да не би да се размърда и да се попари. Така може до три пъти дневно.

Моя беше с бронхиална астма и това го облекчаваше. Прочетох за евентуални алергични реакции - не знам. Бяхме алергични, но лайката и содата не ни пречеха. Помагаха.

Ако има въпроси - на Лични. Само да кажа - излизам в отпуска и от края на седмицата за 10-на дни няма да имам достъп до нета. Да не помислите, че не искам да отговоря.

Общи условия

Активация на акаунт