Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 259
  bouquet Поздрави и от мен за новата хубава тема. Завиждам ви много за срещата, може живот и здраве да се включа  и аз в някоя по-есенна такава, като ни поприключи сезона по морето. Да се похваля и аз, че имам нещо като коремче вече, особено вечер си личи и го намирам за доста красива "деформация" Laughing Дори и ГЪРДИ ми се появиха Laughing. Момичета, започнахте ли вече да се мажете с нещо по-мазничко против нацепване? Прегръщам ви и приятни емоции!

# 16
  • Мнения: 8 939
Здравейте пак,
Аз пия Pre - Natal Витамини за бременни,фолиевата ми свърши преди няколко дена, номв тия витамини има и Фолиева киселина 1 мг. , според вас трябва ли да си купя и фолиева?

# 17
  • Мнения: 58
Момичета, щях да ви питам на някоя от вас изтръпвали лиса й краката през нощта....Аз днес на два пъти се събуждах през нощта да си ги разтривам, че бяха като вдървени.... Thinking
Сега отивам да  wash и после да  hang , че после с милото ни чака едно голямо чистене....А и той изявява желание да.... newsm79 , няма да му секвам желянието я.....

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 259
Не ти е нужна допълнително фолиева киселина ако не си по-особен случай. От това, което знам, приемането и най-вече е важно и изобщо има смисъл, преди самото забременяване и то 2-3 месеца , защото тя се натрупва бавно и достига нужни нива за правилното развитие на нервната система на бебока. Та това, което правим е малко след дъжд качулка. Но лекарите се презастраховат един вид. Моята лекарка ми каза да я спирам в 12 седмица.

# 19
  • Мнения: 419
За мазането вече споделих от кое съм супер доволна и има ефект БИОТЕРМ - нито една стрия, но сега няма да имам възможност да дам 63 лв. И по този повод братовчедка на скъпия е собственик на една козметична българска марка ( с малко чуждо участие) и утре ми е обешала да отида в офиса и да си избера каквото искам, има и за целулит и стрии.


Здравейте пак,
Аз пия Pre - Natal Витамини за бременни,фолиевата ми свърши преди няколко дена, номв тия витамини има и Фолиева киселина 1 мг. , според вас трябва ли да си купя и фолиева?

Не искам да ти давам съвет за Фолиевата киселина, но моето мнение е че може още поне две седмици да я пиеш, тя не вреди, просто в един момент вече няма ефект за бебо. При мен ФК ми трябва за самата мен.


Мами на среща : galadriel, ephrossina, alina_si, tchara, zitta, kam4o, anita7, evelinar, zuzulina, puhka

Място - в ХЕПИ в МОЛА на Стамболийски
Дата - 16 август
Час - 19 часа


До 15 август, сряда всички мами да потвърдят за идването си.

# 20
  • Мнения: 49
Здравейте!Аз съм нова,но редовно ви чета .Втора бременност, с термин 28.02.2008.Все още не съм се записала на ЖК,не са ми правени изследвания.Мислех да отида в края на третия месец-за да съм сигурна ,че ще има бебе.Имам един спонтанен аборт в 12 г.с.,затова ще изчакам официалното записване.Ходих все пак в 6 г.с да се потвърди бременността.Пия редовно фолиева к-на по 1 на ден.Имам увеличена щитовидна жлеза -затова си пия и еутирокс,но за него ходих на допълнителни изследвания във втория месец.Това е засега при мен .

# 21
  • Мнения: 58
vivi.vivi, не искам да те разочаровам, но се убедих, че всичко е до типа кожа....Аз лично се мажа по три пъти на ден, а ефекта е нулев.....Гърдите ми са покрити със стрии...ама то гърди като гърди ли са при мен.... bombs От големи са станали почти огромни/за радост на приятеля ми/.... Надявам се при теб да няма проблем със стриите.... Hug
пепи1975, добре дошла сред нас. Вярвам, че този път всичко ще е наре и ще си горда мама на пухкаво февруарче, а защо не и две..........  newsm32 Hug

# 22
  • Мнения: 8 939
Аз си пия фолиева киселина от преди 2 meseca някъуде преди да забременея!:-)

пепи1975 добре дошла! welcome и здраво и хубаво бебе  ylinfant newsm07 smile3504

# 23
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
И аз да се запиша в новата ни темичка!
При мен всички празници вече минаха, снощи беше сватбата, на която бях кума, беше страхотно, накрая си запалихме огън на плажа и така изкарахме с песни до сутринта! Дано скоро и младата булка се похвали с 2 чертички, че много искат бебе милите!
За срещата на Варненки 24.08. за мен е о.к.
Като сваля снимките ще сложа някоя друга в албума ни.
Приятна вечер мамчета!

# 24
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте момичета!
И аз да се запиша в новата ни темичка!
При мен всички празници вече минаха, снощи беше сватбата, на която бях кума, беше страхотно, накрая си запалихме огън на плажа и така изкарахме с песни до сутринта! Дано скоро и младата булка се похвали с 2 чертички, че много искат бебе милите!
За срещата на Варненки 24.08. за мен е о.к.
Като сваля снимките ще сложа някоя друга в албума ни.
Приятна вечер мамчета!

