Дойде и моят ред да съм....бясна!!!!

  • 4 854
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 212
Просто и ефикасно. Винаги съм твърдял че простите решения на проблемите са най-ефикасни. Най-простото решение на проблема с кучетата е тях просто да ги няма. А как ще ги няма... знаем как. но докато се правите софиянци на големи европейци и природозащитници ще си живеете с кучетата. това е...

# 61
  • Мнения: 212
 ....Бтв, какво би било ако в Африка избият всички крокодили, примерно, м  ooooh!?
Глупости на търкалета говориш. В Африка крокодилите не се разкарват по улиците на големите градове. Ако в града имаше крокодили познай кой кого щеше да изтрепе - хората - крокодилите или крокодилите - хората. Всяко животно си има място в природата. Крокодилите - в дивите реки, хората-в градовете, кучетата -  в домовете на хората. Куче извън дома на човека вече се превръща в опасност и трябва да бъде отстранено.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Куче, което напада човек се убива

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
И на мене вече ми пада пердето...Обожавам кучетата, но това вече е МНОГО опасно. Зимата ще ме е страх да мина покрай блока си пеша, защото всичко наоколо е населено от глутница песове - поне двайсетина са, ГРАМАДНИ, предвождани от един аржентински дог/ или поне мелез с такъв баща - същинско дого аржентино, но някак не ми се вярва някой да изхвърли куче за 2000 бона на улицата/, като огладнеят, Бог знае колко кръвожадни могат да станат.
Ако минеш покрай тях по тъмно и си сам - нападат. Вече наистина съм решила да се обадя в Екоравновесие да се подрижат, колкото и да ми е мъчно за паленцата на една от кучките от глутницата...

# 64
  • Мнения: 103
За протокола: някъде да съм написал, че мястото на бездомните кучета е на улицата?! Някъде да съм написал, че не са проблем? Някъде да съм написал, че не съм "ЗА" решаване на проблема? Но а някой е на мнение различно от вашето за убийството и веднага се превръща в "помияро-любител": що така? Еми точно щото сте прекалено емоционални и разгорещени нищо няма да излезе от дискусията.. нито пък тя ще има някакво практическо значение..

Какво стана с Нова?

# 65
  • Мнения: 7 723
...
Това е просто ... не знам, нямам думи. Има хора от блока, които ги хранят... иде ми да ги обеся.
А, точно това е големия проблем!

# 66
  • София
  • Мнения: 3 099
Обожавам кучета и ми е мъчно, че заради животни като нас, хората стигат до тук... Но само като си помисля, че утре моето дете може да стане невинна жертва, мутирам в чудовище по темата...

# 67
  • София
  • Мнения: 18 679
...
Това е просто ... не знам, нямам думи. Има хора от блока, които ги хранят... иде ми да ги обеся.
А, точно това е големия проблем!
И при нас е същото. Но се чудя от хора, които си събраха строителните отпадъци и ги изхвърлиха пред нашия вход, да не им развалят гледката пред техния, какво ли друго да очаквам Close

# 68
  • Мнения: 5 370
Пуснала съм си координатите в мейла, очаквам да се обадят-ако въобще решат да го направят.
Ако ли не-ще атакувам други телевизиии.
Защото:

Зимата ще ме е страх да мина покрай блока си пеша, защото всичко наоколо е населено от глутница песове -
Ако минеш покрай тях по тъмно и си сам - нападат. Вече наистина съм решила да се обадя в Екоравновесие да се подрижат, колкото и да ми е мъчно за паленцата на една от кучките от глутницата...

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Няма да ти се обадят от Нова. Щяха да се свържат с теб само ако някой е зверски нахапан и умира

# 70
  • Мнения: 5 370
Няма да ти се обадят от Нова. Щяха да се свържат с теб само ако някой е зверски нахапан и умира
И аз това си го помислих, Де. Нали знаеш-най-добрата новина е тази, в която има най-много кръв.......... ooooh!
Иначе четат тук на поразия , че и се намесват, ама нали няма умиращи, както казваш ти.... Tired

# 71
  • Мнения: 822
Ами не мисля,че работата на медиите е да тичат за всеки сигнал.Има си служби за тази цел.Ако си се обадила в тази служба и оттам не реагират,тогава може да звъните по вестници и телевизии.Ако някой подаде сигнал за агресивни кучета,обикновено реагират.Може да не приберат всичките,а само част от глутницата,но го правят...И е ясно,какво правят с тях...
Такива служби има към всяка община доколкото зная.
Аз съм от тези за бесилката,дето хранят помиярите,но не бих защитила нападащо куче...
И мисля,че и нито един член на природозащитна организация не би го направил...

# 72
  • Мнения: 5 370
Ниара, може и да си права. В такъв случай се чудя до Екоравновесие ли трябва да се подаде сигнал? Щото, ето, оказва се, че само в рамките на една седмица сме три, които сме забелязали въпросната глутница на едно и също място. ooooh!

# 73
  • Мнения: 2 716
Тук ври и кипи.
Страхувам се от бездомни кучета. И още повече - от глутници бездомни кучета. И щом ги има в най-централния парк, какво да кажем ние с гайдите? Но си мисля, че кучкарите са за тепанье. Хранят ги (и аз ги храня - когато имам кокали) Но си има и такива, дето специални "грижи за бездомните" полагат. Носят попари и пр. И съответно "одомашняват" кварталния любимец. А той,от своя страна, "пази" и хапе. Щото там го хранят.
И кучкарите с домашни любимци, които пускат питомците си "сами" да се разходят. Щото, видите ли, кучето му е "добро".
Страх ме е от кучета, но повече ме е страх от човеците, честно да си кажа.

# 74
  • Мнения: 103
Най-нарая темата започва да влиза в правия път.. ще се сетите, че всичко тръгва от хората и там трябва и да свърши.. "помиярите" са просто collateral damages, жертви по между другото Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт