Дойде и моят ред да съм....бясна!!!!

  • 4 838
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
За първи път се сблъсквам лице в лице с явлението "озверели, побеснели бездомни кучета". Действието се развива посред бял ден в Южен парк. На 20 метра от увеселителен център!!!!
За да не съм голословна, ето писмото, което изпратих на "Нова ТВ'-за да не каже пак някой/я, че само си лаем напразно по форуми. Чакам да се свържат с мене...имам и свидетели.
Не, наистина, това не може така да продължава!!!! #Cussing out

Писмото:

"Не знам дали това е новина за вас....по-скоро за първи път ми се случва да се сблъскам доста отблизо  с явлението "безконтролни , побеснели, озверели бездомни кучета"....и то не къде да е, а в Южен парк!!! В ден Неделя, 11 часа, на 20 метра от увеселителен център, след входа откъм Витошка. Глутница от около 8-10 песа, едри, налитаха със злобен лай към всеки, който се опитваше да мине покрай малкото хълмче вляво, след входа при Витошка. Хората се мъчеха да се отбраняват, минаваха и родители с малки деца, а един дядо директно се върна обратно, изплашен за внучето си. Не разбирам, наистина, как е възможно толкова години този проблем да не бъде решен??? Трябва ли да бъде ухапана и някоя високопоставена персона, за да се вземат мерки, и то не палиативни? Опитайте се да се разходите из Южен, но не само по централните алеи, и ще се убедите лично в думите ми. Съжалявам, че не разполагам със снимки, защото бях прекалено изплашена и неадекватна, признавям. Но съм готова да потвърдя думите си."

П.С. Моят мъж , след като видя случката с детенцето и дядото, тръгна да ги гони със сопа и камъни. Бях направо обезумяла от страх, но след малко се присъедини да му помогне и друг човек. Направо обаче зяпнах от изненада, когато разбрах, че някаква възрастна двойка му направила забележка да не ги гони, защото"още повече се ядосвали". Shocked
Питам се обаче-колко време ще им трябва, за да се съберат пак на глутница? И дали тогава и реално няма да бъде нахапан някой и наистина да има НОВИНА за телевизииите????
Апелирам отчаяно, ако тук четат журналисти-да зададат въпрос на отговорните фактори: колко време ще им трябва да се справят с проблема, наречен 'бездомни кучета" ?? И дали на един етап вече няма да е НАЛОЖИТЕЛНО да ходим , примерно,. с газови пистолети на разходка????? newsm11 newsm11

# 1
  • Мнения: 450
Добре,че си писала на Нова Телевизия-надявам се да не оставят нещата така  и да направят разследване .Слава Богу,че нищо не се е случило с вас и е имало наблизо мъже,които да ги разгонят.Преди  дни на Витошка едно гладно кученце искаше да си хапне от храната на сина ни ,когато се опитах да го изгоня започна да се зъби-имах късмет,че един мъж наблизо го изгони,иначе-знам ли  Confused

# 2
Докато няма отговорен за бездомните кучета, проблема няма да се реши.
Независимо дали това ще е държавна институция, или частна фирма финансирана от държавата.
Някой от управляващите трябва да "види" проблема, и да започне да работи за разрешаването му.
Сигурно няма да е евтино, но рисковете от ухапвания на хората, и разнасянето на зарази излизат по скъпо.

# 3
  • Мнения: 103
Как предлагаш да се реши проблема?

Като се успокоиш емоционално (след месец примерно), тогава ще си кажа мнението по въпроса с бездомните кучета..

А иначе, знам за какво говориш, и на мен ми се случва поне един път в годината да съм в такава ситуация Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 5 468
Аман от тези гнусни помияри навсякъде!!!

# 5
  • Мнения: 5 370
Как предлагаш да се реши проблема?


На въпроса ти отговарям с въпрос-къде потъват средствата, отпускани за приюти, програми, кастрации, обезпаразитяване и т.н.?? Thinking
И как би реагирал, ако си майка с количка с малко бебе и срещу тебе изскочат 7-8 едри като каракачанки помияра?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Дано от Нова телевизия да направят репортаж по случая и да зададат конкретни въпроси към общината. До колкото знам сегашната политика била бездомните кучета да не се взимат в приюти, а само да се кастрират и да се връщат там откъдето са взети. Проблемът щял да се реши с времето, тъй като животните нямало да се размножават, а да умрат от старост.  ooooh! Но никой не казва какво следва, когато тези бездомни кучета започнат да стават опасни за хората.

# 7
  • Мнения: 5 370
Дано от Нова телевизия да направят репортаж по случая и да зададат конкретни въпроси към общината. До колкото знам сегашната политика била бездомните кучета да не се взимат в приюти, а само да се кастрират и да се връщат там откъдето са взети. Проблемът щял да се реши с времето, тъй като животните нямало да се размножават, а да умрат от старост.  ooooh! Но никой не казва какво следва, когато тези бездомни кучета започнат да стават опасни за хората.
Проблемът е, че, за жалост, нямам снимки....толкова се бях разтреперала от страх и за мъжа ми, че забравих въобще, че имам камера на телефона си. ooooh!
Иначе съм готова-и той-да застанем и да говорим с тях, ако желаят.
Писнало ми, вярваш ли? ooooh! ooooh!

# 8
  • Мнения: 9 905
ааа, милинките кучинки, как така ще ги биете със сопи, те са по-добри от нас, озверелите майки тук  Naughty може някоя родителка-вампирка да ги е ритнала и те затова са озлобели.

# 9
  • Мнения: 7 474
Видяхме ги в петък с Тео , Лили , Руска и Бифана бяхме точно там. Confused
Песовете са огромни, много и налитат - наистина е страшно Confused
Точно до детската площадка са и наистина са озверели.
Не ми е жал, честно  Close

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 14:18 от L е о

# 10
  • Мнения: 103
Как предлагаш да се реши проблема?


На въпроса ти отговарям с въпрос-къде потъват средствата, отпускани за приюти, програми, кастрации, обезпаразитяване и т.н.?? Thinking
И как би реагирал, ако си майка с количка с малко бебе и срещу тебе изскочат 7-8 едри като каракачанки помияра?

