"Лято е и слънце грее, ДЕКЕМВРИйчето пее и се смее-II"

  • 12 240
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 333
Гледам, гледам и се чудя какво да напиша дето искам всички да ми отговорят поради простата причина, че се ветрея сама тука ....ама по законите на Мърфи не се сещам Rolling Eyes. Като имам спешна нужда и тука гъмжи народ и никой не може да изпъкне с въпрос  hahaha. Оказа се, че болката над кръста е възпален бъбрек моля ви се   4uu. Абе вчера се връщахме от едно кратко пътешествие и по едни планински завои взе че ми постана малко лошо нещо ей такова  #Silly и казвам на мъжа ми, той вика това е, защото си на задната седалка, аз обаче казвам " да бе да, аз на влакчето на смъртта с главата надолу висях и не ми стана лошо, та сега от някви криви завои моля ти се". И тогава като мълния ме удари мисълта, че болката може да не е от прищипване видите ли, а от бъбрек  smile3555. Иначе два дена ходя на физиотерапия аз .... Mr. Green. та се занесох днес аз и се видя, че имам възпаление... Shocked.
Ааа, сетих се какво да ви питам - 1.има ли бебчета, които са на АМ и имат нощно хранене? Значи при нас положението е следното - допреди да ме заболи гореспоменатия бъбрек, давах цица на Кристиян като се събуди към 4 някъде, той глътне там две, три капки, успокои се и заспи. Казвах си, че така полека лека ще отвикне съвсем от събуждането. да обаче, от петък, откак ми почна кризата, човека се събужда и похапва АМ обилно, сърди се на всичко друго Naughty. Има ли други такива бебоци?
Не знам защо толкова наивно си мислех, че когато Крисчо започне да седи, ще седи постоянно в количката и ще си гледа 1stroller. За мое огромно очудване, ако няма нещо супер интересно на пейзажа наоколо, той започва да се гърчи и пищи. налага се да го взема и той почва да рита от кеф newsm35. Все ми се струва, че другите деца стоят повече  newsm78Та това ми е вторият въпрос 2. вашите бебчета стоят ли дълго в количките?
Е, знам, дълго стана, но нали трябва да има нещо да четете ... след като не пишете  Hug

# 31
  • Мнения: 132
За срещата освен да му сложим начален час 15.30 примерно и който когато смогне да стигне! 
 Peace
Детелини-1.Не, само биба и сок на Хипп.
2.И ние желаем отвисоко да гледаме и се поносваме често. Wink
Лека и любовна  Party

# 32
  • Мнения: 1 212
......Е, знам, дълго стана, но нали трябва да има нещо да четете ... след като не пишете  Hug
Тъй де , тъй  Wink - правилно , одобрявам  Grinning
На въпросите ти detelin4e, да има .  Peace
Георги не е от тях, защото съм мързелива и не можеш ме дигна да правя мляко посред нощ - колко си изсуче толкоз  Hug Mr. Green
Но позната майка скоро сподели, че прави именно така - дава АМ през нощта.
За количката, по познатите пусти маршрути където няма на кого да прави маймунджилъци, Жижо мрънка ако случайно не е заспал или ако не е със забодено шише със сок или мляко.  Sunglasses
Днес даже се сетих за сравнението на esy   с виковете "помощ, помощ" ! От седнало положение, усукан отвсякъде с коланите се беше извъртял странично, с изкарани крака навън и крещеше неистово #Crazy
Другата новост е , че постоянно хвърля разни неща от количката - вчера в Южния загубих един ластик за коса, връщахме се за шапката/ нея слава богу намерихме  ooooh!/ и накрая ....... намерихме една друга изхвърлена от някой подобен пакостник играчка на земята / имало справедливост все пак някаква /  Wink Grinning
Филийка от кога мислите да въвеждате с не6о си? newsm78
За филийка незнам, ама ние си ядем крайщник  bowuu
За протокола - вече обикаляме къщата, целта е коридора с обувките - днес се захранихме с джапанката на мама . Утре въвеждаме на татко чехлите ......  Wink Sunglasses
macko , разбрах  Peace
Мислех, че се кърмите още и затова ми стана любопитно - аз за сега не виждам смисъл да отучвам от заспиване на цица, при положение , че само 3-4 часа по-късно отново се озовава там ....  Confused
За снимките , момичета - ако имате предвид самите фотоси - Ники е посочила, че само е необходимо който иска да и изпрати новите / Е , нея сега я няма , но мисля каза 20 тина дни само, пък и maiche e тук /.
А ако имате предвид самия колаж, вече трябва да помолим някой да се заеме с това, че предполагам си е играчка  Peace
liletka, браво супер е аватара ти Peace Grinning При това си целнала от най-новите рамчици  Party
Хайде аз да ви похваля мъжа ми сега   yes: -  приспива малкия / стискайте палци  Praynig да успее /
.......
........
Е , викат ме - хайде чао  Wink - поне се опита и драснах на вас някой ред ! Лека  Grinning

# 33
  • Мнения: 1 483
Ние сме на АМ,обаче последното ни хранене е вечер в 20ч,после чак  7-8ч сутринта.Буди се към 24ч примерно,пие малко чай(купувам такъв на ХИПП) и пак заспива.
А в количката седи,занимава се с нещо,гризе коланите например Mr. Green ,хвърля играчките на кучето,и най-вече разглежда дърветата.Много обича да ги зяпа,много са му интересни,особенно ако има и ветрец.........чудо.Но понякога  му писва и ако седиш и нещо му говориш,слуша те внимателно.