Здр и от мен
Днес бях на работа и не успях да влезна
Браво за новата темичка невероятна е много ми хареса
А що се отнася за фолиевата киселина на мен никой нищо неми е казвал да пия , освен лекарствата които си пиех преди бременността
Моляви кажете това нормално ли е

# 25
  • Мнения: 419
Добре дошла Пепи1975.  Hug  bouquet
Пожелавам не само на теб на всички нас здрави дечица през февруари 2008 г.

# 26
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
пепи1975, добре дошла! Пожелавам ти да гушнеш най-сладкото бебоче през февруари.  Hug
Последните 2 дни направо не се спрях. Вчера бяхме цял ден с малкото змейче по разходки и забавления (по повод на болните дечица и моето изкара това и май е вирусче, защото и аз го пипнах същото, а после и мъжът ми). Вечерта имахме гости и се почерпих с една биричка. Днес пак се занимавахме с дребното и после го оставихме на майка ми за тази нощ (ние да сме си гаджета) и ходихме до "Романса" и за подарък на свеки - утре има рожден ден.
По повод на килограмите аз съм -3кг. Качила съм един килограм сега, постепенно ще си върна и останалите. Стартирах от 53 кг, стигнах до 49 с повръщането и неразположенията. С  малкият качих 12 кг, а в 9 месец пак повръщах и отслабнах с 3 кг, родих 59, а ме изписаха 51-52. После обаче качих 6-7 кг и едва ги смъкнах пролетта. Гледам да не го мисля, колкото кача толкова, но внимавам какво ям. Наблягам много на салатите, хем защото от тях не ми се гади, пък и са по-лека и полезна храна. Свеки живее почти до пазара "Д. Петков" и 2 пъти в седмицата като е там малкия, си пазарувам с кеф български плодове и зеленчуци, много по-добри са от тези във веригите хранителни магазини. Пък и там където живея няма хубав хранителен магазин и ми се налага да пазарувам събота и неделя или случайно като мина покрай някой голям.
На консултация ще се записвам във вторник. Май няма да ме преглеждат защото си питах и Нинка ми каза, че няма, но тя не брои май за преглед микробиологията и не си спомням дали сега не трябваше задължително да ми се вземе Crazy. Ако ми кажат, че трябва, ща не ща - ще ме прегледа Tired, иначе няма да се натискам. Засега нямам оплаквания.
За фолиевата к-на - още я пия и ще продължа поне до края на месеца, това е витамин и не вреди, нито е опасно да се предозира, а спомага за усвояването на желязо. Миналият път си запазих хемоглобина в нормални граници, но искам и сега да е така, защото стартирах от 129 и предполагам, че ще съм около 120 към 9 месец.
vivi.vivi, нямам нито една стрия от първата бременност, а не се мазах с нищо, само няколко пъти с обикновено кремче. Дано и сега да е така. Praynig
Завиждам ви за инициативите на мъжете ви, моят и да иска, не може да ми помага, защото работи до късно вечер. Само понякога той прибира след вечеря (ако аз не се чувствам добре). А малкото прасенце пълзи и маже лигички и солетки из цялата къща Twisted Evil.
Лека нощ и много  Hug!

# 27
  • Мнения: 8 939


Здр и от мен
Днес бях на работа и не успях да влезна
Браво за новата темичка невероятна е много ми хареса
А що се отнася за фолиевата киселина на мен никой нищо неми е казвал да пия , освен лекарствата които си пиех преди бременността
Моляви кажете това нормално ли е

Здрасти,
Какви лекарства си пила преди бременноста, а фолиева щом не пиеш, късно е малко, но си купи и пиий сега!
Айде Хубава вечер! Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 171
Новата темичка е просто върха..... smile3501 smile3501 smile3501 и е точно така с огромно удоволствие вече си пъча корема preggo. Проблема обаче е , че почти нищо вече не ми става. Преди малко единствения панталон за вкъщи, който ми става както си седях ципа се разпука сам ....... Weary и това е, сега нямам и за вкъщи нищо удобно. За излизане имам 2-3 неща /рокленца/ и това е, добре, че сега не ходя на работа /в болнични съм/, че  не знам с какво щях да се обличам.
И аз мисля, че стриите са най-вече до тип кожа, но е важно и мазането с кремове. Аз започнах вече да си мажа един път на ден корема и гърдите с бебешкото олио на Джонсън. Наистина е доста мазничко и се чака докато попие, но нали това е целта.
За килограмите....окото ми се плаши badscale. Преди  2 часа ядох и сега познайте.......пак съм гладна newsm55. Всеки ден апетита ми се засилва. За сега не съм качила, но......скоро няма вече да е така. Чувала съм, че доста се качва и когато кърмиш бебко.
Добре дошла Пепи1975  newsm18
Моята лекарка каза да си допия фолиевата до края /остават ми около 5-6 хапчета/, действала и противо анемично.
Iveto_86  това за вдървяването на краката е съвсем нормално, наскоро го четох някъде като едно от често срещаните неразположения по време на бременността.

# 29
  • Мнения: 543
здравейте! за пръв път ще се престраша да пиша във форуми дори не съм сигурна, че ще успея да вляза правилно, тъй като от скоро се "вихря" в това пространство. терминът ми е на 01.02.2008 и се присъединявам към всички, които ще бъдат огряни с малко"слънчице" през месец февруари - "малък сечко" бъдете усмихнати, за да се усмихват и бебетата ни!

Общи условия

Активация на акаунт