Подчертавам, че съм попадал в подобни ситуации, написах ти го, и знам какво е, влизам ти в положението; смятам, че да, категорично нещо трябва да се направи, но остава въпроса КАКВО?

Тити уж на шега загатва нещо вярно, но айде да не влизам в пререкание.. ще ми е интересно какво ще кажат от Нова.

# 11
  • Мнения: 7 723
Точно тая глутница от едри, еднакво изглеждащи песове-
видимо роднини я видях с очите си оня ден в Южния парк.
Разликата беше в тома, че пребиваваха кротко в гората до алеите
 и в момента, в който някой дръзнеше да мине по алеята
изкачаха едно с лед друго с бесен лай...
 
Видяхме ги в петък с Тео , Лили , Руска и Бифана бяхме точно там. Confused
Песовете са огромни, много и налитат - наистина е страшно Confused
Точно до детската площадка са и наистина са озверели.
Не ми е жал, честно  Close
Лео ме е преварила...
Свракич, дано писмото има ефект...

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 14:17 от Руска

# 12
  • Мнения: 7 723
ааа, милинките кучинки, как така ще ги биете със сопи, те са по-добри от нас, озверелите майки тук  Naughty може някоя родителка-вампирка да ги е ритнала и те затова са озлобели.
Не си сериозна, нали? Thinking

# 13
  • Мнения: 9 905
ааа, милинките кучинки, как така ще ги биете със сопи, те са по-добри от нас, озверелите майки тук  Naughty може някоя родителка-вампирка да ги е ритнала и те затова са озлобели.
Не си сериозна, нали? Thinking
визирам една скорошна и дълга тема. Иначе съм категорична по отношение на бездомните кучета - кастрирани или не, не искам да ги виждам.

# 14
  • София
  • Мнения: 61
Аман от тези гнусни помияри навсякъде!!!
Да, че чак и в парламента ги има Laughing

# 15
  • Мнения: 274
Дано от Нова Тв се задействат. Жози, не мога да си представя какъв ужас си изживяла. Подкрепям позицията на тити, въпреки че никога не съм се сблъсквала с подобен проблем и въпреки че мнооого обичам животните и въпреки че ми става мнооого жално само при мисълта какво ли ги правят като ги приберат.
Но в случая въпроса е поставен така "кучетата" или "гражданите". Naughty

# 16
  • Мнения: 5 370
ЛЕО и Руска-имам молба към вас.
Знаем се лично, моля ви, ако Нова се свържат с мене-ще помогнете ли? Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 7 723
ЛЕО и Руска-имам молба към вас.
Знаем се лично, моля ви, ако Нова се свържат с мене-ще помогнете ли? Praynig Praynig
Да, с най- голямо удоволствие....
...бих отишла лично да ги изтребя...

# 18
  • Мнения: 7 474
ЛЕО и Руска-имам молба към вас.
Знаем се лично, моля ви, ако Нова се свържат с мене-ще помогнете ли? Praynig Praynig

С каквото може  Peace

# 19
  • Мнения: 7 723
.грешчица Blush

# 20
  • Мнения: 103
Дано от Нова Тв се задействат. Жози, не мога да си представя какъв ужас си изживяла. Подкрепям позицията на тити, въпреки че никога не съм се сблъсквала с подобен проблем и въпреки че мнооого обичам животните и въпреки че ми става мнооого жално само при мисълта какво ли ги правят като ги приберат.
Но в случая въпроса е поставен така "кучетата" или "гражданите". Naughty

Какво мислиш, че ги правят? Даряват им вечен покой за да осигурят покоя и на "гражданите". Ето, Руска даже е готова за кучешки геноцид..

# 21
  • Мнения: 274
Дано от Нова Тв се задействат. Жози, не мога да си представя какъв ужас си изживяла. Подкрепям позицията на тити, въпреки че никога не съм се сблъсквала с подобен проблем и въпреки че мнооого обичам животните и въпреки че ми става мнооого жално само при мисълта какво ли ги правят като ги приберат.
Но в случая въпроса е поставен така "кучетата" или "гражданите". Naughty

Какво мислиш, че ги правят? Даряват им вечен покой за да осигурят покоя и на "гражданите". Ето, Руска даже е готова за кучешки геноцид..


Хамелеон, много добре знам какво ги правят. Именно затова и написах, че ми става жално само при мисълта за това...
Интересува ме, ти как би реагирал, ако обезумял пес, огромен...се нахвърли на племеничките ти? Ще предприемеш ли нещо? Много ми е интересно...надявам се да ми отговориш.

# 22
  • Мнения: 5 370

Интересува ме, ти как би реагирал, ако обезумял пес, огромен...се нахвърли на племеничките ти? Ще предприемеш ли нещо? Много ми е интересно...надявам се да ми отговориш.
Mr. Green Mr. Green Същият въпрос му зададох и аз, преди 2 минути.
Само че в спамърската тема.

# 23
  • Мнения: 7 723
Дано от Нова Тв се задействат. Жози, не мога да си представя какъв ужас си изживяла. Подкрепям позицията на тити, въпреки че никога не съм се сблъсквала с подобен проблем и въпреки че мнооого обичам животните и въпреки че ми става мнооого жално само при мисълта какво ли ги правят като ги приберат.
Но в случая въпроса е поставен така "кучетата" или "гражданите". Naughty

Какво мислиш, че ги правят? Даряват им вечен покой за да осигурят покоя и на "гражданите". Ето, Руска даже е готова за кучешки геноцид..
С риск да превърна и тая тема в поредната такава-
ще ти кажа- за мен покоя на гражданине е по- важен от кучешкия такъв.
И защо гражданите "помияролюбци" не си приберат
горките бездомни животинки в къщи?
 Не ме разбирай погрешно- обичам животните,
имам куче- 60 килограмово, ама си го гледам в къщи...
...разхождам го на определените за тази цел места, и то- вързано...

п.п- за другото- Миглена те е питала вече... Simple Smile

# 24
  • Мнения: 103
Отговорих вече в спамърската.. пак нещо не се разбрахме.. много емоции, много нещо.. като се успокоите може и да дискутираме въпроса..

