Отговори
# 405
  • Мнения: 258
Между другото ти сблъсквала ли си се с алкохолик, наркоман? Да е около теб, да е част от твоето семейство?
Любопитно ми е.
Нямам алкохолик или наркоман от моето семейство. По въпроса съм наблюдател. А като малка ми попадаха подобни книжки да чета, може би за добре, че да не си избера близка специалност.
И сега като не съм потърпевша, какво, по-добре да си трая, а? Ами аз виждам каква трагедия е в България с този алкохолизъм и наркомания. На мен не ми трябва да ми дойде един проблем в къщата, че да започна да го разбирам. Тези хора са жертви, както и техните близки. По телевизията /тъкмо преди малко минах покрай една такава тема/ алкохолизма се представя за смешен и по този начин още повече се рекламира. Аз живях две години и половина в България и никъде не срещнах по телевизиите сериозен разговор за тези проблеми.
Това е болест. Аз твърдя, че хората в България масово са загубили чувството за милосърдие. Сега се усещам, че мога да пиша още много, но няма да има смисъл. Накратко, към болните трябва да се държим като към болни. Аз познавам жена на моя възраст, около 40, която вече 13 години се грижи като майка за съпруга си наркоман. Толкова грижи този човек сигурно не е получавал и от собствената си майка. Любовта прави чудеса.  Peace

# 406
  • Мнения: 897
На мен не ми трябва да ми дойде един проблем в къщата, че да започна да го разбирам.
Най-вече от сърце ти желая никога в къщата си да нямаш такъв проблем. 
И то не е до разбиране на проблема, ти да го разбираш. А как зависимият го разбира. Защото помощ се дава, ако се вземе.
Колкото и да даваш помощ, колкото и да помагаш, ако човека не пожелае да спре твоята помощ няма да е от никаква полза.
Аз познавам жена на моя възраст, около 40, която вече 13 години се грижи като майка за съпруга си наркоман. Толкова грижи този човек сигурно не е получавал и от собствената си майка. Любовта прави чудеса.  Peace
За кого е направила чудеса? За него или за нея?

И пример от вън ... от семейства не се взима. Светът е шарен, не само черно и бяло. Понякога погледнати само от вън нещата не можеш да ги видиш реално.

Общи условия

Активация на акаунт