Отговори
# 30
  • Мнения: 6 358


Сега като са регламентирани тези неща няма продажба на органи, така ли? Смех.....



Ами целта е да улесним престъпленията или да се стремим към система, която да не допуска пробиви?

# 31
  • Мнения: 1 280
 Не мога да допусна, че на някой му минават оправдателни мисли по адрес на коментираните  Shocked Не е нагло, нечовешко е!
  Някой беше питал дали са цигани родителите. Ако не са, детето няма да расте по социални домове, ще бъде осиновено почти веднага. Само дето създателите му няма да видят и стотинка, пък за тях ТОВА е проблем, а не държавните домове

# 32
  • Мнения: 4 841
Искрено се надявам, тези, които оправдават продажбата, просто да се правят на интересни, да се отличават мненията им от тези на "масата"  Tired Иначе е... гнусно...

Да уточня за незнаещите - хранениците, за които става въпрос по-нагоре в темата, не са продадени  Naughty Тези деца са ДАВАНИ - абсолютно безвъзмездно, не с мисълта да се припечели нещичко, а с надежда за осигуряване на по-добър живот и огромна благодарност към хората, които приемат детето! И приемните семейства не винаги са били без собствени деца, напротив - доста заможни семейства със собствени деца са имали храненици  Peace

Въпросните "родители", са бързали, забележете!, сакън да не пропуснат келепира... Къде в случая е загрижеността?

Отвратителна тема. Нямам думи просто.

# 33
  • Мнения: 2 510
Жестоко и нагло деяние.                                            
Към тези които нямат деца е такова, но не мисля, че сегашната процедура по осиновяване не е още по- жестока и нагла. Само, че там лицето/ майка, баща/ се размива и придобива вид на служител.

Задавам си въпроса бих ли била другата страна. Купувача. Да бих. Искам и мога да отгледам дете. Сигурна съм, че няма да бъда по- лоша майка от хилядите други.

Не разбирам как така някои оправдават продажбата на дете. Ако не могат да се грижат за него, е можело просто да кажат, а не да го продават буквално. Нали ужким си обичат детето, защо са им пари срещу това да го дадат на  други хора?

Не зная - гаранция или компенсация или "отмъщение" или всеки продава каквото има.

# 34
  • Мнения: 3 634
Озадачена съм. Нямат идея как да издържат детето си, но ползват нет?!  Thinking

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 768


Да уточня за незнаещите - хранениците, за които става въпрос по-нагоре в темата, не са продадени  Naughty Тези деца са ДАВАНИ - абсолютно безвъзмездно, не с мисълта да се припечели нещичко, а с надежда за осигуряване на по-добър живот и огромна благодарност към хората, които приемат детето! И приемните семейства не винаги са били без собствени деца, напротив - доста заможни семейства със собствени деца са имали храненици  Peace


Oх, не исках да прозвучи, че са били продавани. това ми беше мисълта, че са били гладни години и затова са ги давали за по- добър живот. Но тази практика отдавна я няма. Peace

# 36
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Не мога да повярвам ,че оправдавате продажбата  Sick Доста деца се продават и в др. държави но не с цел отглеждане ,а с цел робство, донорство, и т.н. Те също са си намерили осиновители.

# 37
  • Мнения: 8 917
The Sun* , ако мислиш доброто на детето си, изборът пред теб в тази ситуация не е да го изхвърлиш в кофата за боклук или да го продадеш. Възмутителна за мен е пресметливостта в случая - да изкяриш пари продавайки детето си. Възмутително е за мен дори да чета оправдаващи това точно престъпление коментари. Написани от родители. С безумни доводи. П.П. Снеже, и останалите одобряващи продажбата на дете, аз нямам какво да добавя.


luna, аз оправдавам даването на шанс на едно дете да израсне сред семейство, което може да му осигури по-добър живот, от този в социалния дом, или не дай си Боже да свърши в кофата за боклук след 2 дни. Далеч съм от мисълта за оправдаване на ПРОДАЖБА на дете. Както, предполагам и всички останали с коментари, които се струват на теб, или на който и да е, в защита на това едно дете да бъде продадено. Не слагай думи в нечия клавиатура. Едва ли има няой, който би защитил подобно нещо.
Аз бях дотук и въобще съжалявам за пореден път, че се излъгах и почнах да пиша в тема. Непознтати, събрани на едно място, бистрейки тема от РС-та никога не могат да се разберат, това е положението.