# 25
  • Мнения: 7 723
Отговорих вече в спамърската.. пак нещо не се разбрахме.. много емоции, много нещо.. като се успокоите може и да дискутираме въпроса..
Пфуууу...успокоих се.... Flutter
Кажи сега ква е дискусията.... Whistling

# 26
  • Мнения: 5 370
Ами аз го разбирам така-ако те наръфат 3 кучета по десния бут-то подложи и левия на следващите 3.
А може би греша? Mr. Green
П.С. Отивам да си успокоявам нервите под завивките, вие си дискутирайте. Whistling

# 27
  • Мнения: 5 370
Копирам си и тук постинга от другата тема:

Хамелеонче, ми предложи тогава алтернатива на газовия пистолет? Ок, съгласна съм и на мирна такава, ама каква да е?
Приют-тормозели ги.
Кастриране и пускане навън-теърдо съм несъгласна, зъбите им не ги вадят.
А предложи ти тогава, а? Ето, слагам виртуалната кръгла маса на дискусията.
(преди това смятам малко да подремна обаче)
П.С. В случая кучетата реагираха 'стадно", на принципите на глутницата. Когато мъжът ми ги разгони, той тръгваше ПООТДЕЛНО срещу всяко от тях. Това не е случайно, нали?
И той поназнайва някои нешица за кучешката психианализа.

# 28
  • Мнения: 103
Не, дискусия няма да има.. от моя страна имам предвид. .аз си казах тук и в спамърската какво мисля и в каква посока ми текат мислите.. някой ден може пак да поговорим на спокойствие.. сега отивам да пиша сторито за Дарла Mr. Green

Вкъщи имаме 50 > кг пес, каракачанка.. бесен е направо.. на нашите скоро ще им побелеят косите повече и от мойта Mr. Green Ще предложа на следващата Нова година да го разстрелят с някой газов пистолет Rolling Eyes В Сф за съжаление домашен любимец не мога да си взема, защото съм на квартира..

Прочети какво написах в спамърската, нали? Айде, и аз се отписвам от темата..

# 29
  • Мнения: 5 370
Дадените от тебе примери са несъпоставими-но нали се оттегляш-няма смисъл да продължавам просто. Ще си чакам развръзката с Нова и ще включа и другите потърпевши. Stop

# 30
  • Мнения: 103
Да, не и е сега времето на тая дискусия.. защото все още си.. бясна.
А защо не копира и моите постинги, м?
Айде, почивай там под завивките.. после ще те черпя едно техно Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 370
Да, не и е сега времето на тая дискусия.. защото все още си.. бясна.
А защо не копира и моите постинги, м?
Айде, почивай там под завивките.. после ще те черпя едно техно Mr. Green
Аааа, не се измъквай така по тъча, щото знаеш, че там ми е слабото местенце, налиии? Mr. Green
Ми нямам нищо против да си копираш ти тук, все пак са твои, не съм убедена, че аз сби трябвало да го правя. Peace

# 32
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз също не одобрявам бездомните кучета.
Всяка нощ се будя, защото има една глутница между блоковете, които лаят през ноща като озверели. И налитат на всеки, който мине с колело. Много е неприятно.

# 33
  • Мнения: 1 523
Ако щете вярвайте ,но и маркирани кучета се зъбят и ръмжат срещу хората.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 370
форумът нали бил сила?
една подписка да направим, до Столична община? а?

# 35
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Моя позната беше нахапана от същите тези кучета миналия януари. Тичала сутринта в Южния Парк, като ги видяла забавила ход, но се подхлъзва на снега, пада и те я нападат. Беше нахапана сериозно по краката. Слава Богу, оправи се. Даже пусках тема тогава. Tired


# 36
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 234
ох, в тая пуста София и от кучетата не можахте да се отървете. а уж сте по-отворени, Бат Бойко, ала - бала..
в моя град се създаде център за кастрация от немска фондация. прибират ги животинките, кастрират ги и ги пускат в квартала. така постепенно намаляха и то чувствително. сега по улиците се мярка тук-там някое старо куче, за радост на дъщеря ми, която изпада във възторг. не съм виждала от години малки бездомни-вече не могат да се размножават. дано разни недобросъвестни малоумници не изхвърлят до скоро домашните си животни навън, единствено това може да възвърне проблема...

# 37
  • Мнения: 5 370
форумът нали бил сила?
една подписка да направим, до Столична община? а?
Аз съм ЗА!!! С 2 ръце. Само че ако я направя аз, ще звучи много, даже прекалено, емоционално. Имаш ли опит в подписки, Джем? newsm78

# 38
  • Мнения: 920
Е, сега е мовментът да се включат кучолюбителите. Не те е срам. Те са такива сладки създания. Кому крак, кому ръка. От доста време ми се иска да пусна Бриджит Бардо по нашата поляна.

Какво Бат Бойко. Още Софиянски го каза - С кучетата мога да се справя, но с куче, т.е. помияро- любителите - НЕ.

# 39
  • Мнения: 4 300
И аз съм За. Бих се подписала с две ръце.
И със същите две бих почерпила Руска - за вързаното куче и съобразяването с другите.

# 40
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 234
Какво Бат Бойко. Още Софиянски го каза - С кучетата мога да се справя, но с куче, т.е. помияро- любителите - НЕ.
за това пък се справи чудесно с куп други неща - Хали и пр. Mr. Green
аз пък искам да се оплача от домашните кучета. срещу нас има къща, в която се отглеждат 4 броя овчарки. тези създания всяка нощ тероризират с неистов лай 2 блока с по 5 входа и 8 етажа....

# 41
  • Мнения: 5 370
Е, сега е мовментът да се включат кучолюбителите.
Аз пък си ги пиша наш'къде кучелюбителите, имам предвид тия, дето хранят на поразия де що видят помияри около блокове, кооперации и т.н.
Който иска куче-да си го вземе у дома, да си го обезпаразити, окъпе, ваксинира, нахрани, възпита...и т.н. А не да ми се бие в гърдите. Stop
И ние имаме куче, ловно, но тъй като за мене е лудост гледането му в апартамент на 5-я етаж, то живее в едно село....мъжът ми носи на всеки 2 седмици кила манжда и плаща на човек да го гледа. Толкоз. Другото е безотговорие. Naughty

# 42
  • Мнения: 920
Имаше тук 1 тема за добрия доберман Мишо. Мъчно ми е за Мишо и за децата. Дано да са го намерили. Но... какво прави Мишо без каишка и намордник из софийските улици.

