Дойде и моят ред да съм....бясна!!!!

  • 4 843
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 822
Не виждам смисъл да се дават още пари на Екоравновесие, кучкарници, диспансери и т.н., видя се, че работа не вършат - за толкова години кучетата не намаляха. 
Първо,повечето парични средства (ако не и всички) за кастрация и обезпаразитяване идват от чужбина.Колко се "усвояват" по неведоми пътища,нямам идея,но е факт,че повечето мъжки кучета са кастрирани (поне така беше в моя роден град).
И още нещо,което ми прави впечатление в нашия град,който не е много голям...Доста собственици на домашни любимци оставят мъжките си питомци да задоволяват нагона си върху уличните женски.И никак не са малко тези загрижени за физическото и психическо здраве на любимците си собственици...Така е по-лесно,отколкото да кастрират животното си или да го натъпчат с хапове.Тях кой ще накаже?Е,това е само една от причините,животните да не намаляват...
Като добавим и част от движещите се с клошарите животни,които са доста здрави и охранени (и голяма част от тях некастрирани,защото няма как да ги хванат),животните,отглеждани в ромските махали,които също мигрират(дали дори и ловните дружинки ще успеят да припарят там) и по-малката част изхвърлени или "пуснати" на свобода кучета,аритметиката е ясна...
Кучетата няма да намаляват...

# 91
  • Мнения: 48 067
и аз искам всички кучета или на каишка при собствениците им и далеч от детските площадки, или мъртви! съжелявам, но имам две деца, и отдавна не ме умиляват горките кученца Crossing Arms

# 92
  • София
  • Мнения: 1 484
Няма никакво значение откъде идват парите, факт е, че независимо по каква причина те са дадени напразно - резултат няма.

# 93
# 94
# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 842
не ги разбирам тези хора, дето защитават бездомните кучета. Ето сега по повод случката с разкъсаното дете - това трябва да се случи с още колко деца, за да се вземат някакви мерки и то крути мерки, а не някакво си кастриране и незнам кво си. Ама то най-малкото е грозно бе, хора, да гледаш мотаещи се кучета из големите градове, да не говорим, че ходиш по л...а, да не говорим, че е много опасно. Аз изпитвам панически страх като видя бездомно куче още повече когато съм с детето. Незнам защо на някои хора са по-мили опасните бездомни кучета, отколкото хората. Всъщност като се замисля и те не са застраховани от подобна случка, да не дава господ.

# 96
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Веднъж и на мен се опита да ми се нахвърли едно куче ,добре че имаше един мъж на улицата та успя да го изгони ,тогава изтръпнах цялата и се страхувам много като видя бездомни кучета Confused .
Така че който е фен на бездомните кучета моля да  ги приюти и да не ги пуска на улицата да нападат хората Peace

# 97
  • Мнения: 288
  Аз съм виждала как стопанин насъсъка кучето си срещу котка и то я удуши пред очите на децата на една площадка. А научи ли се куче да убива, то може да нападне и човек. Но в случая е виновен стопанина, него трябва да го гръмнат ловните дружинки. А такива собственици, способни на това, са способни да си натирят животинката на улицата. И става опасно.
  Виждала съм как "хора" издевателстват над бездомни животни, правят ужасни неща. После такива малтретирани кучета се нахвърлят върху невинен човек.
   Опасни са не "нахранените и почесани зад ушите от пенсионери" кучета, а побеснелите от глад и нещо друго. Кастрираните и нахранени кучета не са агресивни.
 Разбирам страха на майките , жал ми е за детенцето, но дори и да искате, не можете да избиете всички кучета. Правени са такива опити, но безуспешно. Където има хора, има и кучета. Проблемът може да се разрши с хуманни средства, но тези от които зависи това, не го правят.

# 98
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Да определено не кучетата са виновни ,а ние хората като ги изоставяме по улиците и те се размножават и търсят начин да оцелеят  Naughty

# 99
  • Мнения: 2 492
Сутрин излизам рано за работа ... вече в 6 е още тъмно . Чува се само лай на на кучета , хора скупчени по 5 - 6 седят на спирката и гледат леко неспокойно , дали няма някое да реши , че е време за закуска .
Хората седят като в капан , не смеят да мръднат , кучетата вилнеят , лаят ...
Жена пресича улицата , изведнъж едно от кучетата надава вой , всички се втурват .
Действието се развива за секунди ... жената бе нахапана от поне 6 " кученца " , пищеше .
Никой не се помръдна и аз нали съм Супер мен  Confused се впуснах да гоня кучетата .
Е не ме нахапаха , криех се зад един чадър - чадъра е зле , аз съм добре . ooooh!
Качих се в колата , глутницата реши да ме изпрати ... мили кученца .
Ще си взимам скоро едно устройство - насочва се към кучетата , не не е пистолет - действа на принципа на някакви вълни и разбеснялото куче обикновено подвива опашка и зачезва .
Съветвам ви и вие да си снабдите .
Какво ли ще ми направят другите от глутницата , докато се разправям с приятелчето им - не знам и се надявам да не разбера .

# 100
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
В една друга тема ни се обясняваше, как кучетата нападали само лоши хора, които ги предизвикват и се чудя горкото дете на 1 годинка, какво ги е подразнило.
Нямам повече думи, освен всички кучета от улиците да изчезнат!

# 101
  • Мнения: 13 512
По- подробно днешната новина:
Момченце на една година почина, след като бе разкъсано от бездомни кучета във великотърновското село Самоводене. Трагичният инцидент е станал в кравеферма в селото.
Семейството на починалия Лео живеело в битово помещение на фермата. Те пристигнали в Самоводене преди 2-3 дни. Семейството е от Дряново и е от ромски произход. Майката – 23-годишната Веска Василева, заедно с нейния брат, били наети като общи работници в кравефермата. Тя оставила бебето и по-голямата му сестра да спят и отишла до съседен обор, за да донесе вода. Междувременно децата се събудили и излезли на двора, където били нападнати от десетина кучета.
Жената чула писъци и кучешки лай, бързо се върнала в и се натъкнала на зловещата сцена. Дъщеря й не е пострадала. Бездомните животни са откъснали дясното краче на момченцето, разкъсали са мускулите на лявото му бедро, по тялото е имало и множество охлузвания. Трупът на детенцето е откарано за аутопсия в областната болница във Велико Търново.

На мястото на трагичния инцидент веднага са пристигнали служители на полицията. Те са успели да застрелят едно от кучетата. По случая е образувано досъдебно производство. "

# 102
  • Мнения: 288
  Ох, кучетата много мразят ромите. Нещо в миризмата им ли ги вбесява, но наистина е така. Побесняват и много ги лаят, дори и кротките кучета стават агресивни към тях, забелязала съм го.Горкото детенце... Sad

# 103
  • Мнения: 5 370
Работя по въпроса и имам нещо предвид, но засега само това мога да кажа. Искрено се надявам да се получи. Peace

# 104
  • Мнения: 2 492
Работя по въпроса и имам нещо предвид, но засега само това мога да кажа. Искрено се надявам да се получи. Peace

Ако е нещо смислено с радост ще се включа ... шока от тази сутрин още ме държи .
В момента пред нас има поне 5 - 6 , лежат и чакат поредната окъсняла жертва .
А лая им е просто влудяващ .
Обичам кучетата , но се нервирам на хората отговорни да се стигне дотам , че съм на път да ги намразя . 

А това за момченцето е потресаващо ... що сега някой не дойде да напише как се нервираме без нужда и как трябва да се успокоим .
Егаси - едногодишно детенце , това ли заслужава . Cry

Общи условия

Активация на акаунт