Помогнете! Кърмата ми почти спря.

  • 1 626
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
На мен ми помага кърмене на 1,5-2 часа, българския лактогонен чай и пиене на голямо количество вода /5 л./. По отношение на бирата - аз пия безалкохолна, има такава на Каменица. Има я в Била. На който не му харесва бирата като вкус, то може да пие бирена мая на хапчета, все пак  Wink
Два дни подред вечер се натъпквам с диня до пръсване и на сутринта гърдите ми са пълни до пръсване. Успех

# 16
  • Мнения: 205
Cry Точно същото се случи и с мен от вчера... Промяната е рязка. Както имах излишък и замразявах... незнам как така изведнъж кърмата ми буквално спря. Слагам беба през час два на 2-те гърди (тя е много енергична и суче упорито) но след по-малко от 5 мин пуска и почва да плаче и да си смуче ръцете - стискам аз - няма никой. Изчетох всичко в библиотеката и просто не мога да разбера каква е причината. Все пак 3 месеца я кърмя - нищо не се е променило според мен което да повлияе... Поза, хранителен режим мой, взех си и чай, цедене (само дето в помпата абсолютно нищо няма) а детето е гладно, а гърдите ми са абсолютно меки Confused Снощи и размразих от фризера - изяде не повече от 100мл и заспа уморена от целодневната борба за манджа! Тя се буди по принцип към 5 - така е от самото начало и сутринта едва се нахрани от 2-те гърди и след 2 часа пак заплака гладна.

Продължавам да се боря и аз Thinking

Възможно е да ти дойде цикъла!!! При мен така намаляваше кърмата за три поредни цикъла след, което явно организма ми свикна с това, че цикъл и кърмене са съвместими неща.

 #Cussing out Точно това е било! Дойде ми!

# 17
  • Мнения: 984
Момичета, не се шашкайте. През лятото децата наддават по-малко, отколкото през студените месеци, заради засилена обмяна.
За увеличаване на лактацията от моя скромен опит мога да предложа: Адаптето да го пие мама, а не бебо : 2 лъжички адаптирано на сухо + лактогонен чай Хип 100мл вода 2 лъжички. С бирата трябва да се внимава, защото съдържа квас или мая, която може да алергизира бебчето. Ако ще кърмите от гърда, не давайте изобщо шише, а с лъжичка. В противен случай бебо ще се отбие още след 2-3 седмици.
Да, има моменти, в които кърмата намалява за около седмица, но после си слиза с пълна сила. Това са почивки за гърдите и е естествено - природата дава възможност на кърмещата майка да отбие бебето. Но трябва настоятелност.
Повръщането може да се дължи и на ранички в устата или млечница. Има едно разтворче със сода, което правят в аптеките. Ефикасно е.

Общи условия

Активация на акаунт