# 43
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз също съм "за" подписка.

# 44
  • Мнения: X
Мразя бездомни псета. По отношение на тях съм за крайни мерки, не ме интересува и на парчета да ги кълцат, само да ги разкарат. Кастрация, не знам какво си - ясно се вижда не само, че няма файда, ами и че се множат гадовете. Не е нормално да се чудя от къде да мина и да изтръпвам от ужас, когато съм с детето.
Ама няма да стане, защото еколозите отново ще излязат да протестират, ще обяснят какви са невинни гадинките и какви ужасни неща им причиняват по приютите и въпроса ще приключи в полза на кучетата. Отново.

# 45
  • Мнения: 920
Какво Бат Бойко. Още Софиянски го каза - С кучетата мога да се справя, но с куче, т.е. помияро- любителите - НЕ.
за това пък се справи чудесно с куп други неща - Хали и пр. Mr. Green
аз пък искам да се оплача от домашните кучета. срещу нас има къща, в която се отглеждат 4 броя овчарки. тези създания всяка нощ тероризират с неистов лай 2 блока с по 5 входа и 8 етажа....


Не знам за програмата ХапИ - за кучета ли се отнася.
А Халите са доста приятно място.

# 46
  • Мнения: 212
В селото на баща ми няма НИТО едно бездомно куче. Проблема е решен отдавна и то по най-ефикасния възможен начин. Просто ловджиите от селото си пробват редовно мерника по бездомните кучета (ако се появи такова, ама от много време не съм виждал). И така бездомни кучета просто няма и няма да има скоро. А вие там в София с добрите и състрадални сърца си ги дръжте и си ги отглеждайте на воля. Проблема си е изцяло ваш на жителите на града. Можете да го решите точно за 2 дена ама на никой не му стиска защото ви е страх от шепа побеснели любители на бездомни помияри които ви се качват на главата и ви казват кое как ще стане. Докога ще търпите терора на тези кресливи кучколюбители. така че не се оплаквайте ами се вижте самите вие че позволявате на 1 % от жителите на София да разиграват другите 99 % по отношение на бездомните кучета...

# 47
  • Мнения: 920
В селото на баща ми няма НИТО едно бездомно куче. Проблема е решен отдавна и то по най-ефикасния възможен начин. Просто ловджиите от селото си пробват редовно мерника по бездомните кучета (ако се появи такова, ама от много време не съм виждал). И така бездомни кучета просто няма и няма да има скоро. А вие там в София с добрите и състрадални сърца си ги дръжте и си ги отглеждайте на воля. Проблема си е изцяло ваш на жителите на града. Можете да го решите точно за 2 дена ама на никой не му стиска защото ви е страх от шепа побеснели любители на бездомни помияри които ви се качват на главата и ви казват кое как ще стане. Докога ще търпите терора на тези кресливи кучколюбители. така че не се оплаквайте ами се вижте самите вие че позволявате на 1 % от жителите на София да разиграват другите 99 % по отношение на бездомните кучета...


Щот сме ивропейци.

# 48
  • Мнения: 9 865
Жозефина, Руска и всички други... говорите за Южния парк, където се разхождате.
А в квртала, в който живеем в момента, има огромна глутница от помияри, може би са над 10,
които кръстосват около блоковете нощ и ден и лаят през нощта, разлайват и домашните
и става ужас. Една вечер, към 9 часа, мъжа ми отиде до магазина за хляб и вода и се върна
блед като платно, нападнали го кучетата, едва се беше измъкнал без ухапване. Всеки ден се
плаша как ще си вляза във входа, ако са там... Ами децата?!
Това е просто ... не знам, нямам думи. Има хора от блока, които ги хранят... иде ми да ги обеся.

# 49
  • Мнения: 103
Ахахаха, с риск да съм единствен.. баси не е истина колко жестокост, мъка и ЗЛОБА има на тоя свят Mr. Green Добре, че не сте кърмачки и не възпитавате деца.. тогава направо щях да се застрелям щот не е истина на де отива света Mr. Green

Не, не съм помияролюбител.. щом питате Mr. Green

# 50
  • Мнения: 9 865
Мъка и злоба... аз съм виждала с очите си разкъсана ръка на 3 годишно дете, виждаше се кокалът, мускулът беше разпорен. Майката на детето припадна, братовчед ми е, аз се обадих на бърза помощ, те казаха ние да го закараме...
Нищо му нямаше на детенцето, просто едно кученце го беше захапало мъничко.

# 51
  • Мнения: 103
Аз вече писах и в спамърската за това.. и аз съм хапан.. и какво? Ами тука разни майки дето се опитват да хапят всеки заради това, че са в перманентен цикъл: и по тях ли да стрелям? Това ли е начина?

# 52
  • Мнения: 9 865
Като няма начин и това е начин ебати. Не съм чула някой да се е сдобил с тетанус през нета.

# 53
  • Мнения: 9 905
Аз вече писах и в спамърската за това.. и аз съм хапан.. и какво? Ами тука разни майки дето се опитват да хапят всеки заради това, че са в перманентен цикъл: и по тях ли да стрелям? Това ли е начина?

айде спри се, вече си неадекватен.

# 54
  • Мнения: 103
Тетанус?

Да, естествено, че аз ще съм неадекватен.. щом съм единствен.. абе оправяйте се, вадете пушките и почвайте направо от балкона да ги трепете гнусните помияри.. може и да ви размине малко злобата.

# 55
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
айде спри се, вече си неадекватен.

Аха! И леко досаден!

# 56
  • Мнения: 9 865

Тетанус е остра инфекциозна болест, заразяването от която става при проникване на причинителя (тетаничните бацили) през повредената при ухапването от куче кожа на човека. Образувалият се в човешкото тяло тетаничен токсин води до увреждане на двигателните клетки на централната нервна система.

