Споделете-къде и как родихте и доволни ли сте от условията!

  • 15 005
  • 234
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 467
Родих в Окръжна болница-Варна. Имах уговорка с лекар, всичко мина перфектно, условията в стаите също са много добри. Акушерките са отзивчиви, е имаше и някои изключения, но като цяло отношението към родилките е на ниво.

# 16
  • Мнения: 193
Родих в "Майчин дом" в София. С предварителна уговорка с лекар. Ако я нямах, със сигурност нямаше да ми сложат епидурална, защото имаше спешни родилки за секцио и анестезиологът беше много зает. но нали си плащам и моята докторка го нави да дойде набързо. Родих много леко. Условията в Майчин дом са ужасни, но аз имах късмета да се възползвам от свободна, току що ремонтирана ВИП стая. Много бях доволна. Идваха ми на посещения по всяко време, много чиста баня и тоалетна... Но за отношението на детските акушерки няма смисъл да говоря. Ужасно е!

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Родих в "Тина Киркова" и съм много доволна!

# 18
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Родих в Шейново, имах уговорка с лекар и съм много доволна!

Искам да отбележа, че хората са различни и не може да се съди по нечие мнение как стоят нещата в действителност. Зависи най-вече от това какви са ти очакванията и цялата настройка (да ме прощават и някои мами - и от глезотиите на мамини дечица... сетих се за една позната, която веднъж я ужили оса и тя плака с глас като малко дете  ooooh!).
Моята нагласа беше: Отивам, за да си родя бебчето. Не очаквам прекрасна храна, нито да бъда специална родилка, към която да се отнасят със специално отношение и да носят на ръце, само защото "моментът бил специален за мен". Санитарките са груби - еми то това е от личната им култура и мен не ме касае - отминавам просташките им забележки. Никой не ми предлага помощ - искам си я (без излишни претенции и без се да се карам). Хигиената - е, не е като в къщи, но все пак си там 3 дни. Ако не те устройва, има си частни клиники.

С това не искам да кажа, че е било лошо в Шейново, а просто аз съм непретенциозна. Според мен всичко си беше в границите на нормалното.

И последно да добавя: отношението на другите много зависи от твоето към тях. Ако тръгнеш на нож или със заяждане, не очаквай мило отношение. Виж, усмивката отвара врати, поне в повечето случаи. С тази забележка не откривам топлата вода, а просто напомням, че трябва да погледнем и себе си преди да виним целия свят.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
"Весела" .Много ми хареса там.
Искам пак.  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 677
В "Св. София", град София. Без уговорки, без плащания, без ВИП.
Твърде доволна съм. Пак бих родила там, живот и здраве.

# 21
  • Мнения: 353
Родих с уговорка с моята лекарка. Много съм доволна от отношението на персонала, но може би е така защото познавах докторката . А от условията и базата отврът. Става дума за Стара Загора.

# 22
  • Мнения: 288
"Весела"(Пловдив)- много съм доволна и от отношението, и от професионализма.Нямам търпение да си направим второ бебче, пак бих родила там

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Родих преди 3 месеца в Шейново (София) без уговорка.
Много съм доволна като цяло. Peace

# 24
  • Мнения: 983
Родих в АГО Хасково, не е толкова страшно, колкото го изкарват хората. Достатъчно ми беше, че имах до себе си специалист. Не съм претенциозна, така че обстановката се преживява   Tired
Може и да съм имала луд късмет, но отношението към мен в болницата беше чудесно, чак останах озадачена, защото бях настроена в другата посока  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 451
Първият път раждах в Пловдив (т. нар. Весела или "Св. Мина"). Условията мизерни, отношението на акушерките лошо, но поне излязох жива и здрава.
Вторият път в Пазарджик в частната клиника "Здраве". Перфектни условия, любезни акушерки и с тежки усложнения след секциото. После 1м. във ВМИ - Пловдив се бориха за живота ми. Заедно с мен се бориха за живота на едно момиче от Хасково, раждало в родния си град и със същите усложнения.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 563
И двете ми деца са родени в Торакс - Пловдив. Всичко беше перфектно, без никакви усложнения. Ако имам трето дете, без никакви колебания пак ще родя там.

# 27
  • Мнения: X
раждах в майчин дом софия. бях много доволна, особено от докторите и детските акушерки.

# 28
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Родих в Окръжна болница-София (с уговорка) и съм доволна от всичко,с изключение на детските акушерки. #2gunfire Между другото,докато бях там, много мами раждаха и без уговорка и отношението към тях не беше по-различно. Peace

# 29
  • Мнения: 1 233
В АГ Г. Оряховица, много съм доволна. Имах уговорка с лекар, бях във Вип-сектора - просто съм очарована и от персонала, и от обслужването и от обстановката.

Общи условия

Активация на акаунт