Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко

  • 37 983
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
И нашият мъник е с алергия към белтъка на кравето мляко.
На три месечна възраст започна да отказва сученето и се принудих да въведа АМ и понеже в болницата ги хранеха с НАН-1, купих него и на 7-я ден направи реакция. Събуди се плачейки сутринта към 6:30ч, като тялото му беше на червени петна и на места с отоци, особено по ушите, направо се стеснах. Педиатърката ни дойде веднага и сложи Урбазон, изписа ни Фенистил, Витамин С и Калциум, за щастие след 2ч петната започнаха да избледняват и до вечерта всичко отшумя. Тогава не бяхме сигурни дали е от НАН-а или от кърмата(нещо, което аз съм яла). Купихме Алфаре, след като изпи кутията в кабинета на педиатърката дадохме, НАН-ХА него също го понесе добре и като свърши и тази кутия решихме отново да се върнем към НАН-1(сметнахме, че реакцията е била от кърмата). Да, ама не. Първо дете не искаше да пие млякото, с триста зора го изяде, след това повърна известно количество, коет оимаше консистенцията на белтък от яйце и след 1ч отново започнаха да излизат червени петна. Веднага отидохме в кабинета сложиха Урбазон, но нещата продължаваха да се влошават, вдигна и температура, включиха система, но и тя не помагаше. Петната излизаха на едни места, скриваха се от други, целият се подуваше, не искаше да уринира, изобщо чудо, което не пожелавам на никого. Е след 4ч престой в кабинета на системи нещата започнаха да се стабилизират, а малкият беше на вода до другият ден сутринта(общо около 8-9ч) когато пак отидохме в кабинета и при включена втора система го нахраних с Алфарето. Отново го понесе добре, но от пазара в околността се беше изчерпал, наложи се да минем на Фризопеп и пак треперене дали няма да направи реакция, но и това мина добре.
Сега вече Дани е на 6месеца и половина, все още си яде Фризопеп, много си му харесва и напредваме със захранването, като само не му давам млечни продукти, иначе яде плодови, зеленчукови и месни пюрета, безмлечни оризови каши, кисели с царевично нишесте, попара от сухари и чай, а преди дни въведох и жълтъка. За сега е добре ,но все още показателите от кръвните изследвания сочат за чувствителност на оргънизма към алергични реакции.

# 31
  • Мнения: 1 492
Момичета, да не отварям нова тема, да питам тук
Малката е на 5 мес. и е с АБКМ. Пие Фризопеп. Вчера реших да пробвам, дали още прави реакция и дадох три лъжички Аптамил+3 Фризопеп, следобяда пак така. Тази сутрин, обнадеждена, дадох 4 л. Аптамил+ 2 Фризопеп. Засега няма обриви. Значи ли това, че вече е възможно да не прави алергична реакция или може да се прояви след няколко дни? Да продължавам ли да давам обикновено АМ?

# 32
  • Мнения: 238
А наблюдаващия лекар разреши ли пробата?
Аз бих пробвала с по-малко количество обикновено АМ и по-бавно, дори с хипоалергенно като начало.
Моето дете прави реакция поне след 3-4 приема на нова храна. А когато на 5 месеца лекарката разреши замяна от Фризопеп на обикновено АМ, синът ми направи първата си реакция след 1 месец и се наложи отново да пие Фризопеп доста по-дълго.

# 33
  • Мнения: 1 492
Да, разреши ми да пробвам, но не изведнъж с голямо количество. Обясни, че може да се получи реакция след няколко дни, когато протеина се натрупа в организма, но очаквах до 2-3 дни. Но щом при вас след месец се е появила реакция, направо ще спра с опитите. Имам протокол за Фризопеп още за един месец и мислих след това да не подновявам, ама явно нищо не е сигурно.
Благодаря  bouquet

# 34
  • Мнения: 238
Не спирай, щом лекарката е разрешила. Само забави темпото и направи пълната смяна минимум за 14 -15 дни, по възможност за месец. Може пък да сте готови за нормално мляко. Успех! Hug

# 35
  • Мнения: 1
Не знам дали тук е подходящото място да попитам, но не можех да разбера от доц.Маринова как точно се приготвя кашата Frisocrem, в какво съотношение с Frisopep и дали се добавя още нещо.

# 36
  • Мнения: 770
Здравейте!
Днес лекарката ни се усъмни за алергия и в момента сме на НАН ХА, понеже не успях да намеря никакво друго мляко в раойна ни!Гледам, че явно има разлика межди ХА и Фризопеп!Какво да правя да продължавам ли с НАН НА или да търся Фризопеп, той с рецепта ли се взима?На мен лекарката ми каза да си избера някакво и измърмори за Фризо, естествено календара им висеше в кабинета!
Искам да питам какви бяха симтомите при вас?При нас са корички по главичката, кафява слуз в акото и миналата седмица беше зелено и нослето ни похърква!Всичко това е от доста отдавна, като на моменти симтомите са по обострени, а в други почти затихнали, така ли е при вас?

# 37
  • Мнения: 1 492
juja_ , при нас имаше обриви по лицето и коремчето основно. Продължавай с ХА млякото и наблюдавай детето за нови симптоми. Не бързай с Фризопепа- дано не ви се наложи да го пиете. За акото не се притеснявай - с тези млека си е зелено.

# 38
  • sofia
  • Мнения: 786
имате ли представа на коя марка млякото е по-вкусно: Прегомин, ФризоПеп, Алфаре или(не си спомням името)  .....Джуниър?

# 39
  • Марс
  • Мнения: 439
И при настинка акото може да си промени цвета, това не е основен признак newsm78

# 40
  • sofia
  • Мнения: 786
Някой изпробвал ли е различни АМ за АБКМ? Досега (8мес) сме били само на кърма и нямам идея как да въведа ФризоПеп. Със плодова захар ли? Първо в каши ли докато свикне с вкуса ? Имате ли идея?

# 41
  • Мнения: 332
моето момче почти две години е на тия гадости-Прегомин основно,после фризопеп,въведох ги без проблем и от раз-не направи разлика.Не мисля,че е редно да се подслажда млякото.

# 42
  • Мнения: 3 927
Айде и аз в отбора с алергични деца....или поне така се предполага, защото бебо направи реакция към АМ само на 22 дни и доколкото разбирам от всичко изчетено за АБКМ такава диагноза се поставя с лека ръка на малките бебета......

Някой изпробвал ли е различни АМ за АБКМ? Досега (8мес) сме били само на кърма и нямам идея как да въведа ФризоПеп. Със плодова захар ли? Първо в каши ли докато свикне с вкуса ? Имате ли идея?

В началото купих на Нутрилон Пепти. След издаване на протокола взимам Аптамил АДЦ. Според педиатърката ми и лекуващата лекарка то е по-вкусно от Фризопепа, който дори нагарчал леко. Ако не е късно, пробвай Аптамила, дори аз свикнах вече с миризмата му  Wink

# 43
  • Мнения: 15
привет и от мен!какви изследвания трябва да се направят, за да се докаже АБКМ? бебчо е почти на два месеца.

# 44
  • Мнения: 105
привет и от мен!какви изследвания трябва да се направят, за да се докаже АБКМ? бебчо е почти на два месеца.
Без РАСТ тест не може да се докаже диагнозата. Диагностицирането само "с поглед" е несериозно.

Общи условия

Активация на акаунт