Още мъничко търпение и следва бебешкото угощение

  • 11 057
  • 266
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 223
Лоли, Сузи, Теди, честита радост! С пожелания да следват само радости!
Гера, добре дошла. Явор и аз очакваме да ни зарадваш със снимчици на Калина.
Ади, нямам идея какви контракции да чакаш. Оказа се, че при всеки са различни - аз бях с чести 24 часа (да не кажа месеци), но има други които бързо получават разкритие. Май и аз ще ти предложа да отиваш - ще си имаме две люлински бебчета  Hug Всичко ще е наред. Повярвай ни
Кроки, много се радвам, че си си същата лятна фурия. От клонче нищо няма да му стане на бебчо, но от поглед...
Аз свалих всички кила и сега имам едно леко, меко коремче (по-косматичко само)!
Ребус, аз нали проследих 7-8 раждания. Та едната мама само казваше да я пуснат да се нахрани, защото от 20 часа стояла без разкритие. Всички седят втрещено или раждат, а тя - иска да яде.  SunglassesДоста и се ядосаха докторите.... Да не направиш като нея!
Бабси, и аз трудно го оригвам - той се свива като калинка и се събужда. Понякога става. Аз го премятам през рамо - т.е. слагам го на рамо и той си подпира главичката на рамото ми.
Поли, ние не сме имали такъв проблем - сега вече ака по 5-6 пъти на ден. Като по-малък по-малко, но не без хич...

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 17:38 от Тиги-Мигъл

# 196
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
А да попитам вече родилите мамчета как се справяте с оригването аз не мога и това си е само го премятам бебо и нищо на се получава???????????? newsm78 #Crazy
Слагам я да полегне на рамото ми, но и тя невинаги се уригва  newsm78

Имам питане към родилите мами, колко често акат бебоците ви? Малката ни Ади от 2 дни е със запек и само и се бунтуват черъвцата и пръцка, а ако няма... Педи /как звучи..../ каза да пробваме с термометърче, но не действа....
 А кога започват прословутите колики?

От няколко дни забелязвам, че не на всяко ядене, но четох че при кърмените бебета това е нормално. Коликите при Ния започнаха много отрано, но явно са по-слаби, защото рядко проплаква  Praynig

# 197
  • Мнения: 11 607
Честито Лолии! Живи и здрави бебчета на всички августовски мами!

Ади, твоето състояние не е за пред компа,а за болницата........

Второто ми дете се роди най-леко, но бе най-ревливо, най-неспящо, най-неядящо......И сега е Принцеса-глезанка на тати......Всичко е индивидуално!Не подхождайте с предразсъдъци и нагласи.....

# 198
  • Мнения: 4 546
Честито бебче на Лоли!    bouquet
за компресите на мъдурките - никой ли не прави?
има ли бебчовци, които не пият глюкоза? моя беб не иска, ако пие 1-2 глътки, обикновено повръща и аз вече въобще престанах да давам. но пък ме тормози, че нали уж помагала за жълтеницата  Rolling Eyes
много рядко се оригваме. на рамо като го сложа пък въобще не става. просто гледам да го държа връцете си по-изправен. но си е цяло събитие, ако се оригне

# 199
  • вкъщи
  • Мнения: 2 462
мамите на мом4енца,смятате ли да забелвате пишорите.аз досега 4ета ,4ета и не мога да взема решение какво е правилно.нека и мамите с по големи мом4ета да споделят.
herelina и моя син не пие глюкоза.взех води4ка да му давам,малко пие,но пак е нещо,поне си изплаква устата.пъпа ни е пред падане,а отдолу едно такова бяло-жълто,нормално ли е това.аз о4аквам отдолу да е зараснало и засъхнало,ама не е.

# 200
  • Мнения: 1 554
цитат от мъжът на нора august 20 ima ve4e mom4ence Kristian na 12.08 e rodila s sekcio
[17:34:59] август 20 ФОРУМА каза: az sam sapruga i

  4ЕСТИТИ БЕБОЦИ И НА СУЗИ И ЛОЛИИ

# 201
  • Мнения: 4 546
ами на лекцията на 9 месеца казаха, че е хубаво да се забелва, но без да се причинява болка - съвсем по малко, след баня и след първия месец. и аз се колебая, може би ще забелвам, но не съм решила още.
пъпчето при нас секретираше няколко дни, но приличаше по-скоро на засъхнала кръв, педито каза да го махам това с памуче, натопено в спирт.

# 202
  • Мнения: 200
 ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА TEDDY_ENEWA И НА LOLII ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ. ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА РАДВАТ МНОГО МАМА И ТАТИ!
 

 Боже, в семейството на бременлийките май останахме много малко. Обладана съм от толкова смесени чувства, вълнение, нетърпение, страх, несигурност, направо ще се побъркам вече.
  Кроки разказа ти е толкова забавен, можеш да развеселиш и най - нещастния човек. Като чета твоите редове и се настройвам много позитивно.

