Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 313
Страхотна новина! Най-важното е, че детенцето е добре и е здравичко!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 15:36 от Таря

# 391
  • Мнения: 897
Случайно познавам майката. Знам, че за седемгодишното дете е била голяма борба. Бъдете сигурни, че Йоана в добри ръце и при обичлива майка.   bouquet

# 392
  • Мнения: 654
Прекрасни новини.....здраве и късмет на малката Йоана.

# 393
  • Мнения: 443
Страхотна новина! А хора като биологичните майка и баща на малката Йоана не заслужават да бъдат родители!

# 394
  • Мнения: 258
Защото не е важно да ли детето ще има какво да яде, а да ли ще бъде обичано. В приемните семейства няма такова понятие, нали се гледат заради парите...

Това звучи тъпичко, да обяснявам ли защо?

Аз мисля като
Camino.''Нека,който е безгрешен,пръв хвърли камък върху нея.''


Това е много гот и сега така е модерно, но даваш ли си сметка, че моралът и съдебната система се гради точно на „хвърлянето на камъка”? И какво правим в този случай?!
Палада,
аз идея си нямам какво да правиМ. Двата ти отговора си кореспондират перфектно. От първият, виждам, че твоят морал не е моя.
Аз харесах жената, която гледа бебето временно. И аз желая добро на това дете. Жалко е, че повечето от вас гледат на алкохолиците и наркоманите като на прокажени. Да бъдеш зависим е тежко. В обществата, които разбират морала по начина, който аз го разбирам предлагат помощ на такива хора, защото колкото и пропаднал да е един човек шанс винаги има... Тежките присъди върху един човек само биха го потопили още повече в бездната на отчаянието... Звуча сигурно супер наивно, но така мисля и по-жалкото е, че нашата нация съвсем ще изчезне (чужда намеса даже е излишна) с тази масова жестокост и крайност към някой набеден. На мен ми пределно ясно, че различното отношение, което демонстрирах няма никаква полза пред мощната тв зомбираща система, която неизбежно променя манталитета мащабно. Ако поне един от вас съм успяла да накарам да се погледне от друг ъгъл е пак добре. Точка. Simple Smile


Скрит текст:
пп Тази жена е родена в затвор, пее с пневмония и не е перфектната красавица като нашите поп(фолк) певици. http://www.youtube.com/watch?v=RFa3cHSFrZ4

Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 21:42 от Camino

# 395
  • София
  • Мнения: 29 115
Не видях някой да е против помощ за майката. Видях доста хора, вкл. и аз, които са против детето да е при нея. Това са две различни неща.

# 396
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Жалко е, че повечето от вас гледат на алкохолиците и наркоманите като на прокажени. Да бъдеш зависим е тежко. В обществата, които разбират морала по начина, който аз го разбирам предлагат помощ на такива хора, защото колкото и пропаднал да е един човек шанс винаги има... Тежките присъди върху един човек само биха го потопили още повече в бездната на отчаянието...
E, и? Явно съм от "супер жестоките", защото смятам, че детето в случая има далеч по-належаща нужда от помощ. И да, бих помогнала първосигнално единствено на невинното същество, което нито е избирало да се друса, нито да се ражда.

# 397
  • Мнения: 10
"Не съдете, защото с каквато мярка мерите, с такава ще ви мерят...'' Wink

# 398
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Koe ще ми премерят, бе Пънки  Laughing
Единствено детето е потърпевшо, няма какво да си мерим.

# 399
  • Мнения: 10
Кафе с мед, надявам се да не се вържеш, като ти кажа, че не си много наясно с нещата под и над земята.  Grinning Има такива неща като карма от миналото, паразити в менталната мрежа, астрални куки... ooooh!Понякога най- невинния е ''лош'' и обратното.Само който гледа в акаша може да види истината за човешките взаиотношения. А ''лафа'', който написах, е на Господ, той не е ли Авторитет?

# 400
  • София
  • Мнения: 29 115
С паразитите в менталната мрежа и астралните куки шега не бива

# 401
# 402
  • София
  • Мнения: 62 595
А да не говорим за фамилните констелации, черните дупки и извънземните!

# 403
  • Мнения: 897
Жалко е, че повечето от вас гледат на алкохолиците и наркоманите като на прокажени. Да бъдеш зависим е тежко. В обществата, които разбират морала по начина, който аз го разбирам предлагат помощ на такива хора, защото колкото и пропаднал да е един човек шанс винаги има...

Помощ се дава, ако се вземе. Трябва да го знаеш, като човек с разсъждения  от тези общества.
Ела и подай ръка на бащата на моя приятелка. Още веднага ще ти я отхапе до кръста, ако му позволиш. Пропил се, няма и желание да се лекува. Само спирта му е в главата. Пропиля жилище, децата му сега плащат по адвокати. Пропиля заеми, децата му ги плащат. И отделно пари, храна. Сакън не остане гладен. И той пак гладен си ходи. Защото както се прати храна събира всички пияници. Добре дошли са му с по едно шише спирт. И за него шанс няма, защото той не го иска.

Между другото ти сблъсквала ли си се с алкохолик, наркоман? Да е около теб, да е част от твоето семейство?
Любопитно ми е.



# 404
  • София
  • Мнения: 16 222
Май някой пак ползва форума за такива неща. Но сега е по-сдържан,  по-умерен.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=681062.0

Общи условия

Активация на акаунт