# 57
  • Мнения: 103
Да, така е, случайно съм учил ветеринарна медицина та поназнайвам това онова за тия неща. Да, тетануса е опасна работа, това сериозно. Дори се обадих на няколко мои познати ветеринари да ми опреснят нещата. По тази причина предлагам като напишете подписката за избиването на всички гнусни помияри да включите в нея и искане в най-скоро време да се претопят и всички пирони и подобни потенциални източници на тетанус. Мамка им пирони, лошо ви се пише. После при следващия дъжд избийте и всички охлюви, че и те са гадни паразито-носители. Не пропускайте и птиците - знаете как е, птичи грип и други разни такива щуротии. Говоря сериозно, избийте всичко потенциално опасно около вас и осигурите сигурен живот за децата си/ни и малко душевно спокойстиве за вас самите. Нищо, че още като свършите с масовто изтребление на всякви гнусни твари може огромен метеорит да размаже Земята и всичко да приключи Mr. Green

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Как предлагаш да се реши проблема?


да се убиват

# 59
  • Мнения: 2 759
                       Аз подкрепям Хамелеон  Peace (или както там..)... Това са животни и за тях е нормално да хапят. Принципно, нали. Чуденката ми е защо никога не се обсъждат начините за справяне с подобни ситуации, а всички просто са съгласни, че тези животни трябва да бъдат убити? Това са съвсем естествени неща за животните, все пак. Бтв, какво би било ако в Африка избият всички крокодили, примерно, м  ooooh!?

# 60
  • Мнения: 212
Просто и ефикасно. Винаги съм твърдял че простите решения на проблемите са най-ефикасни. Най-простото решение на проблема с кучетата е тях просто да ги няма. А как ще ги няма... знаем как. но докато се правите софиянци на големи европейци и природозащитници ще си живеете с кучетата. това е...

# 61
  • Мнения: 212
 ....Бтв, какво би било ако в Африка избият всички крокодили, примерно, м  ooooh!?
Глупости на търкалета говориш. В Африка крокодилите не се разкарват по улиците на големите градове. Ако в града имаше крокодили познай кой кого щеше да изтрепе - хората - крокодилите или крокодилите - хората. Всяко животно си има място в природата. Крокодилите - в дивите реки, хората-в градовете, кучетата -  в домовете на хората. Куче извън дома на човека вече се превръща в опасност и трябва да бъде отстранено.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Куче, което напада човек се убива

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
И на мене вече ми пада пердето...Обожавам кучетата, но това вече е МНОГО опасно. Зимата ще ме е страх да мина покрай блока си пеша, защото всичко наоколо е населено от глутница песове - поне двайсетина са, ГРАМАДНИ, предвождани от един аржентински дог/ или поне мелез с такъв баща - същинско дого аржентино, но някак не ми се вярва някой да изхвърли куче за 2000 бона на улицата/, като огладнеят, Бог знае колко кръвожадни могат да станат.
Ако минеш покрай тях по тъмно и си сам - нападат. Вече наистина съм решила да се обадя в Екоравновесие да се подрижат, колкото и да ми е мъчно за паленцата на една от кучките от глутницата...

# 64
  • Мнения: 103
За протокола: някъде да съм написал, че мястото на бездомните кучета е на улицата?! Някъде да съм написал, че не са проблем? Някъде да съм написал, че не съм "ЗА" решаване на проблема? Но а някой е на мнение различно от вашето за убийството и веднага се превръща в "помияро-любител": що така? Еми точно щото сте прекалено емоционални и разгорещени нищо няма да излезе от дискусията.. нито пък тя ще има някакво практическо значение..

Какво стана с Нова?

# 65
  • Мнения: 7 723
...
Това е просто ... не знам, нямам думи. Има хора от блока, които ги хранят... иде ми да ги обеся.
А, точно това е големия проблем!

# 66
  • София
  • Мнения: 3 099
Обожавам кучета и ми е мъчно, че заради животни като нас, хората стигат до тук... Но само като си помисля, че утре моето дете може да стане невинна жертва, мутирам в чудовище по темата...

# 67
  • София
  • Мнения: 18 679
...
Това е просто ... не знам, нямам думи. Има хора от блока, които ги хранят... иде ми да ги обеся.
А, точно това е големия проблем!
И при нас е същото. Но се чудя от хора, които си събраха строителните отпадъци и ги изхвърлиха пред нашия вход, да не им развалят гледката пред техния, какво ли друго да очаквам Close

# 68
  • Мнения: 5 370
Пуснала съм си координатите в мейла, очаквам да се обадят-ако въобще решат да го направят.
Ако ли не-ще атакувам други телевизиии.
Защото:

Зимата ще ме е страх да мина покрай блока си пеша, защото всичко наоколо е населено от глутница песове -
Ако минеш покрай тях по тъмно и си сам - нападат. Вече наистина съм решила да се обадя в Екоравновесие да се подрижат, колкото и да ми е мъчно за паленцата на една от кучките от глутницата...

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Няма да ти се обадят от Нова. Щяха да се свържат с теб само ако някой е зверски нахапан и умира

# 70
  • Мнения: 5 370
Няма да ти се обадят от Нова. Щяха да се свържат с теб само ако някой е зверски нахапан и умира
И аз това си го помислих, Де. Нали знаеш-най-добрата новина е тази, в която има най-много кръв.......... ooooh!
Иначе четат тук на поразия , че и се намесват, ама нали няма умиращи, както казваш ти.... Tired

# 71
  • Мнения: 822
Ами не мисля,че работата на медиите е да тичат за всеки сигнал.Има си служби за тази цел.Ако си се обадила в тази служба и оттам не реагират,тогава може да звъните по вестници и телевизии.Ако някой подаде сигнал за агресивни кучета,обикновено реагират.Може да не приберат всичките,а само част от глутницата,но го правят...И е ясно,какво правят с тях...
Такива служби има към всяка община доколкото зная.
Аз съм от тези за бесилката,дето хранят помиярите,но не бих защитила нападащо куче...
И мисля,че и нито един член на природозащитна организация не би го направил...

# 72
  • Мнения: 5 370
Ниара, може и да си права. В такъв случай се чудя до Екоравновесие ли трябва да се подаде сигнал? Щото, ето, оказва се, че само в рамките на една седмица сме три, които сме забелязали въпросната глутница на едно и също място. ooooh!