А за попарат и ние сме на 2 сухара,малко масло,сирене колкото кибритена кутийка и чайче.

# 34
  • Мнения: 3 376
detelini моя мъж преди 2 седмици получи жестока бъбречна криза и му откриха камък 8 мм.Беше много зле горкия,по дял ден превит на две,майка ми му бие инжекции,ама нищо не помагаше все го болеше.Та някаква жена,която срещнал пред един от много бройните лекарски кабинети пред които вися за изследвания му препоръча някаква билкова паста,която се разтваря във вода и така се пие по няколко пъти на ден,полска е по произход.Откакто започна да я пие тая паста,няма болка,няма нищо.Че и камъка не виждат вече,а той няма спомен да го е изхвърлял.Но е много добра,той е супер доволен,ако искаш ще видя как се казва и ще ти пиша.
Нашия мъник както се бях оплакала преди време също не иска в количката.Тъкмо се кротна нещо напоследък/разбира се без никакви колани,той не дава Naughty/ и днес направо ми разказа играта-ами иска все прав да стои в нея ooooh! И постоянно се обръща,чак си извива тялото да се заглежда по другите бебоци в колички  Joy
tini-mini какъв плат си взе за слинга?Че утре отивам да си купя и съм в чуденка още  newsm78

# 35
  • Мнения: 1 483
Незнам как да обясна какво е елда newsm78 На руски е гречка-лесно усвоима здравословна храна с богато съдържание на желязо,калций,цинк и антиоксиданти.Без глутен е.И изглежда ето така

Може да се приготвя с вода,малко масло и сирене,може със зеленчуци и месо,може и с прясно мляко.  chef bowuu Wink

# 36
  • Мнения: 3 695
tini-mini какъв плат си взе за слинга?Че утре отивам да си купя и съм в чуденка още  newsm78
Моите и двата са от хасе. Най-важното според мен е да е естествена материя, за да не запарва детето и да е двустранно оцветен плата (ей това се оказа трудно изискване). Иначе има цяла тема по този въпрос в кърмаческия, ако ти се чете: Слинг - от какъв плат? (но внимавай за кой вид слинг става въпрос - с халки или шал).

детелини, дано бързо да ти мине възпалението.  Praynig. И при нас возенето в количката се превръща във все по-трудна задача. Като реши, че не иска и почва eдно извиване и въртене назад, придружено с писъци. Първо пробвам да отвлека вниманието й с нещо и обикновено се кротва за известно време, но ако не заспи и продължава да недоволства, я вземам, Ноо...... си нося слинга и ръцете ми са свободни. Ако иска да суче или да спи - слингът е вълшебен за тези цели  Peace

pontes, ти ли беше писала, че пляска с ръце бебока - много яко ми звучи.  Grinning И ние ще направим почти 2 месеца интервал между консултациите, защото не знаех кога ще сме в София, но нашата педи каза, че няма да има никакви важни процедури, така че не е проблем. Не, че не ходихме ходихме извънредно при педиатър в Бургас, ама както и да е.  ooooh!

# 37
  • София
  • Мнения: 505
detelini нито бебка сега, нито баткото като бебе обичаше да стой в количката - няма легнали, няма седнали - аз да седна спокойно на кафе ... просто забрави - имам мами свидетелки! А и в слинга сега като я нося трябва постоянно да съм в движение ... какви са тия деца нерваци не знам!?

EASpirit моя слинг е от плат за перде - плътен е и е еднакъв от двете страни.

