запушен нос

  • 4 853
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 899
В шести месец изкарах бронхит с много тежка хрема, болка и заглъхнало ухо. GP-то ме прати на УНГ-доктор, който за хремата ми предписа спрейче за нос "Муконазал плюс" - страхотно е, а и докторът каза, че няма никакъв риск за бебчо. Аз бях много скептично настроена към различни капки и спрейчета за нос, тъй като преди бременността само "Ксилометазолин" ми отпушваше носа, който сега ми го забраниха категорично. На спрейчето му трябват няколко минутки за да подейства, но аз съм страшно доволна и не съм си слагала други неща, като ракия, мед или лук в носа.

# 16
  • Мнения: 1 715
Пробвай със Стеримар, аз съм си пръскала на мен и ми помогна.
Peace Аз също съм доволна от него

# 17
  • Мнения: 7
Аз си капех Ксилометазолин.
И аз така и вече 2 години сьм пристрастена кьм тези капки. От нищо друго не ми се отпушва носа Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз почти през цялата бременност бях със запушен нос,без да съм била болна.Споделих това с гинеколога ми и той ме посъветва да пръскам само Стеримар.Ефекта,за съжаление беше временен.Всичко се оправи от само себе си няколко дни след раждането.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Стеримор. Или друга разфасовка физиологичен разтвор. Помпа. Памучни фитилчета.

# 20
  • София
  • Мнения: 928
Стеримар  Peace

# 21
  • Мнения: 353
Пробвайте с витамин С по няколко капки в носа. Аз така оправям хремата на големият си син.

# 22
  • Мнения: 1 097
по 1 капка мед оставяш да се стече във всяка ноздра. Много е гадно, щипе и гъделичка и ти иде да се метнеш, но трябва да стоиш с наведена назад глава, за да изтрепе бацилите  Peace При мен най-много това помагаше и най-бързо  Peace

# 23
  • Мнения: 451
Или друга разфасовка физиологичен разтвор.
Всъщност това е солен разтвор, не физиологичен.Стеримар спрей и Теримар на капсули.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 691
доколкото видях листовката на Низита тя  може да се ползва от бременни и всъщност това е солен разтвор

# 25
  • Мнения: 724
Аз си капех Ксилометазолин.
и аз така и се оправях веднага

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Момичета, Ксилометазолина НЕ е за бременни - лекарите ми го казаха. Не се лекувайте сами без консултация.
Мен само тези капки ме оправяха преди и само тях си ползвах, но като казаха НЕ, ги спрях веднага.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 691
взех си Низита крем-пише че става за бременни. Надявам се да помогне - ако не отивам на уши, нос, гърло!

# 28
  • Мнения: 2 005
Настърган и изцеден през марля лук , разреден със съвсем малко водичка  Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 691
Снощи пак мн кашлях и днес изхвърчах на "уши, нос, гърло" доктор.
Заключението е -лек фарингит, нямам секрет в носа и кашлицата ми е Х за него.

Каза да се огледам дали не правя някаква алергична реакция от нещо и си мисля да разкарам китайската си роза която всеки момент ще цъфне.

Общи условия

Активация на акаунт