# 73
  • Мнения: 2 716
Тук ври и кипи.
Страхувам се от бездомни кучета. И още повече - от глутници бездомни кучета. И щом ги има в най-централния парк, какво да кажем ние с гайдите? Но си мисля, че кучкарите са за тепанье. Хранят ги (и аз ги храня - когато имам кокали) Но си има и такива, дето специални "грижи за бездомните" полагат. Носят попари и пр. И съответно "одомашняват" кварталния любимец. А той,от своя страна, "пази" и хапе. Щото там го хранят.
И кучкарите с домашни любимци, които пускат питомците си "сами" да се разходят. Щото, видите ли, кучето му е "добро".
Страх ме е от кучета, но повече ме е страх от човеците, честно да си кажа.

# 74
  • Мнения: 103
Най-нарая темата започва да влиза в правия път.. ще се сетите, че всичко тръгва от хората и там трябва и да свърши.. "помиярите" са просто collateral damages, жертви по между другото Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 326
С риск да си навлека яростта на "природозащитниците" ще кажа, че единственият начин е този на кмета на Букурещ преди години.
Разпоредил една нощ всички ловни дружинки в Букурещ  да излязат и отстрелят бездомните псета. Осъмналите румънци надали вой до Бога, заплашвали го, имало протести, но всичко се забравило след няколко месеца.
Резултатът - повече в статистиката на този град нямало ухапани деца, старци, мръсотия и изпражнения от псета по улиците и воня също липсвала. Peace

# 76
  • Мнения: 5 370
Най-нарая темата започва да влиза в правия път.. ще се сетите, че всичко тръгва от хората и там трябва и да свърши.. "помиярите" са просто collateral damages, жертви по между другото Rolling Eyes
Хами, ама аз това го знам, само че не ми помага.
Какво предлагаш-да почна да тепам и хюманите ли? newsm78
Щом требе.....

# 77
  • Мнения: 103
Да, заеми се с хюмъните Mr. Green Макар че това е обречена мисия Peace

Грешната - според мен - дума в цялата тая тема е това "тепане".. изобщо не говоря за ничие тепане..

Аnettе никаква ярост не можеш да си навлечеш: тук яростта е от друго място Sunglasses

# 78
  • Мнения: 326
Hamaelleon ™, знам само, че на чуждо д**е  и 100 ухапвания са малко... Wink Wink

# 79
  • Мнения: 103
Ако беше чела внимателно какво писах тук и в спамърскаат по въпроса щеше да си наясно, че съм лично потърпевш преди години и този ти коментар щеше да липсва.

# 80
  • Мнения: 326
Hamaelleon ™, споко, човече! "Коментарът" ми по-горе няма ни най-малкото намерение да те засегне лично. Айде, със здраве и лека вечер!

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 21:07 от Anette

# 81
  • София
  • Мнения: 6 370
Сърдечко, нямам опит в организирането на подобни подписки, но вероятно най-удобна ще е формата от bg-petition, която е ползвана и за други обществени проблеми. ще се подпиша на всяка цена. вероятно, ако се включи и сдружение НБМ, ще има повече тежест?
въпросът е сериозен и е време някой отново "да разлае кучетата", защото 18 години не стигат...

не разбирам, защо изобщо влизате в разговор с Hamaelleon? игнорирането на троловете е единственият начин за борба с тях.
 

# 82
По повод кастрирането на уличните помияри и пускането им обратно на свобода, една жена каза по тв-то преди време "Ама те не ни изнасилват, а ни хапят" Simple Smile

# 83
  • Мнения: 13 512
Мразя бездомни псета. По отношение на тях съм за крайни мерки, не ме интересува и на парчета да ги кълцат, само да ги разкарат. Кастрация, не знам какво си - ясно се вижда не само, че няма файда, ами и че се множат гадовете. Не е нормално да се чудя от къде да мина и да изтръпвам от ужас, когато съм с детето.
Ама няма да стане, защото еколозите отново ще излязат да протестират, ще обяснят какви са невинни гадинките и какви ужасни неща им причиняват по приютите и въпроса ще приключи в полза на кучетата. Отново.
aбсолютно съм съгласна с мението.В Балчик също няма нито едно бездомно куче- и там местната ловна дружинка е решила проблема.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 654
Да не говорим за любимците на пенсионерите около блока, които са нахранени, напоени и почесани зад ушите...Разхождат се като господари и лаят по майки с колички, деца с колелета и т.н. Няма покой от тях! Мисля че трябва да се подходи радикално-старите, болните и агресивните да се евтанизират, за останалите кастрация. Но за това е нужно време и пари, които сигурно ще потънат в нечий дълбок природозащитнически джоб Sick

# 85
  • Мнения: 5 370
Не получих никакъв отговор от Нова ТВ, дето викаше Деяна, ако няма изяден до кокали-не ги интересува.
Чудя се оттук нататък дали да се обадя на т.нар. "Екоравновесие"?
Или на кого въобще?

# 86
  • София
  • Мнения: 6 370
не обаждане, душко.
писмо с входящ номер.
до общината с копие до който се сетиш (медии и пр.) за тежест, до Екоравновесието.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 480
С риск да си навлека яростта на "природозащитниците" ще кажа, че единственият начин е този на кмета на Букурещ преди години.
Разпоредил една нощ всички ловни дружинки в Букурещ  да излязат и отстрелят бездомните псета. Осъмналите румънци надали вой до Бога, заплашвали го, имало протести, но всичко се забравило след няколко месеца.
Резултатът - повече в статистиката на този град нямало ухапани деца, старци, мръсотия и изпражнения от псета по улиците и воня също липсвала. Peace

Ето това за мен е вариант, хапало ме е бездомно куче и не, не съм го предизвикала - дори не видях откъде дойде, само зъбите му преди да ги забие!
Не виждам смисъл да се дават още пари на Екоравновесие, кучкарници, диспансери и т.н., видя се, че работа не вършат - за толкова години кучетата не намаляха.  Напоследък съм с усещането, че нормалният българин ще стане малцинство - от толкова толерантност към кучета и цигани!
Ноооо , за съжаление идват избори , така че не очаквам никакви мерки дотогава и по двата въпроса.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Мразя бездомни псета. По отношение на тях съм за крайни мерки, не ме интересува и на парчета да ги кълцат, само да ги разкарат. Кастрация, не знам какво си - ясно се вижда не само, че няма файда, ами и че се множат гадовете. Не е нормално да се чудя от къде да мина и да изтръпвам от ужас, когато съм с детето.
Ама няма да стане, защото еколозите отново ще излязат да протестират, ще обяснят какви са невинни гадинките и какви ужасни неща им причиняват по приютите и въпроса ще приключи в полза на кучетата. Отново.
aбсолютно съм съгласна с мението.В Балчик също няма нито едно бездомно куче- и там местната ловна дружинка е решила проблема.
и в Бургас няма между другото! Което определено мн ме радва.

