Външност = характер ?

  • 6 252
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Добре де, Биляна, а ако е пълен, но с тънки устни?
  Моите наблюдения са:
- големите ръце са работливи;
- дребните зъби са признак на вечно детство;
  Имам още наблюдения, но после ще се включа.

# 16
  • Мнения: 984
Да вярно е. Има цял институт по психология в Петербург, който се занимава с такива изследвания. Тук в България, лаично публикуваха един от тестовете, който обаче не е стандартизиран за нашата популация. Теста е непълен и недобре преведен, но все пак и полезен.
Касянов, Сергей /съст./- Енциклопедия психологически тестове - изд. Фабер, 2001,стр. 409-436.
Тестът всъщност има многостранно приложение и е стандартизиран за руската и украинската популация през 1999г. след публикация. Изследва се външност /лице, телосложение/ и възможностите за развитие на: характер, професия, заболявания, интелект.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 10:34 от Mишонита

# 17
  • Мнения: 1 312
Да,има връзка между външният вид и характера.Освен за тънките устни и ниските мъже не се сещам за друг белег на злоба и комплексарщина към момента.
Но сам външният вид не е определящ.Поведението също има голямо значение

# 18
  • Мнения: 25 633
Не съдя за хората по външния вид и отделните части на тялото, а по излъчването им. Каква файда, ако отсреща ми седи страхотна красавица, но злобно присвила очи и устни?
Най-магнетичната жена, която познавам и която може да накара всеки мъж да се търкаля в краката й всъщност е доста невзрачна, да не кажа грозновата. Но заговори ли... Омагьосва не само мъжете, но и жените.  Wink Laughing

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Добре де, Биляна, а ако е пълен, но с тънки устни?
 

 Според мен тогава надделява добрата душа! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 673
Въобще не съм съгласна, че тънките устни са признак на 99% злоба. Имам приятелки с много тънки устни, бих ги определила като консервативни, дребнави. Освен това са естети.
Пълните \жени\ не мога да определя като "ВСИЧКИ ПЪЛНИ" са добри. Даже напротив ...Някои са завистливи, комплексирани и отмъстителни.

Имам и позната с рядко дебели устни, чак грозно дебели...Отвратително същество. Лъжкиня, злобарка.

За мъжете, ..нямам богат опит и наблюдения...Присвитите очи, говорят за гаден характер, широко отворените за откритост, искреност. Червендалестото лице, често е признак на голяма..свръхамбициозност или агресия. Малките, ама много малки \еле пък изгризани\  нокти също са негативен признак. Ниските мъже \повечето да не кажа\- всичките, които познавам са надути, имат предпочитания към големи коли, мацки - цицорани и пр. и пр. "грандомански", "грандо..." неща Mr. Green

Има изкуствени  красавици, за които само мога да кажа...НЯКОИ ПО ПЪТЯ ОТ ГРОЗНОТО ПАТЕ ДО КРАСИВИЯ ЛЕБЕД СЕ ПРЕВРЪЩАТ В ГЪСКИ!

# 21
  • Мнения: 779
Естествено, че външният вид до голяма степен издава характера.Н о не в смисъл, че хората родени с тънки устни са задължително злобни, ап о -скоро характерът оставя отпечатък върху лицето( най-вече). Хора, които рядко се усмихват имат увиснали надолу краища на устните, дори бръчиците около очите им го издават. Цялостното излъчване на човека е много показателно. Има хора, които още със запознаването ни ми стават неприятни, сякаш не се чувствам комфортно в тяхно присъствие. И това не зависи от красотата им, не знам дали ме разбирате.
Но най-показателни са очите. Независимо дали са малки, големи , сини, кафеви , когато ме гледат в очите докато говорим най-лесно преценям що за личност стои срещу мен.

# 22
  • Мнения: 1 022
Запис

Хиромантия

Това за устните е само частен пример..

Хлъзгава тема

Искаш ли малко да кажем странен, но много сериозен отговор?
Здрасти Калпазанино
Къде си дошъл ти, като новоизлюпен ВУЙЧО, а?

А по темата - да смятам, че външостта отразява вътрешната красота на човека, но има и изключения.

# 23
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За тънките устни почти съм съгласна. По мои наблюдения. Има, разбира се, изключение, ама в повечето случаи женичките с такива усти са злобни.
А за пълните хора, тези дето аз ги познавам са завистливи. Не знам. Thinking
За ниските мъже също съм съгласна.
И не харесвам хора с малки, присвити очички.

# 24
  • Мнения: 1 992
Малките, ама много малки \еле пък изгризани\  нокти също са негативен признак.

С това също съм много съгласна. Познавам един такъв, от него нищо хубаво не съм видяла.

# 25
  • Мнения: 103
Ам ко да прая, са не ми казвай, че вуйчовците не са добре дошли тук.. нали знаеш тоя живот вуйчо, следващия баща, пък после жена Mr. Green
Чакам някой да каже нещо за дебела долна джука тип африкандо Joy мм, и за жестоко прошарена коса.. че не влизам в никоя от досега коментираните категории Mr. Green

(Кю-то те издава Flutter)

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
...
А ти красива кобра ли си. И може ли да има красиви кобри. Вярно ли е че колкото една кобра е по-красива толкова е по-отровна. ще се радвам ако си красива кобра. за мен ще бъде удоволствие всеки път като пиша нещо и ти ме хапеш за нищо поне да ме хапе красива кобра...

Как можа да сбъркаш питон с кобра... То е като с външността vs характера, като с възприемането след намесата на обстоятелства vs възприемането при първия поглед  - никога не се знае! Ето ти отговора....

# 27
  • Мнения: 494
В 99% от случаите(да не кажа 100) усещам още на първата среща за какъв човек става дума.Комбинацията от външност,начин на поведение,говорене,изказани отделни мисли,очи,смях,как си държи цигарата или говори по телефона и пр.,но най-вече "специфичното усещане",което ми създава присъствието -т.нар. харизма.Все едно,за моите 31 години,не съм сбъркала нито веднъж.

# 28
  • Мнения: X
Не знам доколко външността е показателна за характера, но истината е, че хората често съдят по нея. Една моя позната, примерно, е с детински, невинно-пухкав вид и е ужасно мила, а всъщност е хиена и мъжемелачка по характер, пълен егоист. Но мъжете си умират да я пазят и закрилят, въпреки, че момичето е много оправно и чудесно се справя в живота и сама. Grinning
Друг пример - мъж със стоманено-сини очи, ледено изражение и въобще неприятен тип, от който те навява ужас. Да, ама човекът е много стабилен, ларж душа и на мравката път прави.
А иначе по мои наблюдения - трапчинка на брадичката говори за упоритост.

# 29
  • Мнения: 984
Силно прошарената коса на млади години е резултат от:
1. хормонални проблеми
2. рецисивен ген /от майка на син и от сина на дъщеря му и т.н./
3. пигментивен стрес /когато стресова ситуация /физически, психически събития/ се проектира върху пигментацията на окосмяването не само по главата, а ипо цялото тяло.
4. други, рядкосрещани генетични мутации.

Говори за: честолюбие, склонност към хазартен начин на живот, борбен характер, понякога, когато е личността е затормозена от чувство за малоценност, се изражда в интригантство и склонност към доминация /физическа, психическа/.
Ауу, че дълго стана... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт