Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко

  • 37 957
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 492
привет и от мен!какви изследвания трябва да се направят, за да се докаже АБКМ? бебчо е почти на два месеца.
Без РАСТ тест не може да се докаже диагнозата. Диагностицирането само "с поглед" е несериозно.
Да, но на два месеца няма да и направят друг тест, освен с поглед.

# 46
  • Мнения: 3 927
Така и така вдигнах темата, (защото търсачката я извади като по-нова)....да попитам, ако някой прочете:

Доколко се оказва истинска диагнозата АБКМ поставена в ранна бебешка възраст (както при моето бебе на 22 дена Cry), когато бебето порасне и се започне със захранването?

Доста изчетох по въпроса и съм направо наплашена.......
От друга страна мисля, че с доста лека ръка се поставя такава диагноза......може би "алергия" е модерната дума, с която лекарите обясняват необяснимите неща?!

За тези тестове четох различни мнения - че са неточни и няма смисъл да се правят пред 3 или 5 годишна възраст на детето.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 546
Поставиха ни диагнозата на 5 месеца, тъкмо бяхме започнали даже захранването. До 1годинка беше на Фризопеп и строга диета. Винаги си мислех, че все още има нещо не както трябва. Направихме кръвен тест когато стана на 5г и нещо. Потвърди се АБКМ и яйцата. Така че...знам ли какво да ти кажа. Има много за и против диетите. Ти си тази, която трябва да реши кое е най-правилно за детето. Въпреки, че диагнозата се потвърди, въпреки строгото спазване на диетата не мога да кажа, че съжалявам, че сме я спазвали. Сега като по-голям се оказа по-трудно спазването на една диета, отколкото като бебе.

# 48
  • Мнения: 3 927
Благодаря ти. Simple Smile
Значи , ако алергията е факт, ще разбера със сигурност чак след 5 години като се направи тест. Това е много дълъг период, през който може дори аз да объркам нещо........
Защото другото, което не ми дава мира е, откъде се появи тази алергия, при положение, че нямаме алергични към храни в семейството, имам друго 5 годишно дете, здраво, право......

Засега съм предприела мерки за засилване имунната система.
Бебо ще пие хидролизат до 6 мес., после почвам бавно захранване, пък ще видим.....

# 49
  • Мнения: 1 492
Докато стане на 5 години, вероятността детето да е израснало алергията е почти 90%

# 50
  • София
  • Мнения: 1 546
Докато стане на 5 години, вероятността детето да е израснало алергията е почти 90%
Това също е вярно. Затова в повечето случаи до тогава е всичко е на проба. Захранваш - добре, продължавате, ако не - спирате.
Но пък лошото е, че ако до 5 не я израсте казват в повечето случаи че остава или вече почва да се мени, ту към едно, ту км друго.

# 51
  • Мнения: 3 927
Да, и това прочетох и много се надявам да я израстем.....защото другият вариант е да остане за цял живот......
Не е честно пък Cry

# 52
  • София
  • Мнения: 1 546
Всички майки това си казваме - защо точно на моето дете, не е честно. Но...както се казва има толкова други неща, за които да се радваме. Остави мрачните мисли и се съсредоточи върху детето и начинът му на хранене и ще ви бъде много по-лесно. Толкова други са се справили, и ти ще успееш.   Peace

# 53
  • Мнения: 1 492
Тането, я по-ведро.  Hug
На моята госпожица и действа зле само киселото мляко. Всякакво друго е пробвала, в смисъл от адаптираните и обикновени пресни млека, но от киселото се обрива, а също и от парченце шоколад Милка . Няма да яде засега и това е. Надявам се да отмине.

# 54
  • Мнения: 3 927
Иска ми се, камелия и дама, но на моменти се разстройвам.....успокоявам се с израстването...... оказа се, че имам познати с деца с такава диагноза, при които всичко сега е наред. Надявам се да успея да направя най-правилното за моя бебо  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 45
Здравейте може би не е тук мястото на моя въпрос, но съм много притеснена. Да разкажа на кратко моя проблем, синът ми е на 10 месеца до сега е хранен само с АМ обикновено, преди три седмици получи разстройство след като му дадох сутринта АМ милумил отворено на същия ден т.е. нов пакет. Всъщност не съм сигурна дали е от млякото, минахме на лечебна хумана , ентерол , смекта , че и гентамицин. Ядеше само ориз , картофи, оризова каша долу-горе поуправихме нещата, давам му и линекс. Спряхме лечебната хумана и по препоръка на педито купих Фризо ХА и след няколко дена пак получи разстройство / акаше по три пъти на ден но много рядко/. Пак взех лечебна хумана пак стабилизирахме нещата и реших да го пробвам с кисело мляко. Този път пък акото му стана почти бяло и кашесто не оформено/ аз не знам как точно трябва да изглежда кашесто или оформено/ направо вече ще се побъркам, притеснявам се да не би да е АБКМ. Кога се проявават симптомите при АБКМ? Между другото в момента му избива долни резци венците му са много подути вузможно ли да е тях? Инъче се храни ного добре не повръща ,няма температура.

# 56
  • Мнения: 1 492
Възможно е да е от зъбките или нещо вирусно.
Разстройството не е само симптом на АБКМ. Ако няма обриви хич не се притеснявай.
Дано се оравите бързо.

# 57
  • sofia
  • Мнения: 786
При нас проблем са млякото, яйцата и морковите (целина, пащърнак). Наскоро пробвах с малко масло и се обрина, дали има смисъл да пробвам с ХА мляко или сирене?

# 58
  • Мнения: 3 927
Да споделя нещо....
Преди време научих за кръвен тест, показващ непоносимост към 59 вида храни. Казва се Food  Detective, прави се в лаборатория Надежда във Варна. Не е тест, който показва или не алергия, а само поносимост към храни. Няма значение на каква възраст се прави. Резултатите, които дава са сигурни и верни. Единствено резултатът към млякото може да е неточен, т.е. теста да даде положителен резултат за алергия към млякото, а всъщност да не е истинска алергия.
Това ми обясниха от лабораторията.
Струва 188 лв.

Направих го на моя алергичен бебо. И педиатърката и гастроентероложката казаха, че мога да го ползвам за ориентир при захранването.
Малко се успокоих, защото теста показа само 4 вида храни като алергени....

Сигурно сте чували за него, но аз лично скоро се сблъсках с алергиите....

# 59
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен Simple Smile
и ние сме с диагноза алергия към белтъка на кравето мляко,на фризопеп сме от месец и половина....
интересуваме мамите,които също дечицата им са с такъв проблем как започнаха захранването с домашно приготвено пюре или купено? днес доц.Маринова ми препоръча да почна захранването когато стане на 4ри месеца с готови пюрета Thinking чета че доста от вас сами приготвят пюретата и ,че менюто е доста "постно" от гледна точка на това което може да се предложи на бебчето.....ако може нещо да ми препоръчате или посъветвате ще сам благодарна Hug

Общи условия

Активация на акаунт