# 89
  • Мнения: 912
Подобен случай, днес на този светъл празник ми се почерни деня, нито можахме да се доберем до храма да запалим свещичка, щяхме да се обърнем на няколко пъти с триколката по тези тротоари, а при Бързаков на уж направената писта за колички, направо се хлъзгахме като за световно по фугурно пързаляне и почти я обърнах по глава, разбира се никой не помогна...  Като за капак на всичко на KFC в Люлин също едва се покатерихме по стълбите, после ни прередиха доста хора ( ако тези хора работеха така в Aмерика, с неспазването на опашки, пренебрегването на родители с деца, бавно и мудно обслужване, досега да са ги изгонили!  #Cussing out ) и накрая след като благополучно  седнахме с храната, малката естествено искаше на пързалката, и току станах, за да я пусна, обръщам се и гледам гълъби накацали на масата ни и отнасят пилешкото, а наоколо само бездомни кучета и...просячета, a на съседната маса майки се смееха при вида на нашата злополучна случка с храната, е това просто ме вбеси- едва ли го има в друга държава, пък било то и Румъния, каквото искат и да нив тълпяват нашите политици! Просто нищо в този град не е устроено за деца, инвалиди, възрастни и т.н. Rolling Eyes
Ох, извинявайте за офф-а и за черногледството, ама напоследък само чета за деца блъснати от колелета, нападнати от бездомни помияри и какви ли още не безумия, повярвайте ми, все още се ядосвам, защото избрах да се върна тук, а то се оказа, че правя не крачка назад, ами се връщам светлинни години назад, много сме зле!
Дано поне сме духовно щастливи, защото нали любовта хранела душата  Praynig

# 90
  • Мнения: 822
Не виждам смисъл да се дават още пари на Екоравновесие, кучкарници, диспансери и т.н., видя се, че работа не вършат - за толкова години кучетата не намаляха. 
Първо,повечето парични средства (ако не и всички) за кастрация и обезпаразитяване идват от чужбина.Колко се "усвояват" по неведоми пътища,нямам идея,но е факт,че повечето мъжки кучета са кастрирани (поне така беше в моя роден град).
И още нещо,което ми прави впечатление в нашия град,който не е много голям...Доста собственици на домашни любимци оставят мъжките си питомци да задоволяват нагона си върху уличните женски.И никак не са малко тези загрижени за физическото и психическо здраве на любимците си собственици...Така е по-лесно,отколкото да кастрират животното си или да го натъпчат с хапове.Тях кой ще накаже?Е,това е само една от причините,животните да не намаляват...
Като добавим и част от движещите се с клошарите животни,които са доста здрави и охранени (и голяма част от тях некастрирани,защото няма как да ги хванат),животните,отглеждани в ромските махали,които също мигрират(дали дори и ловните дружинки ще успеят да припарят там) и по-малката част изхвърлени или "пуснати" на свобода кучета,аритметиката е ясна...
Кучетата няма да намаляват...

# 91
  • Мнения: 48 023
и аз искам всички кучета или на каишка при собствениците им и далеч от детските площадки, или мъртви! съжелявам, но имам две деца, и отдавна не ме умиляват горките кученца Crossing Arms

# 92
  • София
  • Мнения: 1 480
Няма никакво значение откъде идват парите, факт е, че независимо по каква причина те са дадени напразно - резултат няма.

# 93
# 94
# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 842
не ги разбирам тези хора, дето защитават бездомните кучета. Ето сега по повод случката с разкъсаното дете - това трябва да се случи с още колко деца, за да се вземат някакви мерки и то крути мерки, а не някакво си кастриране и незнам кво си. Ама то най-малкото е грозно бе, хора, да гледаш мотаещи се кучета из големите градове, да не говорим, че ходиш по л...а, да не говорим, че е много опасно. Аз изпитвам панически страх като видя бездомно куче още повече когато съм с детето. Незнам защо на някои хора са по-мили опасните бездомни кучета, отколкото хората. Всъщност като се замисля и те не са застраховани от подобна случка, да не дава господ.

# 96
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Веднъж и на мен се опита да ми се нахвърли едно куче ,добре че имаше един мъж на улицата та успя да го изгони ,тогава изтръпнах цялата и се страхувам много като видя бездомни кучета Confused .
Така че който е фен на бездомните кучета моля да  ги приюти и да не ги пуска на улицата да нападат хората Peace

# 97
  • Мнения: 288
  Аз съм виждала как стопанин насъсъка кучето си срещу котка и то я удуши пред очите на децата на една площадка. А научи ли се куче да убива, то може да нападне и човек. Но в случая е виновен стопанина, него трябва да го гръмнат ловните дружинки. А такива собственици, способни на това, са способни да си натирят животинката на улицата. И става опасно.
  Виждала съм как "хора" издевателстват над бездомни животни, правят ужасни неща. После такива малтретирани кучета се нахвърлят върху невинен човек.
   Опасни са не "нахранените и почесани зад ушите от пенсионери" кучета, а побеснелите от глад и нещо друго. Кастрираните и нахранени кучета не са агресивни.
 Разбирам страха на майките , жал ми е за детенцето, но дори и да искате, не можете да избиете всички кучета. Правени са такива опити, но безуспешно. Където има хора, има и кучета. Проблемът може да се разрши с хуманни средства, но тези от които зависи това, не го правят.