# 38
  • Мнения: 3 695
Честит рожден ден на mutsanka!!! Много щастие, здраве и сбъднати мечти!   bouquet

# 39
  • Мнения: 376
Мойта мома обича да разглежда флаери докато седи в количката, та вчера и давам аз да чете един от онези дето пише нещо от рода на "Най-готината мацка на купона....................мацката дето забременя в кенефа" с образователна цел естествено, е да де, но защо да не си похапнем малко от него  Joy
Пешеходке добре завърнала се..............успя да ме развеселиш. Апропо ти как не полудяваш?
Шаменет ако и другата седмица мине опита добре, ще почна и аз да се цупя на моя. Всъщност днес му казах, че имам нужда да разпускам от 24 часовия си работен ден и ще се запиша на салса (пък и овала около бедрата и таза да посваля) и той прие да гледа бебка...........съответно малко по-късно реши, че и той щял да си намери с какво да разпуска  #Crazy Бяхте писали за вниманието към мъжете..............ами позарязала съм го моя, даже противно на моята природа бягам от секса като дявол от тамян, но то май е повече, защото почти по цял месец ми тече (по-точно капе) нещо черничко. Някой има ли с оплаквания като мен?  #Crazy
А с попарите май само ние не се започнали. По схемата дето ми направи доки...........глутен чак към 10-тия месец ще въведем. Я да ви питам вашите бебоци хапят ли купичката докато ги храните? Мойто шило я захапва и ми пее, пък аз си вися с лъжицата и се чудя какво да я правя. Другия номер е да ми се разреве изведнъж силно обидено с писъци  и сълзи, ако не реагирам половин минута отваря очи и ми се хили  Laughing
Магеста аз точно това казах, че нямам идея на коя фирма е и ни е подарък.....за съжаление не мога да дам инфо  Sad
bdbaloni Честит рожден ден на mucanka Tada

# 40
  • Мнения: 4 970
ЧРД на Мutsanka!
Детелини, ние в количката седим сравнително успешно. Дори като имам работа или просто за да си почина я слагам в количката в двора и към половин час си седи сама или с баткото наоколо. Сутрин, за да си изпия кафето също. Само че тогава си правим компания и тя си хруска бисквитка.
Нощем ние се кърмим колкото пъти иска. Понякога давам и водичка, но след като кърменето не помогне.
Хляб и ние като Жижо хапваме - крайчето, но си отхапваме големи залчета и ни се повдига и се налага да ровя в устата да ги вадя. Попарка не давам още. Но давам сиренце, и то така между хранения - примерно когато седи с нас на масата. А за седенето в столчето хич не ми се говори - изобщо не иска да седи в него, дори и вързана успява да се изправи и така се храним - тя стои, аз я държа с една ръка, а с другата се опитвам да й вкарам лъжичката в устата  Wink.
С обувки, всякакъв вид, отдавна сме се захранили - но то защото вече повече от 2 месеца откакто лазим. Нямаме никакви спирачки!
Мама на Пижулинка, моя мъж отдавна си е намерил как да разпуска - вдига си чуковете и отива на риба. Добре поне, че наблизо - да ги нямаме тия - за по няколко дни някъде си Naughty! Че какво ще му чуят ушите, ако му дойде такава идея #Cussing out. Пък аз - нямам нужда да разпускам, само дето понякога ми идва да избухна от нерви и напрежение  Sick!
Хайде да се преброим за срещата - засега аз мисля да участвам! Кой друг - Понтес, Шаменет, Фифи, Магеста, Алексчето?

# 41
  • Мнения: 1 483
Betty L. ,и моят мъж е рибар,дори в момента е на Дунава Laughing Аз да ви кажа чесно засега не мога да се оплача от него Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 768
Мале,мами вие много сте напреднали.6ом и сиренови попари давате ве4е.. Rolling Eyes
Гледам,4е на Хипп о6е от осми месец може да се дава спагети болонеЗе..Не е ли малоко рано теzи домати и макарони? Crazy

А сурови плодове давате ли? ThinkingДиня например?

# 43
  • Мнения: 1 212
Betty L. ,и моят мъж е рибар,дори в момента е на Дунава Laughing Аз да ви кажа чесно засега не мога да се оплача от него Mr. Green
Хайде взимайте го и моя на риба с тях, че само ми се пречка вкъщи  Wink / Той не е рибар още, ама има ген  Mr. Green/
vessito, по старата българска схема попара от седмия месец се хапва, та напреднали или ние я хапваме с охота  Laughing
Доматите , топлинно преработени / в това число и в пюре / са позволени след 6 ти месец, а ако няма алергии в семейството , би могло и сурови след 8 мия  Peace
Сурови плодове засега давам единствено нектарини : рендосвам / без обелките и частта точно до костилката/, пасирам и смесвам с Плазмон на прах и 2 лъжички АМ - става доста приятно и синът ми го хапва с апетит .
Принципно няма проблем да се предлагат сурови плодове.
За динята има доста противоречиви становища, тоест би могло също по усмотрение на майката  Peace

# 44
  • Мнения: 238
ЧРД на Мutsanka!

Детелини в количката ние стоим сравнително спокойно ,особено когато сме в движение нямаме проблем,също много се радваме на дърветата и дори им брамчим.

Попара и аз давам харесва ме я и хапваме по доста-4 сухара ,чай ,сирене колкото кибр.кутийка и масълце-лешник.
Аз обаче мисля да редувам Ам с овесени ядки или АМ с бисквитки и попара.
От суровите плодове давам банан,пъпеж и диня.

Хубав ден!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт