Отговори
  • Мнения: 654
Безизходица или наглост е ползването на форума за такива нещата?

След сигнал на форума БГМама полицията е предотвратила продажба на бебе.
http://press.mvr.bg/NEWS/news120815_01.htm
Имаше опити за измама с дарителска кампания.
То измами има на всички фронтове,но тук има и ,,детективи"и мислещи хора.

# 1
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Току що го прочетох в дир.бг и се чудех как е възможно. Но пък дали сега държавата ще се погрижи по- добре за детето като го подхвърля от дом на дом? Дано помогнат на родителите да си го отгледат сами!

# 2
  • Мнения: 654
Разбирам отчаянието да не знаеш какво да правиш и как ще оцелееш ,но да обявиш детето за продажба.....и то където пишат родители......още повече,че те не търсят помощ  Thinking
За мен си е наглост.

# 3
  • Мнения: 2 510
Безизходица или наглост е ползването на форума за такива нещата?

След сигнал на форума БГМама полицията е предотвратила продажба на бебе.
http://press.mvr.bg/NEWS/news120815_01.htm
Имаше опити за измама с дарителска кампания.
То измами има на всички фронтове,но тук има и ,,детективи"и мислещи хора.
Защо не са помогнали на тези родители и други като тях?
Или можем само да съдим?
Държавата - дом за сираци при живи родители!

# 4
  • Мнения: 15 619
Не е наглост, престъпление си е - Продажба на детето ти.

П.П. Снеже, кой и с какво да им помогне? Доколкото разбирам, те не са пуснали тема с молба за помощ, а тема с цел да предоставят детето си за осиновяване. Срещу заплащане.

# 5
  • Мнения: 2 510
Разбирам отчаянието да не знаеш какво да правиш и как ще оцелееш ,но да обявиш детето за продажба.....и то където пишат родители......още повече,че те не търсят помощ  Thinking
За мен си е наглост.
Къде да го обявят?
Кое е наглост - да го продадеш на родители или да го оставиш на Държавата безплатно?

# 6
  • Мнения: 8 917
Дано никога, или поне на все по-малко хора, се налага да правят подобен избор. Само този, който е в подобно положение, знае отговора...и със сигурност не му е леко. Много по-лесно е да съдиш, отколкото да се опиташ да помогнеш.

# 7
  • Мнения: 15 619
Пет потребителя дотук писали, и у двама долавям склонност да оправдаят желанието родителско за продажба на дете.

# 8
  • Мнения: 654
Нагло е от където и да го погледнеш.
1-во - този форум има страшна сила доказана във времето и каузите зад които е заставал.
2-ро - ако са искали добро за детето си не показната продажба ще му го осигури.
       Нагло е,защото са очаквали нещо.....може би търг.Кой даде повече.

Толкова много семейства мечтая за дете,но надали им е хрумвало,че в ,,Продавалник"ще го намерят.

# 9
  • Мнения: 654
Пет потребителя дотук писали, и у двама долавям склонност да оправдаят желанието родителско за продажба на дете.
Още повече,че става дума за големи хора:Родителите - Г.Т. /31 г./ и съпругата му П.П. /25 г./
Много добре са осъзнавали какво правят.

# 10
  • Мнения: 86
Според мен интернет е свободно пространство и всеки го ползва както намери за добре или според разбиранията си. В конкретния случай е по-скоро глупост, отколкото наглост. Осиновявания срещу пари се правят доста често и в цял свят. И от край време. Държавата се опитва да се намесва и с това усложнява живота на хората още повече. А всички ние знаем какви прекрасни грижи предоставя държавата на децата. Помним Могилино, помним случката в Плевен, помним и заразените от СПИН деца в друг държавен дом. И т.н.

Деветте най-ужасяващи думи на английски са: „ Аз съм от правителството и съм тук да помогна.” Роналд Рейгън

Бог да пази децата ни от държавата!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 601
Нищо не оправдава продажбата на дете.Това е човек,а не роб,вещ или крепостен селянин.
Между другото цигани ли са?

# 12
  • Мнения: 654
caffeine ,добре схващам какво казваш,но ....
Защо тези добри хора от град Х не предадоха детето на семейство от град У?
Защото тези хора от град У ще го обичат,ще се грижат за него,ще му дадат бъдеще.
Защо БГ Мама?
Защо публична продажба?

Между другото цигани ли са?
Това за оправдание или назидание ще послужи?

# 13
  • Мнения: 2 510
Пет потребителя дотук писали, и у двама долавям склонност да оправдаят желанието родителско за продажба на дете.
По- добре да продадеш детето на хора, отколкото да го захвърлиш като излишен боклук на улицата и на отговорността на никой в случая Държавата.
Този който плаща поне знае за какво.
Като не могат да го гледат, го продават. Поне имат доблестта за това. Пък е и доказано, че хората се грижат за купените неща, много повече от подарените.
Не ги обвинявам, а ги съжалявам.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Едно време е била много разпространено даването на деца за отглеждане на бездетни семейства -" храненик" както са казвали. Лично аз познавам няколко такива  най-младите са вече на около 50-55г. Децата са познавали родителите си, контактували са си постоянно. Но живеят в друг дом с други хора. Много от тях после са наследявали тези бездетни семейства, то това е и била целта в тези години.
Та и тези явно живеят още в миналия век.

Общи условия

Активация на акаунт