# 98
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Да определено не кучетата са виновни ,а ние хората като ги изоставяме по улиците и те се размножават и търсят начин да оцелеят  Naughty

# 99
  • Мнения: 2 492
Сутрин излизам рано за работа ... вече в 6 е още тъмно . Чува се само лай на на кучета , хора скупчени по 5 - 6 седят на спирката и гледат леко неспокойно , дали няма някое да реши , че е време за закуска .
Хората седят като в капан , не смеят да мръднат , кучетата вилнеят , лаят ...
Жена пресича улицата , изведнъж едно от кучетата надава вой , всички се втурват .
Действието се развива за секунди ... жената бе нахапана от поне 6 " кученца " , пищеше .
Никой не се помръдна и аз нали съм Супер мен  Confused се впуснах да гоня кучетата .
Е не ме нахапаха , криех се зад един чадър - чадъра е зле , аз съм добре . ooooh!
Качих се в колата , глутницата реши да ме изпрати ... мили кученца .
Ще си взимам скоро едно устройство - насочва се към кучетата , не не е пистолет - действа на принципа на някакви вълни и разбеснялото куче обикновено подвива опашка и зачезва .
Съветвам ви и вие да си снабдите .
Какво ли ще ми направят другите от глутницата , докато се разправям с приятелчето им - не знам и се надявам да не разбера .

# 100
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
В една друга тема ни се обясняваше, как кучетата нападали само лоши хора, които ги предизвикват и се чудя горкото дете на 1 годинка, какво ги е подразнило.
Нямам повече думи, освен всички кучета от улиците да изчезнат!

# 101
  • Мнения: 13 512
По- подробно днешната новина:
Момченце на една година почина, след като бе разкъсано от бездомни кучета във великотърновското село Самоводене. Трагичният инцидент е станал в кравеферма в селото.
Семейството на починалия Лео живеело в битово помещение на фермата. Те пристигнали в Самоводене преди 2-3 дни. Семейството е от Дряново и е от ромски произход. Майката – 23-годишната Веска Василева, заедно с нейния брат, били наети като общи работници в кравефермата. Тя оставила бебето и по-голямата му сестра да спят и отишла до съседен обор, за да донесе вода. Междувременно децата се събудили и излезли на двора, където били нападнати от десетина кучета.
Жената чула писъци и кучешки лай, бързо се върнала в и се натъкнала на зловещата сцена. Дъщеря й не е пострадала. Бездомните животни са откъснали дясното краче на момченцето, разкъсали са мускулите на лявото му бедро, по тялото е имало и множество охлузвания. Трупът на детенцето е откарано за аутопсия в областната болница във Велико Търново.

На мястото на трагичния инцидент веднага са пристигнали служители на полицията. Те са успели да застрелят едно от кучетата. По случая е образувано досъдебно производство. "

# 102
  • Мнения: 288
  Ох, кучетата много мразят ромите. Нещо в миризмата им ли ги вбесява, но наистина е така. Побесняват и много ги лаят, дори и кротките кучета стават агресивни към тях, забелязала съм го.Горкото детенце... Sad

# 103
  • Мнения: 5 370
Работя по въпроса и имам нещо предвид, но засега само това мога да кажа. Искрено се надявам да се получи. Peace

# 104
  • Мнения: 2 492
Работя по въпроса и имам нещо предвид, но засега само това мога да кажа. Искрено се надявам да се получи. Peace

Ако е нещо смислено с радост ще се включа ... шока от тази сутрин още ме държи .
В момента пред нас има поне 5 - 6 , лежат и чакат поредната окъсняла жертва .
А лая им е просто влудяващ .
Обичам кучетата , но се нервирам на хората отговорни да се стигне дотам , че съм на път да ги намразя . 

А това за момченцето е потресаващо ... що сега някой не дойде да напише как се нервираме без нужда и как трябва да се успокоим .
Егаси - едногодишно детенце , това ли заслужава . Cry

# 105
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Четох за детето, ще си споделя и тук мнението:
Представяте ли си каква болка е било, живо дете, една душичка на 1 годинка, да я разкъсат жива.
Просто се разтрепервам.
Всеки има дете, аз имам племенниче. Само при мисълта се разтрепервам.

Докога ще се допуска това?
Докога ще има бездомни и скитащи, изгладнели кучета?


Какво става с подписката?

# 106
  • София
  • Мнения: 2 840
Честно казано, моите контакти с такива животни винаги са били стресиращи.За майка са били и болезнени - хапана е.Живеем в центъра, амабащ в центъра, да му се не знае, до НДК и в местната градинка има няколко такива.И като се появят, никой не смее да ги закачи, щото са агресивни.Просто си изнасям детето.

Признавам си, че съм за радикални мерки.Нагледах се на репортажи за жестокостта на хората към животните,много тъжно, наистина, ама този проблем просто трябва да се реши.Аз не мога да разчитам на това, че някакво бездомно животно е "добро", "кротко" и много "сладко".То няма място на улицата.

Да не подхващам темата за домашните кучета и за намордниците, че съвсем ще се отплесна.

Ако има някаква подписка, ще я подкрепя.

# 107
Здравейте!

Аз имам предложение.Т.к. знаете всички, има много организации които защитават бездомните кучета,нека тези организации и конкретните лица начело на тези организации, да бъдат отговорни за всичко това което се случва.Когато осъдят един от въпросните защитници,ще видим дали ще има повече бездомни кучета.
Освен това не само бездомните кучета са проблем.Масово можете да видите по паркове и градинки свободно разхождащи се "домашни" кучета.Не само това но извършващи нуждите си или дишащи  непосредствено до бебешки колички!!!Ако някоя майка дръзне да протестира,върху нея се изсипват красноречиви "поздрави".Предполагам и вие сте били свидетели или потърпевши.
По въпроса,че кучетата реагирали само на хора,които не харесват:последния ден преди да родя се разхождах по улицата и един доберман явно който не ме е харесал скочи върху корема ми.Наблизо имаше кола на СОТ,скочиха момчетата и дойдоха да ми помогнат.Собственичката изтъкна пред тях,че кучето не ме харесва и за това така реагирало.В отговор те и казаха,че утре ако видят кучето отново без каишка ще бъде застреляно.Няма да ви казвам това момиче колко ругатни  отправи по адрес на нероденото ми тогава дете!За такива солени глоби!Ако не се вразумят по сурови мерки!

# 108
  • Мнения: 5 370
Момичета, аз сама не бих могла да я напиша, нуждая се от чужда помощ, признавам си, досега не съм съставяла такова нещо. Моята идея беше да потърся контакт с една конкретна медия, но ми казаха, че в момента всички са в отпуска.
Давайте тук идеи, пишете, може и да сглобим нещо?
Как ви звучи като начало на петицията този мейл, който изпратих-но остана без отговор? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт