На кого ще оставите децата си ?

  • 1 683
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 663
Баща им ще ги отгледа 100%, и двамата се справяме еднакво,  той е един невероятен баща!
Наистина всичко се случва и би трябвало човек да се замисля понякога за тези неща............

# 16
  • Мнения: 274
Честно казано не се бях замисляла над този въпрос. Първосигнално или след като помислих няколко минутки...отговорът ми е един и същ. На съпругът ми ще я/ги оставя. Първо, той отговаря на някои от останалите споменати опции - имам му пълно доверие, закона би му ги присъдил... Второ, за мен няма по-добри за детето от майката и бащата - каквито и да са. Мисля, че на детето ще му е по-добре при баща му, отколкото при който и да е от другите посочени. И трето...наблюдавайки в момента дъщеря си баща й - убеждавам се в правотата на първо и второ. Peace

# 17
  • Мнения: 5 370
Точно преди седмица говорихме с мъжа ми по тази тема. Казах му, че искам той и свекърва ми да отгледат Станислав. Но да не изключват все пак и майка ми-тя не живее в София.
И друго го помолих-преди да реши-ако изобщо го направи-да се задоми повторно, да е убеден, че НОВАТА ще приеме Станислав.
Иначе го заплаших, че ще го "тресна"отгоре в мълния. Mr. Green (това на майтап, разбира се).

# 18
  • Мнения: 185

Иначе го заплаших, че ще го "тресна"отгоре в мълния. Mr. Green (това на майтап, разбира се).
hahaha hahaha
По темата-и аз мисля баща им да си ги гледа,а вярвам че и родителите ще помагат много.

# 19
  • Мнения: 2 070
На баща и сигурно или на сестра ми и майка ми...

# 20
  • Мнения: 920
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.

Защо, за животните не ти ли пука? Аз не бих оставила животното си на кой-да е.
Става дума - ако и двамата ви няма. За да не се карат баби, дядовци, вуйни и т.н. И например - да не ги разделят. Аз взимам това, ти - онова.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами аз няма на кой да ги оставя освен на баща им, уф, все черни теми чета, нещо в повече ми идват ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 161
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.

Защо, за животните не ти ли пука? Аз не бих оставила животното си на кой-да е.
Става дума - ако и двамата ви няма. За да не се карат баби, дядовци, вуйни и т.н. И например - да не ги разделят. Аз взимам това, ти - онова.
От така зададената тема изобщо не се разбира,че става въпрос за двамата родители.Напротив.Виждам,че и другите така са я разтълкували.И разбира се,че в такъв момент няма да ми пука за животните.Ще ме интересува само щастието и спокойствието на децата ми.Някак не ми се връзва :Анна и Филипа бих искала да се отгледат от баща им,а сладкото Шуши нека отиде при леля.Просто смешно.

# 23
От така зададената тема изобщо не се разбира,че става въпрос за двамата родители.Напротив.Виждам,че и другите така са я разтълкували.И разбира се,че в такъв момент няма да ми пука за животните.Ще ме интересува само щастието и спокойствието на децата ми.Някак не ми се връзва :Анна и Филипа бих искала да се отгледат от баща им,а сладкото Шуши нека отиде при леля.Просто смешно.
[/quote]
Мислех си, че щом Бащата е един от вариантите, няма нужда да се уточнява, че не става съпрос за двамата. Грешката е моя, за не-уточнението.
Нещо друго ми прави впечатление. Никой досега (58 гласували) не е казал , че е направил някакъв официален документ по въпроса. В такъв случай настойничеството автоматично се определя от закона. Но и нито един  не е посочил този вариант. Предполагам, че това се дължи на увереността, че бащата ще бъде определен, но не винаги това е така.
Моля, който намира темата за смешна и безинтересна , просто да не пише!

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 12:29 от jeilmedia

# 24
  • Мнения: 2 161
Изобщо не намирам темата ти за смешна.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 407
Разбира се, баща и.
Ао имам съмнения, нямаше изобщо да допусна той да ебаща на дъщеря ми.
И съм напълно наясно със законовото положение, ако с мен се случи нещо, дъщеря ми има баща и не е необходимо да заявявам изрично волята си пред закона за това.
Ако с двамата се случи нещо е въпросът, който ме затруднява.
Имам хора, на които разчитам, родителите ми, родителите на мъжа ми, други, но безпрекословно и инстинктивно да отговоря на секундата не мога, което означава, че наистина ме затруднява.

# 26
Тъй като и аз не съм съвсем наясно какво е точно законовото положение, моля някой по запознат да изясни ситуацията. Доколкото знам родителите без някакви специални документи са длъжни да се грижат за децата си. При невъзможност да изпълняват тези си задължения, и при липсата на специален документ за това, закона определя настойник, до завършване на пълнолетие. Естествено от най- голямо значение при определянето на настойника са възможностите му да осигури добри условия за отглеждането.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Татко им, разбира се.
А ако и двамата се погубим млади и зелени, имам две сестри.

# 28
  • Мнения: 1 371
Баща му , разбира се. С подкрепата на моите и неговите родители.
А бе да сме живи и здрави...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Моите дъщери са големи и ако се случи нещо и с двама ни едновременно, ще се справят и сами.

Общи условия

Активация на акаунт