Отговори
# 375
  • Мнения: 10
Аз мисля като
Camino.''Нека,който е безгрешен,пръв хвърли камък върху нея.''

# 376
  • София
  • Мнения: 2 486
Цитат
Написаното от теб изобразява точно това, което повечето в дискусията хора мислят. Защото и за минута не допускате какъв щеше да ви бъде живота ако имахте роднини, които не ви подкрепят – било материално, било с гледане на детето ви, било с място за живеене, връзки за работа или даже с буркани. Не можете да съчувствате на човек, който е принуден да живее в маза и който по някакъв начин е сбъркал да се докосне до наркотиците. Аз от новините разбрах, че тази жена няма подкрепа от роднините си и от „бащата на детето”, но не се отказва от бебето си. Сигурно има огромен натиск да й вземат бебето законно, за да й бъдело по-лесно. И повечето от пишещите тук вероятно смятат това за правилното решение. При такава ценностна система лесно ще се приеме и новият закон за „защита” правата на детето.

Сериозно ли мислиш, че  на всички хора роднините им помагат с изброените неща. Това е сериозна заблуда.

# 377
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
защо ги разказвате тия примери ,
все пак в болницата са знаели , че бебето е зависимо и са го лекували вече ..
Не е ясно за какво се разказват, права си.

Значи тези, на които роднините не ни помагат и нямаме живи родители да ни крепят, имаме солидно оправдание да захранваме децата си с хероин още със зачеването. Хм, супер.

# 378
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, имате солидно опрадвание, ама първо трябва да станете наркомани. Наркоманите комай са в по-добро положение от алкохолиците например. Демек, трябва вашите нужди да са много, ама много важни, от сорта на наркотици, и тогава дори ще ви съчувстват! Ако поне не пиете или не се друсате, не се признава!

# 379
# 380
  • Мнения: 258
Да, имате солидно опрадвание, ама първо трябва да станете наркомани. Наркоманите комай са в по-добро положение от алкохолиците например. Демек, трябва вашите нужди да са много, ама много важни, от сорта на наркотици, и тогава дори ще ви съчувстват! Ако поне не пиете или не се друсате, не се признава!
Аз излизам от "дискусията". Така да се каже на различни страници сме... Майки има всякакви на този свят. Майката на Ч. Чаплин е била алкохоличка например и в общи линии той и брат му са се грижили за нея, от колкото тя за тях. И е станал не само един от най-великите във великото изкуство, а и човек. Само, че по онова време не е имало закони за "защита" на децата и социални, които да се врът в спалните на хората, загрижени при какви условия живеят децата. Защото не е важно да ли детето ще има какво да яде, а да ли ще бъде обичано. В приемните семейства няма такова понятие, нали се гледат заради парите... както и да е, аз повече се включих заради сигнала на администратора и си казах, да ли не съм написала нещо нередно и ще дойдат да ме арестуват... човек никога не знае... толкова много закони...

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 08:24 от Camino

# 381
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Защото не е важно да ли детето ще има какво да яде, а да ли ще бъде обичано. В приемните семейства няма такова понятие, нали се гледат заради парите...

Приемните семейства биват професионални (получаващи заплата) и доброволни (неполучаващи възнаграждение за гледането на дете). Професионалните приемни семейства са в повечето случаи тези, които се грижат за деца краткосрочно - за няколко месеца или година-две, докато на детето се намерят осиновители или успее да се реинтегрира в биологичното семейство. Налага им се да се грижат и за повече от едно дете едновременно. Те няма как да работят на друго място, защото едно бебе или дете изведено от рискова среда или от институция в първите месеци се нуждае от 24-часова грижа от приемната майка. Не че не възникват чувства и привързаност, но просто всеки се нуждае от някакви доходи за да съществува.

При доброволните приемни родители е по-различно. Там обикновено настаняват деца за по-дълги периоди, понякога направо до навършване пълнолетие на децата. В повечето случаи развръзката при тях е осиновяване на детето ако се стигне до подписване на декларация-съгласие за осиновяване от БР. Когато детето е настанено за по-дълъг период от време доброволният родител просто си взима отпуск за периода на адаптацията и след това животът си протича като в едно нормално семейство - мама (и тате) работят, децата на детска градина, училище и т.н....

# 382
  • София
  • Мнения: 62 595
О, да, един алкохолик много обича детето си, да знаеш! Направо отвсякъде му личи, че предила от любов към него! А Чаплин е едно щастливо изключение, по-вероятно е било да се забърка в неприятности и да свърши в затвора. Може алкохолиците и наркоманите да са болни, но тяхното не е като да хванеш грип или сърдечна недостатъчност, защото са се случили кофти гени. В повечето случаи работата с наркотиците и алкохола е опасна и за най-близките им, те им изпиват мозъците буквално. Може да им съчувствам, но няма да съм съгласна да възпитават деца, защото на практика ги възпитават лошо и кой знае какво може да се случи, например да накарат децата си да крадат или да проституират, за да си набавят поредната доза или бутилка. Няма какво да обяснявам, животът предлага достатъчно примери.

# 383
  • Мнения: 75
Защото не е важно да ли детето ще има какво да яде, а да ли ще бъде обичано. В приемните семейства няма такова понятие, нали се гледат заради парите...

Това звучи тъпичко, да обяснявам ли защо?

Аз мисля като
Camino.''Нека,който е безгрешен,пръв хвърли камък върху нея.''

Това е много гот и сега така е модерно, но даваш ли си сметка, че моралът и съдебната система се гради точно на „хвърлянето на камъка”? И какво правим в този случай?!

# 384
  • Мнения: 5 710
защо ги разказвате тия примери ,
все пак в болницата са знаели , че бебето е зависимо и са го лекували вече ..

защото говорехме за родителите, не за бебето.
то оставаше и за бебето да не се погрижат  Rolling Eyes

# 385
  • София
  • Мнения: 35 332
Да, имате солидно опрадвание, ама първо трябва да станете наркомани. Наркоманите комай са в по-добро положение от алкохолиците например. Демек, трябва вашите нужди да са много, ама много важни, от сорта на наркотици, и тогава дори ще ви съчувстват! Ако поне не пиете или не се друсате, не се признава!
Аз излизам от "дискусията". Така да се каже на различни страници сме... Майки има всякакви на този свят. Майката на Ч. Чаплин е била алкохоличка например и в общи линии той и брат му са се грижили за нея, от колкото тя за тях. И е станал не само един от най-великите във великото изкуство, а и човек. Само, че по онова време не е имало закони за "защита" на децата и социални, които да се врът в спалните на хората, загрижени при какви условия живеят децата. Защото не е важно да ли детето ще има какво да яде, а да ли ще бъде обичано. В приемните семейства няма такова понятие, нали се гледат заради парите... както и да е, аз повече се включих заради сигнала на администратора и си казах, да ли не съм написала нещо нередно и ще дойдат да ме арестуват... човек никога не знае... толкова много закони...
Съвсем човек е станал, почти педофил.... Whistling Това е друга тема, де.

# 386
  • Мнения: X
добри новини за бебето Йоана
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1551156

# 387
  • Мнения: 78
Браво   bouquet на приемната майка!

# 388
  • Мнения: 1 129
Мисля, че тази новина ми оправи деня...чудесно!

# 389
  • Мнения: 19
Дано да има късмет невинната душичка!

Общи условия

Активация на акаунт