# 203
  • Мнения: 117
 Момичета моето бебе се мята като подплашено вече цял ден, това нормално ли е, така скача имам чувството, че ще ми пробие корема и ще излезе от там.

# 204
  • Мнения: 3 595
Ребус, ако заместника ти е от 20ти май, можеш и още една бременност да си изкараш hahaha hahaha hahaha
Дидка те по принцип гърдите са различни по размер и произвеждат различно количество мляко. Но това, че едната я усещаш по-пълна от другата нищо не значи. Едната може да се е регулирала, може бебето да има предпочитания към някоя гърда и тя да си остане по принцип винаги по-пълна от другата. Различно е, но е абсолютно нормално и често срещано.
Птигра вече би рекорда на ивченце  Mr. Green Няма нужда да чакаш повече  Hug Нали до 7мия ден ако не родиш предизвикваха  Rolling Eyes не ти ли казаха нещо  newsm78
Елисее каквито избереш общо взето, ако не искаш да са пластмасови, заради захабяването и химикалите в тях, които се отделят при по-често стерилизиране има и хубави стъклени шишета. Аз съм ползвала само Авентски пластмасови и то много малко, но бях доволна от тях Peace
Поли  Hug
Щипалчица след като са го видели бебето и не си ударила корема не виждам как може да му има нещо, най много да се е полюляло във водата и да е разбрало какво е цунами  Mr. Green Всичко ще е наред  Heart Eyes
Кроки от днес Ментина ме отменя невероятно добре! Благодаря и за което   bouquet А д-рите и болниците не ги отбелязваме за родилите мами  Blush Заслугите за темичката са изцяло на Мимсат и Мегита, мисля и мамето се беше включила Peace Аз само добавям новите редчета, на новите мами и бебчета  Hug
Кате ще съм много щастлива да се видим Heart Eyes

# 205
  • Мнения: 1 554
само мен ли мее хванала сладката криза ще се побъркам ако неям шоколад имали други мами като мен да не вредя на бебето с това сладко а много ми се яде и ям де

# 206
  • Мнения: 11 607
Дидка те по принцип гърдите са различни по размер и произвеждат различно количество мляко. Но това, че едната я усещаш по-пълна от другата нищо не значи. Едната може да се е регулирала, може бебето да има предпочитания към някоя гърда и тя да си остане по принцип винаги по-пълна от другата. Различно е, но е абсолютно нормално и често срещано.
Птигра вече би рекорда на ивченце  Mr. Green Няма нужда да чакаш повече  Hug Нали до 7мия ден ако не родиш предизвикваха  Rolling Eyes не ти ли казаха нещо  newsm78

Иве,а и другите мами...ако щете вярвайте втори и трети номер съм кърмила само от едната ми гърда....В другата нямаше никой или почти никой! Другата обаче се реваншираше на 100% и за сухата ми гърда...Видимо си личеше от коя гърда кърмя - едната пълна, другата - празна! Това да не ви спира, с една гърда - 1 месец кърмих 2 бебета - малкия син  и братовчедка му. Така че дерзайте! С първият пък се цедях 3 месеца, така че и този кошмар ми е познат! Доколкото можете - кърмете бебета си! Вие си го знаете това де, но ако имате нужда от помощ - пишете по-редовно в кърмаческия...Там ще срещнете подкрепа и съвети за успешно къремне!

Птигра, разбирам те за преносванията ти....Непременно се обърни към лекаря си и настоявай да те приематв болница и да родиш по някакъв начин......

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Честити бебешоци на ТедиІенева,сузи и лолии!!!
Franito(Валентина) и аз съм луднала за сладко(9шоколад),сега чакам мъжо да ме води на сладкарница Неделя.
Бях при док каза че засга съм за нормално,но главичката е още горе пък и болки нямам.

# 208
  • Мнения: 1 554
Честити бебешоци на ТедиІенева,сузи и лолии!!!
Franito(Валентина) и аз съм луднала за сладко(9шоколад),сега чакам мъжо да ме води на сладкарница Неделя.
Бях при док каза че засга съм за нормално,но главичката е още горе пък и болки нямам.
МЕГИ аз в4ера бях в неделя Crazy днес съм на те4ен шоколад Crazy

# 209
  • Мнения: 24
Мацки, да ви кажа и за моето чудо. На 1-ви Август ме приеха в родилното с контракции на 10 мин. но до раждане така и не се стигна, защото контракциите отслабнаха а и имах само 1,5 см разкритие.Докторката, която ме прие реши да ме остави в болницата под наблюдение докато родя за да ми записват тоновете всеки ден и като дойде момента да съм си там.Тъкмо свикнах с мисълта че ще стоя в родилния докато бебчо се роди и докторката ми излезна в отпуска, а другият доктор, който се върна от отпуска и днес застъпи на смяна ме изписа.Каза - като почнеш да раждаш ела пак!?!?! И сега в последните 10 дни от термина пак ще съм в къщи и само за това ще мисля.Вече не знам кое е по - добре. Този път дано да уцеля правилния момент да тръгна за родилния дом!

Общи условия

Активация на акаунт