# 38
  • Мнения: 1
А някой виждал ли е самото съобщение във форума на тези хора? Ако някой се е натъквал на него, дайте да видим какво точно са казали...

# 39
  • Мнения: 15 619
The Sun* , радвам се, че съм недогледала коментара ти и не съм разбрала написаното правилно. Ще се радвам ако съм се заблудила и по отношение на останалите.

# 40
  • Мнения: 1 809
А някой виждал ли е самото съобщение във форума на тези хора? Ако някой се е натъквал на него, дайте да видим какво точно са казали...
Ще ми се и аз да прочета точния текст.В мрежата е изнесена информация, че са го предлагали за осиновяване, а не за продан newsm78Въпреки,че ако наистина са загрижени за детето , още в родилния дом щяха да го оставят за осиновяване...Не са в безизходица от вчера...
 Каквото и да е за, мен всичко това е ужасно ...гнусно...дори не мога да намеря точната дума. Confused
Не могда оправдая  създаване на дете при положение,че не можеш да го гледаш.Не оправдвам изоставянето на деца при живи и здрави родители.А за продажба няма и да коментирам...

# 41
  • Мнения: 6 274
Нещо не ми се вижда читава цялата история и не виждам как и защо бих оправдала подобни... същества.
Какво значи не могат да го гледат?!
Защо го създават тогава?!
Защо не го дадат за осиновяване?!
Всъщност за какво осиновяване говорим изобщо?!
Здрави, прави, млади хора не можели...
Мама и тате не искали да помагат...
Ма, кой ви е длъжен, бе?!
Случаят ме отврати и личното ми мнение е, че тия същества заслужават строга присъда за търговия с деца!
Няма такива нещастници!  Close

# 42
  • Мнения: X
Не мога да допусна, че на някой му минават оправдателни мисли по адрес на коментираните  Shocked Не е нагло, нечовешко е!
А е къде-къде по-човешко да захвърлиш детето си в дом за сираци, за него да се "грижи" държавата, хранейки го с боклуци, да бъде подложено на игнориране, тормоз, бой, изнасилване.... и т.н. гадости, които стават по домовете.....
Ако сложа на кантара двете перспективи, определено ще предпочета детето да расте "продадено" при семейство, което ще го отгледа като нормално дете.
Не оправдавам продажбата на дете, но другата перспектива ми е още по-отвратителна.

# 43
  • Мнения: 1 809
Всъщност какво се чудим на тези хора, като явно това е нещо приемливо...,четейки повечето коментари тук.... Sick

# 44
  • Мнения: 25 765
Не оправдавам продажбата на дете, но другата перспектива ми е още по-отвратителна.

И други варианти няма, така ли? Всеки, който е осиновил дете, го е купил като парче месо?
Мислете малко с главите си бе, не боли!
Спокойно можеха да предложат детето за осиновяване по законния ред. Можеха да потърсят помощ, за да го отгледат. Можеха да го дадат в приемно семейство, докато си стъпят на крака. Варианти  има и то много!
Но не, те просто са искали да изкарат пари от него. Питам се, като свършат парите, после какво? Изнудване на осиновителите до дупка?
Имате ли представа през какви проверки преминават семействата, преди да им разрешат да осиновят дете? Но на тези тук не им е пукало какви ще са бъдещите родители и дали ще се грижат добре за детето. Важното за тях е било да имат пари и да им ги дадат бързичко.

Общи условия

Активация на акаунт